ابداع شیوه جدیدی برای درمان بیماری قند

محققان آمریکایی با کاشت سلول های تولید شده از انسولین در بدن بیمار شیوه جدیدی برای درمان بیماری قند ابداع کردند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، بر اساس تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه هاروارد، در حال حاضر امکان تولید مقادیر زیادی از سلول های لوزالمعده توسط بیوراکتورهای صنعتی فراهم شده است که […]

ابداع شیوه جدیدی برای درمان بیماری قند - 2 - - اخبار
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعداد بازدید 1220

تاریخ انتشار

ابداع شیوه جدیدی برای درمان بیماری قند - 4 - - اخبار

محققان آمریکایی با کاشت سلول های تولید شده از انسولین در بدن بیمار شیوه جدیدی برای درمان بیماری قند ابداع کردند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، بر اساس تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه هاروارد، در حال حاضر امکان تولید مقادیر زیادی از سلول های لوزالمعده توسط بیوراکتورهای صنعتی فراهم شده است که پس از کاشت آن در بدن بیمار می توان از حمله ناگهانی این بیماری جلوگیری کرد.
در این تحقیقات صدها میلیون سلول لوزالمعده که از انسولین انسانی تولید شده بود با موفقیت بر روی موش های مبتلا به بیماری قند آزمایش شد. این تحقیقات نشان می دهد کودکان مبتلا به بیماری قند که مجبور هستند برای جبران کسری گلوکز در خون به صورت روزانه مقدار مشخصی از انسولین تزریق کنند به احتمال زیاد درمان خواهند شد.
«کریس میسون» استاد دانشگاه لندن که این تحقیق را «پیشرفت فوق العاده علمی» دانست اعلام کرد: با تولید این سلول ها در سطح گسترده ،می توان انواع بیماری قند را درمان کرد.
به گزارش هلث، دانشمندان امیدوارند با این کشف جدید نه تنها مرض قند در کودکان بلکه بزرگسالانی که از این بیماری رنج می برند را نیز درمان کرد.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*