افزایش قدرت تمرکز و یادگیری در ایام امتحانات با مصرف غذاهای سبک

خانه » اخبار » افزایش قدرت تمرکز و یادگیری در ایام امتحانات با مصرف غذاهای سبک
یک متخصص طب سنتی ایران گفت: مصرف برخی از غذاهای سبک باعث تقویت عملکرد مغز می‌شود. دکتر مجید انوشیروانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با تاکید بر رعایت رژیم غذایی مناسب در ایام امتحانات اظهار داشت: بهتر است دانش‌آموزان و دانشجویان در روزهای نزدیک به آزمون از خوراکی‌هایی استفاده کنند که به ‌آسانی هضم شده و در دستگاه گوارش ایجاد سنگینی و کندی نکنند تا فشار زیادی برروی سیستم گوارش به وجود نیاید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در دانش تغذیه طب سنتی به غذاهایی که برای هضم و جذب همچنین دفع فضولات آنها، به نیروی زیادی لازم نباشد غذاهای لطیف گفته می‌شود، گفت: مصرف این نوع غذاها در مقایسه با غذاهای دیرهضم و سنگین، موجب می‌شود که خون و قوای بدن کمتر متوجه دستگاه گوارش شده و از توجه به سیستم عصبی بازنمانند و بدین ترتیب عملکردهای مغزی از قبیل تمرکز و حفظ مطالب بهتر انجام می‌شوند.

این متخصص طب سنتی ایران در پایان با یادآوری این مطلب که مصرف برخی از غذاهای لطیف، باعث تقویت عملکرد مغز می‌شود، به دانش آموزان و دانشجویان توصیه کرد: غذاهایی همچون حریرۀ بادام، شله زرد و زردۀ تخم مرغ به صورت عسلی آب‌پز یا نیمرو شده برای مصرف در ایام امتحانات مناسب است بطوری که افزودن مقدار متعادلی دارچین و زعفران به این غذاها به عملکرد بهتر سیستم عصبی کمک خواهد کرد.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم