آپنه خواب چگونه سلامتمان را تحت تاثیر قرار می دهد؟

در طول روز اغلب احساس خستگی، تحریک پذیری و یا دم دمی مزاج بودن می کنید؟ آیا همسرتان از اینکه در طول شب خروپف های بلندی دارید شکایت می کند؟ اگر جوابتان به این سوالات بله است، باید بگویم احتمالا با مشکل آپنه خواب مواجه هستید. آپنه خواب بیماری وقفه افتادن در تنفس هنگام خواب است […]

آپنه خواب چگونه سلامتمان را تحت تاثیر قرار می دهد؟ - 3 - - بیماری و درمان
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 2 دقیقه

تعداد بازدید 2409

تاریخ انتشار

در طول روز اغلب احساس خستگی، تحریک پذیری و یا دم دمی مزاج بودن می کنید؟ آیا همسرتان از اینکه در طول شب خروپف های بلندی دارید شکایت می کند؟ اگر جوابتان به این سوالات بله است، باید بگویم احتمالا با مشکل آپنه خواب مواجه هستید. آپنه خواب بیماری وقفه افتادن در تنفس هنگام خواب است و متاسفانه عده ی بسیاری در سراسر دنیا درگیر آن هستند و این مشکل عواقب بسیار بدی برای سلامت دارد.این بیماری می تواند بیماری فشار خونی که از قبل بوده را بدتر کند. درمان آپنه خواب نیز می تواند نیاز افراد به مصرف داروهای فشار خون را کاهش دهد. افرادی که درگیر آپنه خواب هستند بیشتر در خطر حمله قلبی قرار دارند و دلیلش استرس و کمبود اکسیژن در طول خواب است. در ادامه اینفوگرافی برای شما تهیه کرده ایم که با کمک آن می توانید بیشتر درباره آپنه خواب بدانید و تاثیرش را روی سلامتتان ببینید.

آپنه خواب چگونه روی سلامتتان تاثیر می گذارد؟


کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )
آپنه خواب چگونه سلامتمان را تحت تاثیر قرار می دهد؟ - 6 - - بیماری و درمان

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*