اعتیاد در برابر عادات بی ضرر: تفاوت در چیست؟

خانه » اینفوگراف » اعتیاد در برابر عادات بی ضرر: تفاوت در چیست؟
اعتیاد در برابر عادات بی ضرر: تفاوت در چیست؟

من قبل از اینکه قهوه صبحم را بخورم واقعا به درد هیچ کاری نمی خورم اما این را هم می دانم که قهوه عوارض جانبی جدی دارد و اعتیاد آور است. تفاوت بین یک عادت بی ضرر و اعتیاد دار چیست؟

عادات بر اساس پاداش ها شکل می گیرند، بر اساس این اینفوگرافیک مغز شما به حالت اتوماتیک می رود و به دنبال هر آنچه مغزتان به دنبالش است می روید، سپس مغز با بدست آوردن آن چیز احساس دریافت کردن پاداش می کند.

شکل گرفتن یک عادت بیش از دوماه به طول می انجامد، چه خوب چه بد. حالا من می دانم که چرا تصمیماتم برای سال جدید دائم با شکست روبرو می شوند. به اندازه کافی آنها را ادامه نمی دهم.

عادات بد معمولا مخرجی هستند برای استرس. برخی از مثال های آن عبارتند از جویدن ناخن ها، کشیدن موها و یا فشار دادن دندان ها و فک روی هم.

اگر مخرجتان مواد مخدر یا الکل باشد این عادت ممکن است روی مدارهای پاداش مغز تاثیر بگذارد. اعتیاد زمانی اتفاق می افتد که فرد بدون مواد مخدر نمی تواند از عهده کارهایش بر بیاید.

در این اینفوگرافیک همچنین به میزان اعتیاد آور بودن مواد مخدر شایع می پردازیم. جالب است بدانید میزان اعتیاد آور بودن قهوه از ماریجوانا نیز بیشتر است.

اعتیاد در برابر عادات بی ضرر: تفاوت در چیست؟

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*