آیا سرکه سیب می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

رژیم لاغری، عادات غذایی، مقالات

  به تازگی خبرهایی منتشر شده است که مدلِ معروفی مانند میراندا کِر در سالاد خود از سرکه سیب استفاده می کند تا لاغر بماند. بازیگر معروفی مانند مگان فاکس سرکه سیب را با آب ترکیب می کند تا سیستم بدنش را تمیز کند. بنابراین آیا سرکه سیب واقعا به کاهش وزن کمک می کند؟ و اگر چنین است چگونه از سرکه سیب برای کاهش وزن استفاده کنیم؟

  تاثیر سرکه سیب بر کاهش وزن


  ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی

  سرکه سیب و لاغری؟!!

  ما دوست نداریم برایتان حامل خبر بد باشیم اما به هیچ وجه سرکه سیب را به عنوان اکسیر جادویی کاهش وزن در نظر نگیرید. پژوهش هایی هم که در این مورد انجام شده کوچک بودند و طراحی مناسبی نداشتند. چیزی به نام تاخیر در تخلیه معده بهترین استدلال برای تئوری هایی است که درباره قدرت کاهش وزن با سرکه سیب وجود دارد. اینگونه تصور می شود که سرکه سیب به این فرآیند کمک می کند. بنابراین احساس سیری بیشتری می کنید.

  با این حال پژوهش ها درباره سرکه سیب چندان قابل استناد نیست. نمی توان گفت سیب می تواند باعث کاهش وزن شود. شاید شنیده باشید که برخی پژوهش ها از تاثیر آن روی برگرداندن تاثیر اضافه وزن و چاقی صحبت می کنند اما در این مورد نیز اشکالات زیادی وجود دارد. بیشتر این بررسی ها به هیچ وجه به وزن توجه نکردند بلکه به دیگر شاخص هایی که مربوط به اضافه وزن و چاقی باشند مانند پاسخ انسولین بدن پرداختند. برخی از این پژوهش ها روی حیوانات انجام شدند بنابراین نتایج برای انسان نیز همان نیست.

  با اینکه پژوهش های مقدماتی نشان می دهند بین مصرف سرکه سیب و چیزهایی مانند مقاومت به انسولین و بیماری های مربوط به چاقی ارتباطی وجود دارد اما نکته اصلی اینجاست که ما هنوز دلیل قوی برای این مورد نداریم. حتی اگر این یافته ها حقیقت داشته باشند دلیل نمی شود که با افزایش مصرف سرکه سیب بتوانید وزن کم کنید. به عبارت دیگر این ادعا که سرکه سیب کمک می کند وزن کم کنید فاصله زیادی با واقعیت دارد. با این حال اگر خوردنش به شما انگیزه می دهد که سالاد بیشتری بخورید پس از آن استفاده کنید. هر چیزی که سبب شود افراد بیشتر میوه و سالاد مصرف کنند بسیار مفید است. سالاد هایتان را بسیار خوش طعم کنید. همچنین سرکه سیب بدون افزایش کالری طعمی شیرین و کمی بُرّنده به هر چیزی اضافه کند. پس از این بابت انتخاب مناسبی است.

   

  دیگر مزایای سرکه سیب

  از دیگر مزایای بالقوه این مایع قدرت آنتی اکسیدانی آن است. بعد از اینکه سیب ها تخمیر و تبدیل به سرکه می شوند. مواد مغذی مانند بتا کاروتن، کلسیم و پتاسیم همچنان باقی می مانند. تاثیر آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی سرکه سیب به پوست کمک می کند. بسیاری از متخصصان زیبایی نیز این موضوع را تایید می کنند. این را می دانیم که برنامه های غذایی سرشار از آنتی اکسیدان از سلول ها محافظت می کنند. مزایای بسیاری را برای سلامت بدن مهیا می کنند. در مورد پوست آنتی اکسیدان ها تاثیری محافظت کننده دارند. مثلا برای محافظت پوست در برابر اشعه های UV و تشویق سلول ها به رشد مجدد موثر است.

   

  نتیجه گیری

  سخن پایانی اینکه سرکه سیب اصلا برایتان بد نیست. اگر طعمش را دوست دارید با خیال راحت آن را به غذاهای خود اضافه کنید. اما انتظار نداشته باشید که این مایع به صورت جادویی باعث شود وزنتان کاهش یابد.

  Sending
  User Review
  5 (1 vote)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *