آیا بدنسازی اندام زنان را مردانه و خشن می کند؟

خانه » اخبار » آیا بدنسازی اندام زنان را مردانه و خشن می کند؟
به طور حتم، شما هم به این پرسش ها برخورد کرده اید که آیا بدنسازی اندام زنان را مردانه و خشن می کند؟
بیشتر زنان و بسیاری از مردان بر اثر کار با وزنه ها اندامی عضلانی و خشن پیدا نمی کنند و این امر به خصوص، زمانی که دریافت کالری به خاطر کاهش وزن محدود شده باشد، بیشتر نمود پیدا می کند. توانایی ساخت عضله های حجیم به میزان سطوح هورمون جنسی مردانه یعنی تستوسترون در خون بستگی دارد. هر فردی به طور معمول هم تستوسترون در خونش دارد و هم استروژن؛ ولی، میزان تستوسترون در خون یک مرد بیست تا سی برابر بیش از مقدار آن در خون یک زن است. ولی، این مقدار هم برای این که یک مرد بدنی عضلانی بسازد، کافی نیست.

آیا بدنسازی اندام زنان را مردانه و خشن می کند؟
واقعیت این است که تعداد کمی از مردان و تعداد کمتری از زنان می توانند با کار مداوم و شدید با وزنه های بدنی عضلانی و مانند قهرمانان تناسب اندام بسازند.تفاوت میزان تستوسترون درخون مردان و زنان مسؤول درصد توده چربی در بدن آنها و چگونگی توزیع آن هم هست.به طور متوسط بدن یک زن ۷ تا ۱۰ درصد بیش از بدن یک مرد چربی دارد و توده عضلانی کمتری دارد. دست کم میزان چربی در بدن یک زن ۱۲ درصد کل وزن بدن و در بدن یک مرد ۴ درصد کل وزن بدن است. این تفاوت نشان می دهد که مردان متابولیسم سریع تری دارند و در مقایسه با زنان هم وزن شان به کالری بیشتری نیاز دارند، چون عضلات بیشتر از چربی و کالری می سوزانند.
بدن مردان بیشتر به شکل سیب بوده و چربی آن ها در بالا تنه شان جمع شده است. بدن زنان بیشتر به شکل گلابی است که چربی آن در ران ها و باسن جمع می شود. چربی زیر پوستی زنان هم بیش از مردان است و این وجود بیشتر سلولیت قابل مشاهده را در زنان توجیه می کند.
منبع: ماهنامه دنیای زنان

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

گیف یاب ۱۱ فروردین ۱۳۹۷

بنظرم اگر خانمها برای فیت شدن بدنشون تلاش کنن بهتره تا گنده بشن. زن با ظرافتش زیباست

ارتباط مستقیم