اتفاقات غافلگیر کننده ای که با کاهش وزن برایتان رخ می دهد

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » اتفاقات غافلگیر کننده ای که با کاهش وزن برایتان رخ می دهد
اتفاقات غافلگیر کننده ای که با کاهش وزن برایتان رخ می دهد

اتفاقات غافلگیر کننده ای که با کاهش وزن برایتان رخ می دهد

اگر به تازگی برنامه غذایی تان را شروع کرده اید و یا در میانه راه هستید می توانید هم منتظر تغییرات جالبی باشید و هم تغییرات جالبی را برای خود رقم بزنید.

یادداشت برداری کمک می کند

در یک دفترچه برای خود بنویسید چه چیز مهمی خارج از غذا باعث می شود احساس راحتی و خودباوری داشته باشید. اینکه چه حسی درباره خودمان داریم تاثیر بسیار زیادی  دارد. هر روز برای خود زمانی بگذارید و روی منطقه ای که برایتان مهم است تمرکز کنید مانند دین، هنر، سیاست و درباره شان بنویسید. اگر وقتی این کار را می کنید حس خوبی درباره خودتان پیدا می کنید دیگر به غذا و پرخوری برای بهتر شدن نیاز ندارید.

اطلاعات و توضیحات روی محصولات، بر خریدتان تاثیر می گذارد

قبل از رفتن به فروشگاه برای خرید یا رستوران، برنامه ریزی داشته باشید. ممکن است متوجه شوید از زمان کاهش وزن به بعد دیگر توضیحات روی غذاها یا منوی رستوران ها درباره ترکیبات غذا روی انتخاب و خریدتان تاثیر دارد. اگر از قبل بدانید چه چیزهایی می خواهید بخرید یا سفارش دهید کمتر وسوسه می شوید غذاهای ناسالم را امتحان کنید.

بالا بردن درجه حرارت

اگر 10 درصد یا بیشتر از وزن کلی بدنتان را کم کنید احساس سرمای بیشتری خواهید کرد. این ممکن است باعث شود سطح هورمون های تیروئیدتان افت کند و بدان معناست که در روزهای سرد مجبورید لباس های بیشتری برای گرم نگه داشتن خود بپوشید.

سلفی بگیرید

تحقیقات نشان داده روزانه روزی یک عکس گرفتن می تواند به تلاشتان در راه کاهش وزن کمک کند. در بین کسانی که به صورت داوطلبانه شرکت کرده بودند، 73 درصد توانستند به وزن دلخواه خود برسند. وقتی روزی یک سلفی  می گیرید و به مرور تغییر را در عکس ها می بینید و در واقع انگیزه ای قوی برای کاهش وزن به خود می دهید.

ممکن است شما کار اشتباهی نکرده باشید

همیشه هم کاهش وزن نخواهید دید پس برای اینکه در مسیر کاهش وزن دچار یاس و نا امیدی نشوید این قسمت را با دقت مطالعه کنید. در یک نظر سنجی از چندین متخصص معروف تغذیه پرسیده شد که آیا یک رویکرد کاهش وزن برای همه کار می کند یا خیر؟ او جواب داد: خیر، به هیچ وجه! این چکیده ای از جواب های متخصصان بود. هر فرد با دیگری متفاوت است. این یعنی اگر یک برنامه غذایی برای دوستتان کار کرد، بدان معنا نیست که برای شما هم همان نتیجه را داشته باشد. خود را سرزنش نکنید و سعی کنید با کمک یک متخصص تغذیه روشی مناسب و درست برای کاهش وزن پیدا کنید.

به خرید کفش بروید

آیا می دانستید روی پایتان هم ممکن است چربی وجود داشته باشد؟ اگر وزن کم کردید و متوجه شدید کفشتان بزرگ شده دیگر باید به فکر کفش هایی کوچک تر باشید. پس به مناسبت کاهش وزن خوبی که داشتید به فروشگاه بروید و برای خود یک جفت کفش جدید بخرید.

کاهش وزن همه چیز را حل نمی کند

رسیدن به وزن هدفتان در کاهش وزن می تواند باعث افسردگی شود. بر اساس تحقیقات افرادی که 5 درصد یا مقدار بیشتری از وزن بدن خود را کاهش می دهند بیشتر افرادی که کمتر از این مقدار کاهش وزن دارند در خطر افسردگی هستند. شاید از خود بپرسید کاهش وزن چه ربطی به افسردگی دارد اما محققان می گویند این افسردگی با نداشتن هدف بلند مدت در زندگی پس از رسیدن به وزن هدف و همچنین تصور تغییراتی بزرگ در زندگی بر اثر کاهش وزن ایجاد می شود. سعی کنید از کل فرآیند لذت ببرید و خود را اسیر یک شماره یا تغییری غیر واقع گرایانه نکنید.

ممکن است بدخواه پیدا کنید

افرادی که کاهش وزن را تجربه کرده اند می دانند در میان افراد خانواده و دوستان کسانی هستند که به شدت انگیزه می دهند و حمایت می کنند اما در این میان چند نفری هم هستند که نه تنها حمایت نمی کنند بله انرژی منفی نیز می دهند. اگر می خواهید به حسادت ها جواب دهید فقط روی هدفتان بیشتر تمرکز کنید تا موفقیتتان جواب آنها باشد. همچنین سعی کنید افرادی که حمایت می کنند را در حلقه دوستان خود قرار دهید. کاهش وزن دشوار و نگه داشتن وزن کم شده چالش برانگیز است. بنابراین افراد مسمومی را که باعث می شوند از هدفتان دور شوید کنار بگذارید. به خاطر داشته باشید شما خود به این هدف رسیده اید و خوشحال بودن از این بابت کاملا طبیعی است.


کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی ) محصول کفش ورزشی
امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*