خشونت علیه زنان فقط آسیب فیزیکی نیست!

سازمان بهداشت جهانی نیز خشونت علیه زنان را چنین تعریف کرده است: “هر نوع رفتار خشن و وابسته به جنسیت که موجب آسیب جسمی، روانی یا رنج زنان می‌شود، چنین رفتاری می‎تواند با استفاده از تهدید، اجبار یا سلب مطلق اختیار و آزادی در جمع یا خفا رخ دهد” . خشونت فیزیکی قابل مشاهده است […]

خشونت علیه زنان
میانگین امتیاز 5 از 5

زمان مطالعه 2 دقیقه

تعداد بازدید 3807

تاریخ انتشار

سازمان بهداشت جهانی نیز خشونت علیه زنان را چنین تعریف کرده است: “هر نوع رفتار خشن و وابسته به جنسیت که موجب آسیب جسمی، روانی یا رنج زنان می‌شود، چنین رفتاری می‎تواند با استفاده از تهدید، اجبار یا سلب مطلق اختیار و آزادی در جمع یا خفا رخ دهد” . خشونت فیزیکی قابل مشاهده است اما گاهی اوقات خشونت هایی مثل بی توجه بودن، دروغ گفتن، وادار کردن زن به ترک خانه، تهمت زدن و … وجود دارند که آثار آنها به چشم نمی آید ولی تحمل شان برای خانم بسیار سخت است. در حقیقت هر نوع سرزنشی حتی مسخره کردن وزن همسرتان و یا رفتارشان می تواند خشونت به حساب بیاد.
خشونت علیه زنان فقط آسیب فیزیکی نیست! - 3 - خشونت علیه زنان - ویدیو

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 5 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*