آقایان حداقل دو بار در هفته سس گوجه بخورند

برخی مواد غذایی باعث کاهش فشارخون بالا می‌شوند یا اینکه با سرطان پروستات مقابله می‌کنند. شهرزاد محمدیان، کار‌شناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بر اساس گزارشات سازمان‌های بین‌المللی، سرطان مثانه پنجمین سرطان رایج در بین مردان است. محققان ثابت کرده‌اند که بروکلی و دیگر سبزیجات هم خانوادهٔ آن، مثل […]

آقایان حداقل دو بار در هفته سس گوجه بخورند - 4 - - اخبار
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعداد بازدید 1153

تاریخ انتشار

آقایان حداقل دو بار در هفته سس گوجه بخورند - 6 - - اخبار برخی مواد غذایی باعث کاهش فشارخون بالا می‌شوند یا اینکه با سرطان پروستات مقابله می‌کنند.
شهرزاد محمدیان، کار‌شناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بر اساس گزارشات سازمان‌های بین‌المللی، سرطان مثانه پنجمین سرطان رایج در بین مردان است. محققان ثابت کرده‌اند که بروکلی و دیگر سبزیجات هم خانوادهٔ آن، مثل کلم بزرگ و کلم بروکسل احتمال ابتلا به انواع سرطان‌ها به ویژه سرطان مثانه را کاهش می‌دهد.

وی افزود: مرد‌ها بیشتر از زنان در معرض فشارخون بالا قرار دارند خوشبختانه یکی از ساده‌ترین روش‌های ممکن برای پیش‌گیری از فشارخون بالا این است که در عادت‌های غذایی تغییراتی ایجاد شود.
محمدیان تصریح کرد: توصیه می‌شود برای جلوگیری از ابتلا به فشارخون بالا، مواد غذایی سرشار از پتاسیم مثل پاستا، موز و انگور میل کنید.
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در جوامع امروزی آمار مردانی که به سرطان پروستات مبتلا می‌شوند، رو به افزایش است، سرطان پروستات شایع‌ترین سرطان بین مرد‌ها محسوب می‌شود.
محمدیان اذعان داشت: نتایج یک پژوهش انگلیسی نشان می‌دهد افرادی که حداقل دو بار در هفته سس گوجه فرنگی می‌خورند، ‌ احتمال ابتلا به سرطان پروستات در آنان تا ۲۳ درصد کاهش می‌یابد.

آقایان حداقل دو بار در هفته سس گوجه بخورند - 8 - - اخبار

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*