از تصمیمات اشتباه و فرصت های از دست رفته جلوگیری کنید

بررسی مواقعی در زندگی پیش می آید که به دلیل یک انتخاب اشتباه در گذشته دچار مشکل می شوید. اما برای جلوگیری از این اتفاق همچنان امیدی هست! می توانید با فکر کردن به خود آینده تان از تصمیمات اشتباه و فرصت های از دست رفته جلوگیری کنید. برای مثال خود آینده ی شما از […]

از تصمیمات اشتباه و فرصت های از دست رفته جلوگیری کنید - 11 - تصمیمات اشتباه - رژیم لاغری
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 19 دقیقه

تعداد بازدید 3166

تاریخ انتشار

بررسی

مواقعی در زندگی پیش می آید که به دلیل یک انتخاب اشتباه در گذشته دچار مشکل می شوید. اما برای جلوگیری از این اتفاق همچنان امیدی هست! می توانید با فکر کردن به خود آینده تان از تصمیمات اشتباه و فرصت های از دست رفته جلوگیری کنید. برای مثال خود آینده ی شما از اینکه مرتب سلامت دندان هایتان را چک کنید چقدر قدردان خواهد بود؟

همین اتفاق می تواند در مورد شغلی که انتخاب می کنید، و خیلی چیزهای دیگر تکرار شود. دکتر تریسی توماس روانشناس و مقاله نویس و به وجود آورنده ی سبک تنظیم مجدد زندگی به صورت دستی 9 کار را توصیه می کند تا بتوانید در آینده از خود خشنود باشید.

 

1- از بدن خود به عنوان فشار سنج استفاده کنید

با انجام این کارها در آینده ممنون خود خواهید شد

کمر دردی دارید که هیچ وقت دست از سرتان برنمی دارد؟ سوء هاضمه ای که هر روز صبح زمانی که می خواهید سرکار بروید سرو کله اش پیدا می شود؟ بدن ما طوری تکامل یافته تا بتواند به حال و هوای درونی و بیرونی مان پاسخ دهد. وقتی بیرون یا درون اوضاع خوب نباشد بدن با استرس، حساس شدن یا درد مزمن و در حالات شدیدتر با مریضی و بی حالی این را به ما نشان می دهد.

اگر فردی هستید که دائما در حال مریض شدن است و نمی توانید سر از دلیل این مشکل در بیاورید، ممکن است جواب ریشه پزشکی نداشته باشد. دلیل این بیماری ها شاید این است که نحوه زندگی تان طوری نیست که به خوبی بهترین حمایت را از شما بکند. پس این درد ها، سردردها و جوش ها را نادیده نگیرید، و در عوض به فکر یافتن دلیل بالقوه آن در زندگی روانی، اجتماعی یا شغلی خود باشید. به سلامت کلی بدن خود نگاه کنید تا متوجه کمی و کاستی های خود در برآوردن نیازهای روشن زندگی و زیستی خود شوید.

 

2- خود را با کار تطبیق ندهید، کاری پیدا کنید که متناسب تان باشد

با انجام این کارها در آینده ممنون خود خواهید شد

اغلب اوقات ما یک حرفه انتخاب می کنیم و سپس تلاش می کنیم شخصیت و ترجیحات خود را با مجموعه ای از معیارهای موجود ادغام کنیم. این کار را به شکل دیگری امتحان کنید، قبل از اینکه حرفه ای را انتخاب کنید، بنشینید. صادقانه به زندگی که می خواهید نگاه کنید، مشخصات شغل ایده آل خود را لیست کنید. می خواهید مستقل کار کنید یا همکاری داشته باشید؟

 

آیا می خواهید ساعات کاری را خود تنظیم کنید یا می خواهید طبق یک ساختار عمل کنید؟ دوست دارید با چه نوع آدم هایی کار کنید؟ تمایل دارید چه مقدار مسئولیتی را بر عهده بگیرید؟ سپس شروع به رسم نقشه ای برای رسیدن به جایگاهی که با عادات و رفتار های طبیعی تان مطابق است کنید. قدرت و توانایی های خود را ادغام کنید، و ببینید چه گزینه هایی را شامل می شود. حتی اگر مسیر حرفه ی خود را انتخاب کردید، با به وجود آمدن فرصت های جدید و یا ترفیع گرفتن باز هم این عناصر را در نظر بگیرید.

 

3- قبل از اینکه نیمه گمشده خود را پیدا کنید ابتدا عاشق خود شوید

با انجام این کارها در آینده ممنون خود خواهید شد

نمی توانید آنچه به دنبالش هستید را پیدا کنید؟ بایستید. بیشتر مواقع ما می توانیم از یک رابطه رمانتیک به عنوان منحرف کردن خود از آنچه در درون با آن دست و پنجه نرم می کنیم استفاده کنیم. بیشتر توضیح می دهم، با شخصی معاشرت می کنیم و سپس عشق بینمان اوج می گیرد. از آن انتظار داریم تمام مشکلاتمان را حل کند، اما این احساس همیشه موقت است.

به جای این ، کاری کنید ابتدا خود تبدیل به شخصی کامل شوید، سپس به دنبال شخص کامل دیگری بگردید که مکمل شما باشد. حقیقت این است که اگر با خود رابطه ای سالم نداشته باشیم نمی توانیم با شخصی دیگر رابطه ای سالم داشته باشیم. اگر ابتدا روی خود کار نکنیم، سرانجام منجر به ایجاد مشکل در روابطمان می شود، مانند طرح مشکلات خود روی شریکمان.

یک شریک ممکن است با نیت کاملا خالص عمل کند، اما به خاطر سیستم باوری که ما درباره خود داریم، ممکن است کارهای او را نوعی توهم یا نادرست ببینیم. تنها راه داشتن رابطه ای واقعا شاد و سالم با فردی دیگر این است که با خود رابطه ای سالم و شاد داشته باشیم.

 

4- فعالیت فیزیکی را وارد زندگی روزانه خود کنید

با انجام این کارها در آینده ممنون خود خواهید شد

تناسب اندام نقش مهمی در سلامت روانی و احساسی ما ایفا می کند، اما ما بیشتر مواقع تناسب اندام را شریک کار می کنیم. کاری که می خواهیم انجام دهیم – که منجر به درگیری ذهنی با ورزش می شود. به جای این، راه هایی پیدا کنید تا با انجام فعالیت هایی که دوست دارید فعالیت فیزیکی را به صورت طبیعی وارد زندگی روزانه خود کنید. معمولا بر می گردد به کارهایی که به عنوان یک کودک دوست داشتید انجام دهید قبل از اینکه در مورد باشگاه و وزنه چیزی بدانید. مثلا برای من این کارها شامل چند روز رقص، یوگا و پیاده روی است.

کلاس های ورزشی برای بدست آوردن وزن مناسب مهم هستند. اما برای بدست آوردن سلامت کامل، زمانی را اختصاص دهید تا بفهمید چه فعالیت هایی علاوه بر تناسب اندام برای سلامت روانتان نیز مفید است. بعد از یک دویدن طولانی احساس پر انرژی بودن می کنید؟ بعد از دوچرخه سواری احساس آرامش دارید؟ این همان نکته کلیدی برای داشتن تناسب اندام مادام العمر است. فعالیت های بدنی را انتخاب کنید که شاد، سالم و متناسبتان می کند.

 

5- از احساسات خود فهرستی روزانه تهیه کنید

با انجام این کارها در آینده ممنون خود خواهید شد

مشغول شدن و از دست دادن زمان برای رسیدگی به احساسات، آنچه باعث شادی مان می شود و حل مشکلات بسیار راحت اتفاق می افتد. برای جلوگیری از این اتفاق عادت کنید که هر روز خود را چک کنید. بهترین راه برای ساختن زندگی که بتوانید در آن رشد کنید. خشنود باشید این است که بدانید چه احساسی دارید و چه چیزی خوشحالتان می کند.

گوشی همراه هوشمند خود را کنار بگذارید و چک کردن سلامت عاطفی خود را تمرین کنید. سرکار، در روابط خود، در حلقه دوستان چه احساسی دارید. به این فکر کنید که چه چیزهایی باعث هیجان یا افسردگی، بهم ریختگی یا آرامشتان می شود. کشف احساسات کمکتان می کند خود را بشناسید و تغییراتی که نیاز است در زندگی انجام دهید را اعمال کنید. با درک احساسات خود، می توانید تمرکز حواس و خود آگاهی بدست بیاورید. این دو می توانند به تمامی نقاط زندگی تان منفعت برسانند.

 

6- برای خود هدف تعیین کنید، اما در مورد زمان و مسیر رسیدن به آن انعطاف پذیر باشید

با انجام این کارها در آینده ممنون خود خواهید شد

بسیار مهم است که برای خود اهداف و چیز هایی داشته باشیم که برای رسیدن به آنها تلاش کنیم. اما برای رسیدن به این موارد مجبور نیستید همه جزئیات را در نظر بگیرید. این فضا کمکتان می کند بدون ترس از اینکه درست یا غلط گام بردارید برای خود هدف ایجاد کنید. زیاد دقیق شدن روی اهداف زندگی از بودن در زمان حال جلوگیری می کند. مثلا اگر با خود بگویید تا 30 سالگی ازدواج می کنم و این اتفاق نیافتد باعث نارضایتی تان می شود.

علاوه بر این چنین طرز فکری باعث می شود فرصت ها، روابط و بسیاری از ماجراجویی ها را تنها به خاطر اینکه با هدفتان مطابقت ندارد از دست بدهید. اهداف بزرگ خود را به ذهن بسپارید.

اما این را هم درک کنید که برای رسیدن به آنها پیچ و خم های زیادی در راه است. اگر اجازه دهید چیزهای کوچک روزتان را خراب کنند، زمان حال را از دست می دهید، و حال چیزیست که بسیار با اهمیت است. آینده هرگز وعده داده نشده، این زمان حال است که شادی تان را شکل می دهد.

 

7- با مردم در ارتباط باشید، چه فامیل چه دوست

از تصمیمات اشتباه و فرصت های از دست رفته جلوگیری کنید

رضایتمندی از شغل بسیار عالی است، و مسلما هیچ ایرادی ندارد که این یکی از اولویت های شما باشد. ما نیاز داریم که از خود با غذا، سرپناه و لباس حمایت کنیم. اما علاوه بر اینها انسان به ستایش، تعریف و درکی که از رابطه اش با دیگران به دست می آورد نیز نیاز دارد. خیلی عجیب است که در دنیای امروز بسیاری از ما احساس تنهایی می کنند.

با اینکه دنیای امروز بیش از هر زمان دیگر مرتبط است. حقیقت این است که ما در واقع با یکدیگر ارتباط حقیقی نداریم. سعی کنید با افرادی که برایتان مهم هستند رابطه ای حقیقی داشته باشید. با آنها تماس بگیرید آنها را ببینید و به خاطر بسپارید که این رابطه را ادامه دهید.

 

8-برای جلوگیری از تصمیمات اشتباه، ابتدا اولویت های خود را برنامه ریزی کنید

از تصمیمات اشتباه و فرصت های از دست رفته جلوگیری کنید

فردای شما با چه چیز پر شده؟ برنامه هفتگی تان چه شکلی است؟ استفان کوی در کتاب هفت عادت افراد تاثیر گذار به ما یادآوری می کند که اولویت بندی آنچه در تقویمتان است مهم نیست، بلکه چیدن تقویم بر اساس اولویت ها مهم است. اگر می دانید اولویت هایتان چه چیزهایی است، می دانید که به چه چیزهایی بله بگویید و به چه چیزهایی نه. این کار احساس گناه نه گفتن به افرد، مکان ها، و مناسبت ها را که با اهداف و اعتقادات نهایی شما در یک خط نیستند را از بین می برد.

اغلب اوقات ما حس می کنیم برای ناراحت نکردن دیگر افراد باید به تمام دعوت ها بله بگوییم. اما زمانی که درک کنیم چه چیزی و چرا برایمان مهم است. نه گفتن به دیگران و بله گفتن به خودمان به شکل فزآینده ای برایمان راحت می شود. اولویت های خود را شناسایی کنید تا بدانید زمان خود را باید کجا صرف کنید.

 

9- درک کنید که همه چیز با هم در ارتباط است

از تصمیمات اشتباه و فرصت های از دست رفته جلوگیری کنید

شاید این کلیشه باشد، اما حقیقت دارد: تمام جنبه های زندگی تان با هم در ارتباط هستند. اگر از شغلتان خوشتان نمی آید سرانجام شروع به تاثیر گذاشتن روی دیگر قسمت های زندگی تان می کند مانند روابطی که دارید و یا سلامتتان. اگر در یک رابطه مسموم قرار دارید، می تواند پیامد های بدی روی روابط دوستانه و عملکرد شغلی تان داشته باشد، همه این موارد با هم در ارتباط هستند.

اگر در یکی از قسمت های زندگی خود عمیقا ناراضی باشید، به آرامی به دیگر قسمت های زندگی تان نفوذ می کند. وقتی متوجه می شوید چیزی در زندگی تان دردناک است، سعی نکنید دیگر به آن فکر نکنید. به جای این، ببینید چگونه می توانید وضعیت یا طرز فکر خود را با آن تنظیم کنید. به دنبال ابزار هایی بگردید – مانند نصحیت یک دوست خوب، مدیتیشن، ورزش و … – که کمکتان کند از پس این ناراحتی در زندگی بر بیایید.


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی
از تصمیمات اشتباه و فرصت های از دست رفته جلوگیری کنید - 22 - تصمیمات اشتباه - رژیم لاغری

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*