استفاده از افزودنی های غیرمجاز در نان

افزایش هزینه های نانوایی ها، نانوایان را به کاهش مصرف مخمر و استفاده از افزودنی های غیرمجاز سوق داده است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت روزان،رئیس کانون سراسری کارگران نانوایی های کشور با بیان اینکه کمر صنف نانوایی ها شکسته شده است، گفت: سلامت نان کشور در خطر جدی قرار دارد چرا […]

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعداد بازدید 1691

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

استفاده از افزودنی های غیرمجاز در نان - 4 - - اخبار
امتیاز کاربرها
استفاده از افزودنی های غیرمجاز در نان - 6 - - اخبار افزایش هزینه های نانوایی ها، نانوایان را به کاهش مصرف مخمر و استفاده از افزودنی های غیرمجاز سوق داده است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت روزان،رئیس کانون سراسری کارگران نانوایی های کشور با بیان اینکه کمر صنف نانوایی ها شکسته شده است، گفت: سلامت نان کشور در خطر جدی قرار دارد چرا که افزایش هزینه های نانوایی ها و عدم گران شدن نرخ نان نانوایان را به کاهش مصرف مخمر سوق داده است.
علی یزدانی اظهار داشت: کارگران نانوایی ها در دو سال اخیر نتوانسته اند از افزایش 25 درصدی حقوق قانونی بهره مند شوند به عبارت بهتر کمر این صنف شکسته شده است.
وی با بیان اینکه سلامت نان کشور در خطر جدی قراردارد، افزود: افزایش هزینه های جاری نانوایی ها آنها را به سمت کاهش مصرف از مخمر و استفاده از افزودنی های غیر مجاز کشانده است.

رئیس کانون سراسری کارگران نانوایی های کشور و اصفهان گفت: علت اصلی این امر عدم افزایش نرخ نان و فشار متعاقب آن به نانوایی هاست چرا که مخمر کیلویی 20 هزار تومان شده و برای واحد خبازی صرف هر روزه آن هزینه بالایی دارد.

استفاده از افزودنی های غیرمجاز در نان - 8 - - اخبار

مریم اصیلی

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
تاریخچه ویرایش

نسخه فعلی

1393/05/21

نویسنده: مریم اصیلی

    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*