اینفوگراف: چگونه بوی بد دهان را در ماه رمضان از بین ببریم؟

اینفوگراف، عادات غذایی، مقالات

  بوی بدن دهان مشکلی جدی است که باید هرچه سریعتر برطرف شود زیرا تاثیر منفی روی فرد و اعتماد به نفس او میگذارد. اولین چیزی که باید متوجه شد این است که بوی بد دهان به خاطر روزه است و نه دلیل دیگر.

   

  بیماری هایی هستند که باعث بوی بد دهان میشوند پس باید ابتدا مطمئن شد

   

  6 راه برای دور نگه داشتن بوی بد دهان

  6 راه برای دور نگه داشتن بوی بد دهان دکتر کرمانی

  زبان خود را تمیز کنید: با استفاده از پشتِ مسواک یا تمیز کننده های زبان دو مرتبه در روز زبان خود را تمیز کنید.

  مرتب مسواک بزنید: سعی کنید حداقل دوبار در روز به مدت 4 دقیقه دندانهای خود را مسواک بزنید. مخصوصا بعد از سحر دندان ها و لثه ها را خوب بشویید.

  گاهی نخ دندان بکشید: نخ دندان را باید روزانه استفاده کنید تا بتوانید آن قسمت از دندان ها که به آن دسترسی ندارید را خوب تمیز کنید و مانع بوی بد دهان شوید

  سواک: سواک تمیز کننده ی دندانی است که از شاخه های درخت سالوادورا پرسیکا، که به درخت اراک نیز شناخته میشود ساخته شده است. فرد روزه دار میتواند در طول روز از سواک استفاده کند.

  مقدار زیادی آب بنوشید ( قبل و بعد از روزه ): بوی بد دهان وقتی دهان خشک باشد بیشتر خود را نشان میدهد. برای کاهش آن سعی کنید بعد از افطار تا هنگام سحر مقدار زیادی آب بنوشید. اگر از دندان مصنوعی استفاده میکنید، بهتر است در طول شب دندان خود را در محلول دهان شویه ضد عفونی کننده قرار دهید.

  هر چند وقت به دندان پزشک مراجعه کنید: چند بار مراجعه به دندان پزشک در طول سال بسیار مهم است حتی اگر از رفتن به دندان پزشکی خوشتان نمی آید. ممکن است در دندان ها شکستگی، حفره و یا فاصله ای باشد که غذا در آنجا گیر میکند و در طول روز باعث بد بو شدن دهان شود.

  اینفوگراف: چگونه بوی بد دهان را در ماه رمضان از بین ببریم؟

  Sending
  User Review
  0 (0 votes)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *