آیا کالری موجود در موز ارزش استفاده دارد؟

عادات غذایی، مقالات

  آیا کالری موجود در موز ارزش استفاده را دارد؟ موز رژیم لاغری


  چرا خوردن موز قبل از ورزش خوب است؟

  موز در بسیاری از خوراکی ها، از شیرینی گرفته تا اسموتی و مافین در همه کاربرد دارد و غذای رویایی کسانی به حساب می آید که به دنبال سالم غذا خوردن هستند. همچنین موز یکی از محبوب ترین میوه ها در اکثر نقاط جهان است. اما متاسفانه این میان وعده ی کاملا طبیعی، بی جهت بدنام شده است. بسیاری از متخصصان تغذیه و مربیان ورزشی درباره اینکه موز را باید دوست داشت و یا کنار گذاشت صحبت هایی کرده اند. اما لازم نیست ناراحت شوید، اگر موز دوست دارید همچنان می توانید به عنوان غذایی خوب از آن لذت ببرید.

  یک عدد موز متوسط حاوی 107 کالری و 27 گرم کربوهیدرات است. این مقدار با یک وعده سیب و گلابی یکسان است و با اینکه گاهی به خاطر قند بالایش به بدی از آن یاد می شود جای نگرانی نیست و نباید آن را جدی بگیرید. موز حاوی کربوهیدرات پیچیده و سرشار از پتاسیم، ویتامین B-6 و ویتامین C است. با هر دونده ای که صحبت کنید به شما خواهد گفت موز یک میان وعده عالی برای قبل از تمرین است، چون در طول ورزش بدون اینکه بدن را سنگین کند به عضلات انرژی منتقل می کند.

  موز همچنین برای پخت و پز و شیرینی پزی نیز می تواند نقش یک جایگزین عالی را بازی کند. میراندا کِر که یک سوپر مدل معروف است از موز و سیب به عنوان جایگزین شکر در پخت مافین استفاده می کند. همچنین موز می تواند جایگزین مناسبی برای کره و روغن در پخت نان و دیگر پختنی ها باشد.

  با اینکه موز یکی از کم کالری ترین میوه های موجود نیست، هیچ ایرادی ندارد آن را در اسموتی و یا به عنوان میان وعده استفاده کنید، تنها نکته مهم این است که در خوردن موز تعادل را رعایت کنید.

  نویسنده: آملیا مادن
  منابع:

  Are the Calories in Bananas Worth the Bite? – https://www.popsugar.com/fitness/How-Many-Calories-Banana-36278593
  Harley Pasternak Blogs: The Truth About Fruit – http://people.com/bodies/harley-pasternak-blog-fruit-smoothie-recipe/

  Sending
  User Review
  1 (1 vote)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  دیدگاه های شما

  پرهام ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

  اگه موز هم بد باشه احتمالا باید در اینده از تک سلولی ها تغذیه کنیم یا شاید هم روشی برای فتوسنتز پیدا کردیم!!