اگزما از کودکی تا بزرگسالی

خانه » اخبار » اگزما از کودکی تا بزرگسالی
اگزما یا درماتیت به عارضه التهاب پوست گفته می‌شود که با مشخصه‌هایی همچون قرمز شدن، ورم، برآمدگی و ضخیم شدن پوست شناخته می‌شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، طبق بررسی‌های کلینیک کلیولند در حال حاضر در آمریکا بیش از ۱۵ میلیون نفر به اگزما مبتلا هستند که بیشتر آنها را نوزادان و کودکان تشکیل می‌دهند. همچنین طبق بررسی موسسه ملی سلامت آمریکا ۱۰ تا ۲۰ درصد تمام نوزادان به اگزما مبتلا می‌شوند.
بررسی‌های انجمن ملی اگزما حاکی از آن است که اگزما به طور معمول در کودکان بین شش ماه تا پنج سال ظاهر می‌شوند و جوش‌هایی روی صورت، کف سر، دست‌ها و پا بروز می‌کنند. این مشکل می‌تواند ادامه پیدا کند و فرد در دوران بزرگسالی هم به آن دچار شود.

پزشکان علت دقیق اگزما را نمی‌دانند اما تصور بر آن است که ترکیبی از چند عامل از جمله ژنتیک و تغذیه، موجب بروز عارضه اگزما روی پوست می‌شوند. همچنین عوامل زیست‌محیطی همچون پایین بودن رطوبت، خارش و خشکی پوست را به همراه دارد. علاوه بر این تماس با مواد الکلی و برخی پارچه‌ها پوست را تحریک می‌کند.
به گزارش لایوساینس، برای تشخیص اگزما معاینه سطح پوست کافیست و تست خاصی برای شناسایی آن وجود ندارد. همچنین درمان این بیماری پوستی بستگی به شدت علائم آن دارد. بهترین شیوه برای درمان اگزما مراقبت کامل از پوست است. علاوه بر این گرفتن دوش آب گرم و نه داغ همچنین استفاده از کرم‌های مرطوب کننده به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم