اطرافیانم باور نمی کردند که فقط با رژیم غذایی بتوان لاغر شد

مصــاحبه اختصاصی

با جمیله عاشوری

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


جملیه عاشوری ۵۱ ساله از گیلان هستم.

وزن اولیه ام ۹۷ کیلوگرم بود که الان ۷۳ کیلوگرم هستم.
با کمک رژیم غذایی دکتر کرمانی موفق شدم ۲۴ کیلوگرم وزن را کاهش دهم و اکنون در مرحله تثبیت وزن هستم.
از دوران کودکی همیشه اضافه وزن داشتم ولی با افزایش سن شرایط دیگر مثل قبل نبود. کمر و زانو درد همراه همیشگی ام شده بودند و تپش قلبم بالا رفته بود یعنی وقتی راه می رفتم نفسم در حال قطع شدن بود.
تصمیم جدی برای کاهش وزن از زمانی شروع شد که به مشهد مقدس رفته بودم. با اینکه سفر چند روز بیشتر نبود ولی خیلی اذیت شدم و گفتم برگردم رژیم را شروع می کنم.
در همان ابتدای رژیم تمام غذاهای ناسالم و شیرینی ها را از یخچال و کابینت ها دور کردم تا دیگر هوس نکنم و اگر هم وسوسه شدم چیزی نباشد که بردارم. شروع برنامه برایم سخت بود ولی خیلی زود عادت کردم. به خصوص وقتی عدد روی ترازو را دیدم باورم نمی شد چون روش های زیادی مثل دمنوش های لاغری و داروهای گیاهی را انجام ولی نتیجه نگرفته بودم. با رژیم غذایی دکتر کرمانی لاغر شدن آسانتر از آن چیزی بود که فکر می کردم و هر روز شاهد کاهش وزنم بودم.


وزن اولیه: ۹۷ کیلو گرم

وزن پایانی: ۷۳ کیلو گرم

میزان کاهش وزن: ۲۴ کیلو گرم

پشتیبانان رژیم غذایی دکتر کرمانی خیلی با دقت و حوصله جوابگو هستند و زمانی که می بینم افراد می گویند کسی پاسخگو نیست برایم عجیب است چون من هر ساعتی که زنگ زدم یا پیام دادم پاسخم را دریافت کردم.


اطرافیانم باور نمی کردند که فقط با رژیم غذایی بتوان لاغر شد اما کاهش وزن مرا که دیدند خیلی راحت پذیرفتند. رژیم غذایی دکتر کرمانی اصلا محدودیت غذایی نداشت و حتی بیشتر هم غذا می خوردم. تنوع غذایی این رژیم بسیار زیاد است.
قبل از رژیم راه رفتن برایم سخت بود و تا نانوایی سرکوچه هم نمی رفتم اما از زمان کاهش وزن، پیاده روی و باشگاه رفتن برایم عادت شده است.
وقتی هرکسی خودش را باور داشته باشد به همه چیز می رسد. همه به من می گفتند صورتت خیلی خراب شده است اما تا زمانی که خودم نخواستم رژیم را شروع نکردم. هنگام ناامیدی هم کتاب تقویت اراده دکتر را مطالعه می کردم و واقعا اثر گذار بود.
در کنار رژیم غذایی دوچرخه سواری را خیلی دوست دارم چون به من آرامش می دهد. در خانه دوچرخه می زنم و باشگاه هم می روم. گاهی اوقات در حالت سکوت می نشینم و نفس می کشم با این کار تمام افکار منفی از ذهنم بیرون می رود و به چیزهای مثبت زندگی فکر می کنم.
همراه با رژیم غذایی ریزش مو داشتم ولی به قول دکتر کرمانی کسی با این رژیم غذایی کچل نشده است. پشتیبانان رژیم غذایی دکتر کرمانی خیلی با دقت و حوصله جوابگو هستند و زمانی که می بینم افراد می گویند کسی پاسخگو نیست برایم عجیب است چون من هر ساعتی که زنگ زدم یا پیام دادم پاسخم را دریافت کردم. با وجود رژیم غذایی دکتر کرمانی دیگر نگران افزایش وزنم نیستم چون اصول درست غذاخوردن و مقدار غذاخوردنم را یاد گرفتم و به امید خدا می توانم.هدفم این است که:
۱٫ وزنم را برای همیشه ایده آل نگه دارم.
۲٫ کارهایی را انجام دهم که قبلا به دلیل افزایش وزنم برایم امکانپذیر نبود یا مرا مسخره می کردند.
هر زمان در طول رژیم احساس گرسنگی می کردم یک لیوان آب می خوردم چون گاهی اوقات تشنگی با گرسنگی اشتباه گرفته می شود اما اگر ادامه دار می شد سراغ غذاهای آزاد مثل هویج یا خیار می رفتم که کالری کمی دارند. سعی می کردم خیلی در طول رژیم غذایی زیاد مهمانی نروم تا بتوانم کامل رژیم را رعایت کنم یا اینکه اگر می رفتم کمتر غذا می خوردم. همچنین در طول رژیم غذایی اصلا از هیچ داروی لاغری استفاده نکردم.
همسرم و دخترم بهترین مشوق ها در طول رژیم بودند و همراهی می کردند.
پیشنهادم به بقیه دوستان این است که:
• هنگام عصبانیت یک لیوان آب سرد بنوشید تا سراغ غذاهای ناسالم نروید.
• کابینت ها را از غذاهای و تنقلات ناسالم تمیز کنید.
اگر هنوز خود را باور نکرده اید رژیم را شروع نکنید چون بعدا می گویید این رژیم خوب نبود. من با تمام وجودم خواستم و توانستم پس شما هم می توانید.

امتیاز کاربرها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

ملیکا محمدی ۰۶ دی ۱۳۹۸

سلام من ۱۵ سال سن دارم ۳۰ کیلو اضافه وزن دارم یه رژیم سخت بدین تا در ۲ ماه حداقل ماهی ۱۵ کیلو وزن کم کنم لطفا کمکم کنید خیلی اذیت میشم

کارشناس به اندام ۰۱ اسفند ۱۳۹۸

سلام دوست خوبم باید این نکته رو در نظر داشته باشی که این وزن اضافی در طی یک ماه یا حتی یک سال به وجود نیومده که بخواد خیلی سریع هم کم بشه. به علاوه شما در سن رشد به سر می بری و رژییم های سخت حتما به بدنت آسیب می رسونه. شما با یک رژیم اصولی بدون خطر می تونی وزنت رو به خوبی کم کنی، اما به شرط رعایت دقیق رژیم. در کنار رژیم می تونی ورزش های هوازی یا ایروبیک انجام بدی تا سرعت کاهش وزنت رو بیشتر کنه. اگر هم می خوای با یک رژیم متناسب با وزن، قد، سن، جنسیت و سطح فعالییت وزن کم کنی، روی این لینک بزن و ثبت نا م کن.

مهربان ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

این مطلب شما خیلی انگیزشی بود من هم از 104 کیلو رسیدم به 72

کارشناس به اندام ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. خوشحالیم از اینکه با ما همراه هستید و از مطالب ما استفاده می کنید. موفق باشید.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸

Visitor Rating: 5 Stars

۰۹ تیر ۱۳۹۸

Visitor Rating: 5 Stars

قمر ابراهیمی ۰۹ تیر ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید من میخوام لاغر بشم چه کار باید بکنم

کارشناس به اندام ۰۹ تیر ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز. بهتون پیشنهاد می کنم با اندازه گیری BMI بدنتون اول از میزان اضافه وزنتون باخبر بشید و بعد از اون اگه لازم بود می تونید برای رژیم اقدام کنید. برای اینکه از میزان اضافه وزنتون باخبر بشید به این لینک مراجعه کنید. لینک محاسبه BMI