اصلاح شیوه زندگی خطر حملات قلبی را کم می‌کند

خانه » اخبار » اصلاح شیوه زندگی خطر حملات قلبی را کم می‌کند

محققان دریافتند که اصلاح شیوه زندگی می‌تواند خطر حملات قلبی را تا ۸۰درصد کاهش دهد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،‌ به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، تحقیقات جدید نشان داد که با تغییرات در شیوه زندگی و رژیم غذایی افراد می‌توانند ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش دهند. ‌

شایان ذکر است که تنها یک درصد از شرکت‌کنندگان در این مطالعه تمام ۵ عادات سالم لازم که برای کاهش ۸۰ درصدی خطر ابتلا به حمله قلبی ضروری است را اعلام کردند. بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر مردان و زنان در ایالات متحده است. سال گذشته بیش از ۶۰۰ هزار آمریکایی به دلیل این وضعیت جان خود را از دست دادند.

تحقیقات نشان داد که تغییر در شیوه زندگی و عادات سالم می‌تواند خطر ابتلا به حملات قلبی را تا نهایت ۸۰ درصد کاهش دهد. محققان موسسه «کارولینسکا» در «سوئد» به تازگی دریافتند، خطر ابتلا به حمله قلبی را می‌توان با حفظ وزن سالم و رژیم غذایی، ورزش به اندازه کافی، خودداری از کشیدن سیگار و ترک مصرف الکل، کاهش داد. به گفته محققان،‌ این تعجب‌آور نیست که انتخاب شیوه زندگی سالم به کاهش حملات قلبی منجر شود، آنچه تعجب‌آور است، این است که چگونه این عوامل به کاهش خطرات حملات قلبی منتهی می‌شود.

محققان افزودند در حالی که مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی در دهه‌‌های اخیر به دلیل درمان‌های پزشکی کاهش یافته است، اما دوری از شیوه سالم زندگی عوارض جانبی بالقوه داروها را بیشتر کرده و تأثیر پرهزینه‌ای در کاهش جمعیت بواسطه بیماری‌های قلبی عروقی دارد. محققان اهمیت عوامل خطر خاص بوسیله مشاهده رفتار و بروز بیماریهای قلبی را در میان ۲۰۷۲۱ مرد سوئدی سالم در سنین ۴۵ تا ۷۹ساله را محاسبه کردند.

سیگار نکشیدن خطر ابتلا در مردان را تا ۳۶درصد کاهش داد. متوسط روال ورزش روزانه و هفتگی ۳درصد خطر این بیماری را کاهش داد. دور کمر مردانی که کمتراز ۳۶ اینچ بود ۱۲درصد کمتر در معرض بیماری قلبی قرار گرفتند. و در نهایت، این تحقیقات همچنین نشان داد که خوردن رژیم غذایی غنی از میوه‌ها، سبزیجات، حبوبات، آجیل، محصولات لبنی کم چربی، غلات کامل و ماهی خطر ابتلا به حملات قلبی را ۱۸ درصد کاهش می‌دهد.

این پژوهش در این هفته در مجله نشریه کالج متخصصان قلب آمریکا منتشر شده است.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم