ایرانیها ۲۲۰ لیتر کمتر از اروپاییها شیر و لبنیات می خورند

خانه » اخبار » ایرانیها ۲۲۰ لیتر کمتر از اروپاییها شیر و لبنیات می خورند

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، سرانه مصرف شیر و لبنیات در ایران را یک چهارم کشورهای اروپایی و کمتر از میانگین جهانی اعلام کرد.

دکتر رسول دیناروند در گفتگو با مهر اظهارداشت: بررسی ها نشان می دهد که سرانه تولید شیر و لبنیات در کشورمان ۱۳۰ لیتر است اما سرانه مصرف حدود ۸۰ لیتر است که در مقایسه با میانگین جهانی که ۱۲۰ لیتر و نسبت به کشورهای اروپایی که ۳۰۰ لیتر است، خیلی کمتر است.

وی در عین حال سرانه مصرف میوه و سبزیجات در کشورمان را بالاتر از میانگین جهانی اعلام کرد و افزود: خوشبختانه مصرف میوه و سبزیجات در بین مردم از وضعیت بهتری نسبت به شیر و لبنیات برخوردار است.

دیناروند به موضوع استفاده از روغن پالم در لبنیات پرچرب اشاره کرد و گفت: اتفاق خوبی که در این ماجرا افتاد، این بود که مردم به سمت مصرف لبنیات کم چرب گرایش پیدا کردند بطوریکه تولید و فروش محصولات لبنی کم چرب در هفته های گذشته به ۲ تا ۳ برابر رسیده است و این مسئله همان چیزی است که ما دنبال می کنیم و از مردم می خواهیم از لبنیات کم چرب استفاده کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه تا قبل از ماجرای روغن پالم میزان مصرف لبنیات پرچرب و کم چرب ۷۰ به ۳۰ بود، ادامه داد: حالا این وضعیت کاملا برعکس شده و حتی تا ۸۰ درصد مصرف لبنیات کم چرب را شاهد هستیم و ۲۰ درصد لبنیات پرچرب.

دیناروند با تاکید بر اینکه مصرف لبنیات کم چرب به نفع سلامت مردم است، از توزیع شیر ساده در سطح مدارس ابتدایی و راهنمایی خبر داد و گفت: قرار است دانش آموزان در هفته سه نوبت شیر بخورند.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم