27 قرص لاغری موجود + 9 قرص لاغری مورد تایید سازمان دارو آمریکا

رژیم لاغری، مقالات

  اگر شما هم درصدد کاهش وزن و تناسب اندام هستید، حتما تاکنون تبلیغات قرص لاغری را شنیده اید. آیا واقعا قرص های لاغری تاثیر مثبتی در کاهش وزن دارند؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانیم قرص های لاغری چگونه عمل می کنند و چه عوارضی دارند؟ آیا به اندازه ورزش و تغذیه سالم، قرص لاغری هم موثر است؟ در این مقاله با ما همراه شوید تا علاوه بر پاسخ به سوالات ذهنی شما تمامی جوانب قرص لاغری را بررسی کنیم.

  قرص لاغری

  چرا قرص لاغری؟

  بر اساس تحقیقات سال 2017 از هر چهار فرد سه نفر چربی اضافی دارند. برخی از کسانی که اضافه وزن دارند به سراغ قرص ها و مکمل هایی می روند که کاهش وزن را به سادگی خوردن یک قرص می دانند. قرص های لاغری ادعا می کنند که متابولیسم را افزایش می دهند، احساس سیری را بالا می برند و یا جلوی اشتها را می گیرند ولی واقعا می شود با خوردن یک قرص لاغر شد؟!!

   

  قرص لاغری واقعا لاغر می کند؟

  معمولا وقتی می خواهیم تصمیمات جدیدی برای سلامتی بگیریم کاهش وزن در اولویت قرار می گیرد. در دنیایی زندگی می کنیم که بسیاری از مردم هدف های ارزشمندی برای کاهش وزن دارند. در این فضا، محصولاتی که ادعای لاغری سریع دارند، فروش بالا و توجهات بسیاری را به خود جلب می کنند.

  بین مکمل های عجیب و غریب کاهش وزن و داروهایی که توسط FDA ( سازمان غذا و داروی آمریکا )تایید شدند، تفاوت بسیاری وجود دارد. بعضی از افراد تحت نظر پزشک و رعایت برنامه غذایی سالم و ورزش ممکن است از داروهای تایید شده FDA نتیجه بگیرند.

  قرص لاغری دروغ یا واقعیت

   

  انواع قرص لاغری + اطلاعات و عوارض آنها

  1-قرص لاغری فلوفیت

  قرص فلوفیت یا نوتریفیت مکملی است که به دلیل وجود 1000 میلی گرم CLA ادعا می کند که وزن و چربی را کاهش می دهد. در حالی که CLA موجود در آن روی حیوانات تاثیر بیشتری نسبت به انسان ها داشته است. مصرف این قرص حتی در کنار ورزش هم نمی تواند تاثیری در کاهش وزن داشته باشد و نه تنها کمکی نمی کند بلکه عوارض جبران ناپذیری را برای بدن به وجود می آورد. یکی از مهم ترین آنها افزایش التهاب در بدن و آسیب به کبد است.

  قرص لاغری فلوفیت

   

  2- قرص لاغری تن لس

  این قرص با استفاده از ترکیبات گیاهی شامل زیره سیاه، زنیان، کرفس و چای سبز به کاهش وزن کمک می کند. این کپسول سوخت ساز بدن را افزایش می دهد و سبب کاهش جذب کالری در بدن خصوصا ناحیه شکم و پهلو شده است. قرص تن لس تنها راه کاهش وزن نیست بلکه انگیزه ای برای رسیدن به هدف اصلی است. در صورت استفاده درست از قرص تن لس عوارضی برای بدن به وجود نمی آید به دلیل داشتن عصاره گیاه سداب بیشتر از 3 ماه از کپسول های تن لس استفاده نکنید ولی مطمئن باشید بعد از 3 ماه دوباره افزایش وزنی بیشتر از قبل را تجربه می کنید.

  قرص لاغری تن لس

  3- قرص لاغری کالری بلاکر

  بلاکرها شبیه فیبرهای رژیمی هستند و از لاک حلزون درست می شود. فیبر این ماده هم بدون اینکه خود هضم شود وارد عملیات گوارشی می شود. کپسول کالری بلاکر با کاهش میزان جذب کربوهیدرات و چربی های موجود در هر وعده غذایی با کمک به میزان دفع کربوهیدرات و چربی ها از چاقی بیشتر جلوگیری می کند. عوارض جانبی این قرص بادآوردن، حالت تهوع، استفراغ و احساس خفگی شدید و … است. استفاده طولانی مدت از این داور باعث کمبود ویتامین در بدن می شود. اخه لاغری به چه قمیتی؟!!

  قرص لاغری کالری بلاکر

  4- قرص چربی سوز هیدروکسی کات (hydroxycut)

  یکی از محبوب ترین مکمل کاهش وزن در جهان است که دارای کافئین و چند عصاره گیاهی است. نتایج پژوهشی نشان داده است که این ماده باعث کاهش وزن 5/9 کیلوگرم طی یک دوره 3 ماهه می شود اما این تاثیر دائمی نیست و فرد بعد از مدتی به وزن قبلی خود و حتی بیشتر بر می گردد. اگر به کافئین حساسیت دارید احتمال ابتلا به اضطراب، خارش، لرزش، حالت تهوع، اسهال و تحریک پذیری وجود دارد.

  قرص لاغری هیدروکسی کات

   

  5- قرص لاغری ارلیستات یا زنیکال

  ارلیستات دارویی است که تحت نام ونوستات به فروش می رسد. این دارو با جذب چربی های مواد خوراکی مقدار کالری دریافتی را کاهش می دهد و منجر به کاهش وزن می شود. مصرف طولانی مدت این قرص مانع جذب ویتامین های محلول در چربی از قبیل ویتامین E,K,A,D و برخی از داروها می شود. مصرف این قرص بیشتر از 24 ماه توصیه نمی شود. در بهترین حالت شاید مقداری وزن بیشتری کم کنید البته اگر مصرف قرص ارلیستات یا ونوستات با رژیم غذایی و برنامه ورزشی همراه باشد.

  قرص لاغری ارلیستات

   

  6- قرص لاغری کتون تمشک ( aspberry Ketones)

  کیتون تمشک از تمشک درست شده است و در مواد غذایی، خوشبوکننده ها و لوازم آرایشی استفاده می شود. کیتون تمشک سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و سبب پایداری اشتهای طبیعی و سالم می شود و سطح انرژی را بهبود می بخشد.  زمانی که از این مکمل همراه با رژیم غذایی سالم و ورزش استفاده کنید مقدار کالری کمتری دریافت می کنید و کالری بیشتری می سوزانید، یعنی بدون عوارض جانبی سخت به کاهش وزن دلخواه خود می رسید.
  هنگامی که این قرص را می خورید سطح لیپاز در بدن افزایش پیدا می کند و آزاد سازی اسیدهای چرب هم بیشتر می شود. قرص کتون تمشک مشابه کپسایسین است که در فلفل چیلی و قرمز وجود دارد و متابولیسم را بالا می برد و بافت های چربی در بدن را کاهش می دهد.  ترکیبات این قرص باعث افزایش فشارخون، آسیب به سیستم عصبی، بی خوابی و خارش می شود.

  قرص لاغری کتون تمشک

  7- قرص لاغری کافئین (Caffeine)

  کافئین به طور طبیعی در قهوه، چای سبز و شکلات تلخ وجود دارد و حتی به بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها اضافه می شود. همچنین یک تقویت کننده متابولیسم است که سوخت وساز بدن را 3 تا 11 درصد افزایش می دهد. برخی پژوهش ها ادعا دارند که سبب کاهش وزن می شود.

  کافئین کیفیت خواب را کاهش می دهد و سبب بروز علائمی چون اضطراب، حالت تهوع، اسهال و … می شود. از آنجایی که خواب کافی با کاهش وزن ارتباط دارد پس ادعای این پژوهش درست نیست و این قرص تاثیر چشمگیری در کاهش وزن ندارد، شاید انگیزه ای برای ادامه رژیم غذایی باشد.

  قرص لاغری کافئین

   

  8- قرص لاغری قهوه سبز (Green Coffee)

  دانه های قهوه سبز دانه های بو نداده قهوه معمولی است که دارای کافئین و اسیدکلروژنیک است. کافئین چربی سوزی را افزایش می دهد و اسیدکلروژنیک هم باعث کاهش کربوهیدرات در روده می شود. ادعا می شود که قهوه سبز سبب کاهش وزن می شود اما به پژوهش های بیشتری در طولانی مدت نیاز است. شاید قهوه سبز منجر به لاغری شود اما هیچ جایگزینی برای رژیم غذایی سالم و ورزش منظم وجود ندارد و اثر تمام این قرص ها کوتاه مدت است و با قطع آن به وزن اولیه و حتی بیشتر باز می گردید.

  قرص لاغری قهوه سبز

   

  9- قرص لاغری موراتیم (Meratrim)

  این قرص ترکیبی از دو عصاره گیاهی است که سوخت و ساز سلول های چربی را تغییر می دهد. قرص موراتیم مقدار چربی که از خون دریافت می شود را کاهش می دهد و کمک می کند که چربی ذخیره شده را بسوزاند. بررسی ها نشان می دهد با مصرف این قرص میزان قندخون، کلسترول و چربی خون کاهش می یابد. تاکنون عوارضی از این قرص ارائه نشده است.

  قرص لاغری موراتیم

   

  10- قرص لاغری عصاره چای سبز یا گرین تیدین

  قرص گرین تیدین دارای چای سبز و گیاهان دارویی است که از اضافه وزن جلوگیری می کند. عصاره چای سبز هورمون چربی سوزی در بدن را افزایش می دهد. کسانی که به کافئین حساس هستند باید به مصرف این قرص دقت کنند.

  قرص لاغری عصاره چای سبز

  11- قرص لاغری لینولئیک اسید متصل (CLA)

  این ماده یکی از چربی های ترانس سالم است که در برخی غذاها مانند گوشت و مواد لبنی وجود دارد و توسط بدن تولید نمی شود بنابراین باید از طریق رژیم غذایی تامین شود. قرص لینولئیک اسید اشتها را کاهش و سوخت ساز بدن را افزایش می دهد و تجزیه چربی را تحریک می کند به شرطی که همراه با ورزش های هوازی، قدرتی و استقامتی باشد. این قرص عوارض گوارشی مختلفی را ایجاد می کند و ممکن است در طولانی مدت اثرات بدی داشته باشد.

  قرص لاغری لینولئیک اسید متصل

   

  12- قرص لاغری گلوکومانان (Glucomannan)

  گلوکومنن نوعی فیبر است که آب بدن را جذب می کند و به ژل تبدیل می شود. این فیبر بسیار کم کالری است و فضایی در معده اشغال می کند که سبب احساس سیری می شود در نتیجه کالری کمتری می خورید. این تاخیر در تخلیه معده، به افزایش سیری کمک می کند و مانند فیبرهای محلول دیگر، جذب پروتئین و چربی را کاهش می دهد.

  مصرف گلوکومانان به طور مرتب قبل از غذا سبب کاهش وزن و لاغری می شود. البته هنگامی مؤثر است که با یک رژیم غذایی کاهش وزن همراه باشد. تمام روش های کاهش وزن در ترکیب با رژیم غذایی کاهش وزن اثر بهتری دارد. گلوکومانان ممکن است کمک کند که راحت تر کاهش وزن پیدا کنید اما هیچ معجزه ای در آن وجود ندارد. این ماده سبب التهاب، استفراغ، مدفوع نرم و … می شود.

  قرص لاغری گلوکومانان

   

  13- قرص لاغری کولئوس فورسکولین

  یک مکمل گیاهی از خانواده نعناع است که با کمک به تولید آنزیم هایی به نام لیپاز و ادنوزین به کاهش وزن کمک می کند. این دو آنزیم اسیدهای چرب را از سلولهای بدن آزاد می کنند و بدن به سوزاندن اسیدهای چرب می پردازد. این کار بدون آسیب به توده ی عضلانی ، میزان چربی را کاهش می دهد. شاید قرص فرسکولین قابلیت چربی سوزی را افزایش دهد اما بدون برخورداری از رژیم غذایی مغذی و ورزش برای کم کردن کالری واقعا بی اثر خواهد بود. اطلاعات ایمنی یا خطر عوارض جانبی این قرص بسیار محدود است.

  قرص لاغری کولئوس فورسکولین

   

  14- قرص لاغری ال کارنتین

  این قرص نقش مهمی در بدن دارد و به سوخت و ساز بدن و تبدیل غذا به انرژی کمک می کند. افرادی که ال کارنیتین را برای کاهش وزن مصرف می کنند احتمال ابتلا به بی اشتهایی عصبی وجود دارد چون اشتها را کم می کند و حساسیت فرد به لاغر شدن سبب بی اشتهایی عصبی و سوء تغذیه شدید می شود.

  مکمل ال کارنتین سبب حالت تهوع، استفراغ، گرفتگی عضلات، بیماری قلبی و  … می شود و به زندگی اجتماعی آسیب می زند چون مصرف 3 گرم در روز سبب تولید بوی بدن می شود.

  قرص لاغری ال کارنتین

   

  15- قرص لاغری دارچین یا سینامون

  قرص دارچین سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می برد. استفاده از این قرص به دلیل ارتباط دارچین و لاغری به بدن امکان می دهد که قند و کربوهیدرات با سرعت بیشتری تجزیه و به چربی ذخیره شده تبدیل نشوند. دارچین برای بالابردن سرعت سوخت و ساز بدن انرژی بسیار کمی نیاز دارد و با سرعت بیشتری در بدن به گردش در می آید و کالری بیشتری می سوزاند. این دارو با برخی داورهای آنتی بیوتیک، رقیق کننده خون و … تداخل دارد.

  قرص لاغری دارچین

   

  16- قرص لاغری هزال

  یک داروی گیاهی است که برای افراد با اضافه وزن بالا در کنار رژیم غذایی و انجام ورزش روزانه به کاهش وزن کمک می کند. قرص گیاهی هزال برخلاف داروهای شیمیایی لاغری اثر منفی بر روی جذب ویتامین ها و مینرال ایجاد نمی کند. همچنین از طریق چربی سوزی سبب آزاد شدن کالری می شود و حس نشاط و انرژی را برای فرد به وجود می آورد.

  این قرص برای افرادی که اضافه وزن، چربی خون بالا، کبدچرب و اشتهای زیاد دارند، مناسب است. قرص هزال به تنهایی شما را به نتیجه دلخواه نمی رساند.  همچنین در صورت قطع مصرف عوارض زیادی برای بدن دارند.

  قرص لاغری هزال

   

  17- قرص لاغری ابستاپ (Obestop)

  کپسول ابستاپ به عنوان مکمل چربی سوزی برای کمک به کنترل اشتها و کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد. هر کپسول دارای ترکیباتی از قبیل عصاره چای سبز، فیبرهای غذایی، کروم و کولین است. کافئین و چای سبز مؤثرترین مواد چربی سوز موجود در ابستاپ هستند که با افزایش سوخت و ساز چربی به کاهش وزن و حفظ آن کمک می کنند. کروم عملکرد انسولین را تقویت می کند و در متابولیسم درشت مغذی ها (کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها) مؤثر است. کروم از کاهش سطح قند خون جلوگیری می کند و در نتیجه مانع احساس گرسنگی می شود. کولین شبه ويتامينی است که نقشی اساسی در حمل و نقل و متابوليسم چربی ها و کلسترول ايفا می کند. در واقع حضور اين ترکيب، متابوليسم و سوخت و ساز چربی ها را تسهيل می نماید.

  مصرف این قرص در افراد مبتلا به کم کاری تیروئید که از داروی لووتیروکسین استفاده می کنند، مجاز نیست.

  قرص لاغری ابستاپ

   

  18- قرص لاغری سینفرین

  سینفرین با نام پرتقال تلخ شناخته می شود.  این دارو باعث سرکوبی اشتها و احساس سیری طولانی مدت در فرد می شود در نتیجه فرد غذای کمتری می شود. با مصرف غذای کمتر، کالری کمتری دریافت می کنید و شاهد کاهش وزن خواهید بود. سینفرین به افدرین مرتبط است، در حالی که افدرین به عنوان یک ماده کاهش وزن از سوی FDA به علت عوارض جانبی جدی ممنوع شده است. مانند افدرین، سینفرین ممکن است عوارض جانبی جدی مربوط به قلب داشته باشد و اعتیادآور باشد.

  قرص لاغری سینفرین

  19- قرص لاغری سفامادار

  این قرص از عصاره گیاهی مادار است که گزینه مناسبی برای افراد دارای اضافه وزن و اشتهای زیاد است. قرص سفامادار با ترکیبات به کارگرفته در آن به کاهش اشتها و وزن کمک می کند. این قرص اثر چربی سوزی ندارد و سبب از دست دادن آب بدن نمی شود. سفامادار با تحریک مرکز سیری در دی انسفال مغز باعث کاهش اشتها می شود و مصرف طولانی مدت آن مشکلی ایجاد نمی کند و کم کم بر روی فرد اثر می گذارد.

  این قرص چون با دوز کنترل شده است بی خطر است ولی برای اطفال، خانم های باردار و شیرده توصیه نمی شود. ولی باید بدانید تا زمانی که این قرص ها را مصرف می کنید اثر دارند و بعد از قطع آن بی نتیجه خواهند بود.

  قرص لاغری سفامادار

  20- قرص گارسینیا کامبوجیا

  یک  میوه کوچک و سبز مانند کدوتنبل است. این قرص آنزیم تولید کننده چربی در بدن را کنترل می کند و هورمون سروتونین را افزایش می دهد که سبب می شود میل به غذاخوردن کمتر شود، اما تاثیر جدی در کاهش وزن ندارد و بسیار ناچیز است. عوارض جدی ندارد اما برخی گزارش ها مشکلات گوارشی را اعلام کردند.

  قرص لاغری گارسینیا کامبوجیا

   

  21- قرص لاغری کیتوزان

  قرص کیتوزان یک ترکیب پلی ساکاریدی است که مانند فیبرهای رژیم قابل هضم نیست اما تاثیرات مثبتی را بر سیستم معده-روده فرد می گذارد. این قرص علاوه بر چربی سوزی موثر، اشتهای فرد را کنترل می کند و سبب کاهش وزن و تناسب اندام می شود. یک نگرانی در مورد این قرص وجود دارد که باعث جذب نشدن چربی توسط بدن می شود و ممکن است مانع جذب مواد مغذی توسط بدن شود و بدن را با کمبودهای جدی روبه رو کند. پژوهش ها نشان دادند تا حدودی می تواند برای بدن مفید باشد اما هیچ چیزی جایگزین رژیم غذایی سالم نیست.

  قرص لاغری کیتوزان

   

  22- قرص سرکه سیب

  قرص سرکه سیب ماده ای به نام پلی فنول دارد که سبب کاهش وزن می شود. پلی فنول ها گروه بزرگی هستند که با مکانیسم های مختلفی به کاهش وزن کمک می کنند.  اگر مبتلا به آسم هستید قرص سرکه سیب را استفاده نکنید چون سبب حمله های آسمی خواهد شد. به طور کلی قرص سرکه سیب بی خطر است اما باید این قرص در کنار کنترل کالری دریافتی یعنی رعایت یک رژیم غذایی و ورزش و زیرنظر متخصص مصرف شود.

   

  23- مکمل اسلیم می

  مکمل اسلیم می از عصاره گیاهی چای سبز، گوارانا، گارسینیا، رودیولا و فلفل سیاه هندوستان تشکیل شده است که به کنترل اشتها و کاهش بافت چربی کمک می کند. علاوه بر اینها عنصر کروم هم دارد که سوخت وساز قندها را تنظیم می کند حتی میل به شیرینی را کاهش می دهد اما فکر نکنید که با مصرف این مکمل می توانید هر غذایی که دلتان می خواهد بخورید بلکه باید میزان کالری دریافتی را کنترل کنید و فعالیت خود را افزایش دهید.

  قرص لاغری اسلیم می

   

  24- قرص لاغری فت برنر

  اصطلاح فت برنر برای توصیف مکمل غذایی استفاده می شود که سبب افزایش سوخت و ساز بدن و انرژی، کاهش وزن، افزایش اکسیداسیون (ترکیب مواد با اکسیژن) چربی در حین ورزش و کاهش اشتها می شود. بسیاری از افراد این مکمل را برای از بین بردن سریع چربی و کاهش وزن استفاده می کنند. اکثر فت برنرها محرک هستند و متابولیسم بدن را افزایش می دهند تا به سوزاندن سریع چربی و تبدیل به انرژی کمک کنند. کافئین سبب محرک شدن این مکمل می شود که در قهوه، چای، نوشیدنی های انرژی زا و … وجود دارد. کافئین موجود در قرص فت برنر ممکن است سبب بی قراری، استرس و اختلالات خواب شود.

  قرص لاغری فت برنر

   

  25- قرص لاغری کربو اسلیم

  کپسول کربو اسلیم ترکیبی کاملا طبیعی از عصاره لوبیای قرمز، عصاره چای سبز و عنصر کروم است که از طریق ترشح آنزیم هضم کننده کربوهیدرات ها، مانع از جذب آنها شده و به کاهش وزن بدون عوارض جانبی کمک می کند. این قرص دارای ترکیباتی موثر برای کاهش وزن است و برای تنظیم قندخون موثر است. همچنین فاقد هرگونه عوارض جانبی است و هیچ رنگ مصنوعی، طعم دهنده و نگهدارنده ندارد. اما به محض قطع قرص احتمال بازگشت به وزن اولیه وجود دارد. بنابراین بهتر است به همراه رژیم غذایی مناسب و ورزش باشد.

  قرص لاغری کربو اسلیم

   

  26- قرص لاغری اسلیم کوئیک

  اسلیم کوئیک دارویی است که ترکیبات آن جلوی اشتها را می گیرد، احتمال تجمع چربی را کاهش می دهد.  مواد موجود در این دارو باعث دفع آب از بدن می شود که عوارض بسیار خطرناکی دارد. همچنین سبب کمبود مواد غذایی و ویتامین های مهم برای بدن می شود. سازندگان این دارو تاکید دارند حتما در کنار رژیم غذایی و برنامه ورزشی اثر می کند.

  قطع قرص لاغری اسلیم سبب بی قراری، اضطراب، بی خوابی، تشنگی و اشتهای شدید می شود و احتمال فشارخون، ضربان قلب و کاهش اشتها و … از عوارض این قرص است.

  قرص لاغری اسلیم کوئیک

   

   

  27- قرص لاغری ردوکیل

  کپسول ردوکیل یک مکمل طبیعی و گیاهی است که با جذب آب در معده به ژلی حجیم تبدیل می شود و طولانی مدت در معده می ماند. این کار سبب احساس سیری می شود. همچنین تخلیه معده را طولانی تر می کند. کپسول ردوکیل برای کاهش وزن، اشتها، چربی و قندخون و یبوست مناسب است. عوارضی از این کپسول تاکنون گزارش نشده است. اما مانند دیگر قرص های لاغری تاثیر این دارو تا زمان استفاده است و پس از قطع مصرف، بازگشت به وزن اولیه اتفاق می افتد.

  قرص لاغری ردوکیل

   

   

  9 قرص لاغری مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا

  قرص های لاغری به شیوه های مختلفی در بدن تاثیر می گذارند. بسیاری از آنها باعث کاهش اشتها می شوند و یا توانایی جذب چربی غذاها را در بدن کاهش می دهند. برخی از داروهای ضد افسردگی، دیابتی و ضد تشنج نیز گاهی جهت لاغری تجویز می شوند.

  سازمان دارو و غذای آمریکا قرص های لاغری را برای استفاده کوتاه مدت مجاز اعلام کرده است که عبارتند از:

  • فنتیمترازین (Bontril )
  • دیاتیل پروپیون (Tenuate )
  • بنزفاتامین (Didrex )
  • فنتروم (Adipex-P, Fastin )

  برای استفاده طولانی مدت نیز موارد زیر مجاز اعلام شده اند:

  • ارلیستات – ونوستات (Xenical، Alli)
  • لورکاسرین (Belviq)
  • فنتریم / توپیرامات (Qsymia)
  • نالترکسون / بوپروپیون (Contrave)
  • لیگرگلوتید (ساکسندا)

  قرص لاغری مورد تایید FDA

  قرص لاغری برای چه کسانی مناسب است؟

  بسیاری از پزشکان متخصص بر این باورند که سالم ترین راه کاهش وزن، استفاده از یک رژیم غذایی سالم و انجام ورزش به صورت مرتب است. ایجاد تغییر در سبک زندگی نیز برای کاهش وزن بسیار ضروری است. بر اساس تحقیقات انجام شده در آمریکا ترکیبی از رژیم غذایی سالم ، افزایش فعالیت بدنی و رفتار درمانی به افراد کمک می کند در همان شش ماه ابتدایی درمان خود 5 تا 10 درصد وزن بدن خود را کاهش دهند. اما برای بعضی افراد این مقدار کافی نیست. پزشکتان تعیین می کند که شرایط شما برای دریافت دارو یا همان قرص های لاغری مناسب است یا خیر. در بیشتر موارد، خانم های باردار، نوجوان ها و کودکان نباید از قرص های لاغری استفاده کنند.

  بر اساس اطلاعات به دست آمده، قرص لاغری در شرایطی که در ادامه می آید برای فرد مناسب است:

  • نماد توده بدن یا BMI فرد 30 یا بالاتر باشد.
  •  BMI فرد 27 یا بالاتر از آن باشد و اضافه وزنش هم مربوط به مشکلات سلامتی باشد.
  • فرد پس از 6 ماه رژیم غذایی، ورزش و رفتار درمانی هفته ای نیم کیلو کم نکند.

  برای سنجش مقدار BMI، سایت دکتر کرمانی ابزار ساده محاسبه BMI را در اختیار شما قرار داده است و پیشنهاد می کنیم حتما شاخص توده بدنی خود را با آن محاسبه کنید.


  محاسبه BMI – شاخص توده بدنی

  البته اگر بدنی عضلانی دارید شاخص BMI ممکن است به اشتباه اعلام کند که اضافه وزن دارید. حتما قبل از استفاده از این ابزار حجم بافت عضلانی خود را در نظر بگیرید.

   

  بررسی داروهای لاغری

  اگر می خواهید بدانید داروهای لاغری واقعا در کاهش وزن موثر هستند یا خیر، توصیه می کنیم پادکست بررسی داروهای لاغری را بشنوید:

   

  آیا باید از قرص های لاغری استفاده کنیم؟

  حواستان به محصولاتی که وعده لاغری سریع و آسان می دهند باشد، مخصوصا داروهایی که بدون نیاز به نسخه به فروش می رسند. سازمان غذا و داروی آمریکا بیشتر این محصولات را بی فایده و خطرناک اعلام کرده است. حتی در برخی از این داروها مواد مخدر پیدا شده که استفاده از آنها عوارض جدی برای مصرف کننده به همراه دارد.

  متاسفانه در باشگاه های ورزشی تجویزهای بدون نظارت پزشک خصوصا برای خانم ها زیاد است. این را بدانید که یک مربی ورزشی تخصصش تجویز دارو نیست. اگر یک روش لاغری برای فردی نتیجه داده، دلیل نمی شود برای همه نیز جواب دهد. اگر اضافه وزن دارید، با صبر و حوصله نسبت به کاهش وزن اقدام کنید.

  ادعاهای قرص لاغری برای کاهش وزن

  ادعاهای قرص لاغری برای تناسب اندام

  هیچ گونه مدرک علمی ادعاهای این محصولات را ثابت نمی کند. برای افزایش آگاهی در ادامه می خواهیم درباره ادعاهای دروغین قرص لاغری صحبت کنیم.

  کاهش وزن بدون رژیم!

  سازندگان این داروها و مکمل ها ادعا می کنند با خوردن یک قرص، دمنوش و یا حتی مالیدن یک لوسیون، چربی های بدن آب می شوند. متاسفانه نتیجه گیری در این مورد نیازمند تحقیقات بیشتری است. پس به جای اینکه به دنبال داروهای اثرگذار تر باشید، باید در انتخاب مواد غذایی مورد استفاده در آشپزخانه هوشمندانه تر رفتار کنید. هیچ متخصص تغذیه ای تا به حال مراجعی نداشته که بدون ایجاد تغییر در رژیم غذایی، توانسته باشد لاغر شود. هیچ قرص لاغری ، دمنوش و یا لوسیون لاغری به اندازه رژیم غذایی، در لاغر شدن تاثیر گذار نیستند.

  کاهش وزن با قرص لاغری

  ورزش لازم نیست

  بسیاری از قرص های لاغری ادعای کاهش وزن بدون ورزش را دارند. این در حالی است که بعد از اصلاح رژیم غذایی، ورزش دومین اولویت کاهش وزن است. کاهش وزن بدون برنامه غذایی و ورزش غیر ممکن است و هرگونه ادعایی مبنی بر عدم نیاز به آنها از نظر علمی درست نیست. در انتخاب های غذایی خود تغییرات سالم ایجاد کنید و زمانی را برای انجام فعالیت های ورزشی چه در خانه چه بیرون خانه مشخص کنید. قرار نیست سریعا تبدیل به فردی ورزشکار شوید که همه وعده های غذایی اش اصولی است.

   

  افزایش سرعت متابولیسم

  ادعای افزایش سرعت متابولیسم توسط قرص های لاغری زمانی مطرح شد که تولید کنندگان محصولات لاغری به مکمل های خود افدرا( ماده شیمیایی افدرین که در گیاه افدرا موجود می‌باشد بر سیستم اعصاب مرکزی موثر است و مراکز سرکوبگر اشتها را در مغز فعال می‌کند) اضافه کردند. سازمان غذا و دارو در سال 2004 افدرا را به دلیل مشکلاتی که برای سلامت به وجود می آورد، ممنوع کرد. پس از آن مواد دیگری مانند چای سبز، سینافین و کافئین سعی کردند جای اپدرا را بگیرند. تحقیقات نشان داده شده که هیچکدام از این ترکیبات نتوانستند موجب کاهش وزن چشم گیری شوند.

   

  احساس سیری

  اگر شما هم فکر می کنید که مکمل ها احساس سیری ایجاد می کنند باید بدانید که این پروتئین، فیبر و چربی هستند که این احساس را تقویت می کنند. مهم این است که هر کدام از این مواد غذایی را چگونه به وعده های اصلی و میان وعده ها اضافه کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. برای مثال نان و پنیر خامه ای صبح را با تخم مرغ ( چربی و پروتئین ) و میوه ( فیبر ) جایگزین کنید. با خوردن آجیل ( پروتئین، فیبر و چربی ) میان وعده های ناسالم را کنار بگذارید. سالمون ( پروتئین ) سبزیجات ( فیبر ) و سیب زمینی پخته ( فیبر ) را برای شام امتحان کنید.

   

  جلوگیری از جذب کربوهیدرات

  اگر به دنبال کاهش وزن هستید، کربوهیدرات را جایگزین غذاهای مغذی کنید. استفاده از مکملی که از جذب کربوهیدرات جلوگیری می کند، روش اشتباهی است چون درستی این موضوع ثابت نشده است. برخی بررسی ها نشان داده اند بیشتر قرص های مسدود کننده کربوهیدرات تاثیری روی بدن ندارند و ممکن است مشکلاتی برای سوخت و ساز به وجود بیاورند.

   

  قرص لاغری یا برنامه غذایی؟

  درست است که کاهش وزن با رژیم غذایی زمان بر است، اما این مزیت را هم دارد که سبک زندگی تان را تغییر دهد. با یک برنامه غذایی سالم و مشاوره مناسب شما یاد می گیرید که انتخاب های غذایی سالمی داشته باشید و ورزش مرتب نیز به دلیل ترشح هورمون های شادی آور، روحیه تان را در رسیدن به هدف تقویت می کند.

  حتی به فرض اگر قرصی جادویی وجود داشته باشد که موجب کاهش وزن شود، اما با قطع قرص لاغری، کاهش وزن نیز متوقف می شود. زیرا شما هنوز موفق به تغییر سبک زندگی تان نشده اید. این دقیقا همان اتفاقی است که با جراحی های لاغری برای فرد پیش می آید، چون بدون هیچ تمرینی وزن ناگهان پایین آمده ( که در مورد قرص های لاغری وزن چندانی هم کم نمی شود ) در فاصله کمی نیز همان وزن حتی بیشتر از قبل باز می گردد. پس اصولی ترین راهکار برای تناسب اندام و کاهش وزن استفاده از رژیم غذایی برای اصلاح سبک زندگی و تناسب اندام است.

  صحبت های دکتر کرمانی درباره داروهای لاغری را ببینید:

  Sending
  User Review
  4.88 (24 votes)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  دیدگاه های شما

  سارا حسامی ۲۰ مهر ۱۳۹۸

  سلام ببخشید یه سوال داشتم قرص گلوریا مورد تاییده برای لاغری؟

  کارشناس به اندام ۲۲ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز ما هیچ دارو یا قرص لاغری رو برای کاهش وزن تایید نمی کنیم. مصرف دارو علاوه بر عوارضی که به دنبال داره موجب می شه تا بدن نسبت بهش اعتیاد پیدا کنه و تنها تا زمانی که مصرف می شه تاثیر داشته باشه. به طوری که بعد از قطع مصرف تاثیرش رو از دست بده

  arjmand ۲۰ مهر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید ببخشید من ۵۸کیلوام شکمم بزرگه چیکار میتونم بکنم که فقط شکمم لاغر بشه

  کارشناس به اندام ۲۳ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر باشه. اگر فقط قصد دارید شکمتون رو آب کنید می تونید ورزش های قدرتی و هوازی رو به طور همزمان انجام بدین و یا از دستگاه های لاغری موضعی غیر تهاجمی مثل کویتیشن و آر اف استفاده کنید.

  م.ک ۱۷ مهر ۱۳۹۸

  سلام ایا قرص کربواسلیم با کربو فایت از نظر جلوگیری از جذب کربوهیدرات فرقی داره؟ چون در ترکیبات کربو اسلیم از (لوبیای قرمز) نام برده شده ولی در کربو فایت از( لوبیای سفید )ومن شنیدم باید لوبیای سفید باشه

  کارشناس به اندام ۲۴ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز ترکیبات مکمل کربوفایت همانند مکمل کربواسلیم است اما میزان عصاره لوبیا سفید مکمل کربوفایت که عامل اصلی مهار جذب کربوهیدرات به شمار می آید در این مکمل در مقایسه با کربواسلیم بیشتر است .

  زهرا ۱۵ مهر ۱۳۹۸

  مشکل ما اینجاست که همه فکر می کنند ما یکسره در حال خوردن و خوابیدنیم و تا ما رو می بینند رژیم و ورزش رو برای سلامتیمون توصیه می کنند . کاش می دونستید که وقتی تمام عمرت رو دنبال راههای مختلف لاغر شدنی و دو کیلو کم می کنی و چهار کیلو برمی گرده چه حسی بهت دست میده . من یکی خسته شدم چهل سالمه و بیشتر از بیست سالش هر کاری کردم واسه لاغری . گاهی تا بیست کیلو کم کردم و هزار جور درد و مرض اضافه شده ولی باز برمی گرده.

  کارشناس به اندام ۱۶ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز اگر با هیچ کدوم از روش های لاغری مثل رژیم و ورزش نتونستید وزنتون رو کم کنید. شاید مشکل جای دیگه ای باشه. شاید متابولیسم شما به دلیل عاملی در بدنتون کند شده باشه. می تونید با مراجعه به متخصص و انجام آزمایش های لازم از وجود یا عدم وجود مشکل در بدنتون پی ببرید.

  علی ۱۲ مهر ۱۳۹۸

  باسلام وتشکرازمطالب مفید وعلمی شما ممنون میشم درمورد مشکلی که دارم راهنماییم کنید،ورزش مداوم ورژیم دارم وهمه قسمتهای بدنم مناسبه به جزقسمت زیرشکم وزیرسینه چربی اضافی زیادی دارم امکان کمبود تستسرون دارم؟برام حیاتیه ممنون میشم نظرتونو بدونم

  کارشناس به اندام ۱۴ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. خوشحالیم از اینکه با ما همراه هستید و ما رو دنبال می کنید. دوست عزیز اگر به این مورد مشکوک هستید، می تونید با انجام آزمایش های لازم از این مورد اطلاع پیدا کنید. اما شکم از جمله سر سخت ترن بخش هاست که در برابر آب شدن مقاومت می کنه. اگر ورزش و رژیم هیچ کدوم براتون کارساز نیست، می تونید از روش های لاغری موضعی غیر تهاجمی مثل کویتیشن یا آر اف استفاده کنید. موفق باشید.

  مریم ۰۷ مهر ۱۳۹۸

  من طی سه ماه گذشته به یکی از مراکزتون مراجعه کردم با رعایت رژیمتون کاهش وزن چندانی نداشتم و کارشناس تغذیه ای هم که میفرمایید هرزمان ازشون درخواست توضیح و همیاری داشتم وعده هفته بعد را میدادن تو برگه رژیم جدید ... کلا یه اپراتور برنامه به اندام بودن تا کارشناس تغذیه ... فقط پولم دور رفت... با احترام میگم خدمتتون که عوارض کار کردن با شما و تیمتون بیشتر از این قرص هاست....

  کارشناس به اندام ۱۰ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز ما تا حالا چنین گزارشی نداشتیم. وظیفه ی کارشناس ها این هست که تمام و کمال توضیحات لازم و راهنمایی ها را در اختیار کاربران رژیم قرار بدن. اگر قصوری شده بابتش از شما عذرخواهی می کنیم. ممنون میشم که بفرمایید کدوم یکی از مراکز بوده تا رسیدگی کنیم.

  م.ک ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

  سلام من قبلاً از قرص متفورمین استفاده کردم برای لاغری ولی تاثیر زیادی نداشته با توجه به این که بنده از قرص لووتیروکسین برای تنظیم کم کاری تیرویید استفاده میکنمودر حال حاضر تنظیم است ایا میتونم از ابستاپ استفاده کنم برای لاغری چون رژیم هم تاثیر زیادی نداشته ایا این قرص چربی شکن است یا میشه یه قرصی که بعد قطع دوباره وزن بر نکرده معرفی کنید چون راجع به مکملها در بالا توضیح دادید کدوم بهتره با شرایط من؟

  کارشناس به اندام ۰۲ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. ببینید دوست عزیز ما برای لاغری هیچ قرص یا دارویی رو توصیه نمی کنیم. درمان کم کاری تیروئید به خودی خودش و به مرور بر روی کاهش وزن اضافه شده تاثیر می ذاره. با توجه به شرایطی که فرمودید دارید، توصیه می کنم هر نوع داروی دیگه ای رو که قصد استفاده اش رو دارید، حتما در مورد مصرفش با پزشک مشورت کنید تا با داروهای تیروئید شما تداخلی نداشته باشه. موفق باشید.

  سحر ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

  با سلام من کم کاری تیروئید دارم . متاسفانه اضافه وزن هم دارم ، چه قرصی مناسب هست بشه همراه با ورزش و رژیم استفاده کرد ؟

  کارشناس به اندام ۰۲ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست گرامی ما هیچ کدام از قرص های لاغری رو توصیه نمی کنیم و عقیدمون این هست که با رژیم و ورزش نه تنها اضافه وزن بلکه تمام بیماری ها رو هم می شه بهبود داد. تنها قرصی که نسبتا بی خطر هست اما باز عوارض خودشو (معده درد، مشکلات گوارشی، تهوع، سوزش سر دل و ...) داره متفورمین هست که برای کاهش قند خونه، اما بر روی کاهش اشتها تاثیر می گذاره. البته حتما پیش از مصرف باید با متخصص غدد مشورت بشه تا تداخلی با داروهای مصرفیتون نداشته باشهو اما باز هم تاکید می کنم که ما هیچ قرصی رو توصیه و یا پیشنهاد نمی کنیم.

  یگانه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸

  سلام،خسته نباشید،من پیش دکتر طب اسلامی برای کاهش وزنم رفتم،ایشون کارشناس تغذیه هستن،به من کنار رژیم قرص لاغری 21 گیاه دادن،خواستم از شما در مورد اون قرص مشاوره بگیرم،قرص لاغری 21 گیاه،کاملا گیاهی

  کارشناس به اندام ۰۸ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست گرامی ما به هیچ وجه هیچ قرصی رو برای کاهش وزن توصیه نمی کنیم. چه شیمیایی و چه گیاهی.

  فرزانه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸

  سلام کم کاری تیروئید دارم و قرص لووتیروکسین 5 میخورم میتونم قرص چربی سوز تن لس بخورم ؟

  کارشناس به اندام ۲۴ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. ما قرص های چربی سوز و لاغری رو به هیچ کس توصیه نمی کنیم، پیشنهاد می کنم با یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم هم تیروئیدتون رو درمان کنید و هم وزنتون رو پایین بیارید. برای مشاوره رایگان یا دریافت رژیم کم کاری تیروئید می تونید عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

  ره ۱۹ شهریور ۱۳۹۸

  سلام خوب هستید؟در پاسخ سوالات از قرص متفورمین اسم بردید ولی چرااز این قرص در مقاله اصلی اسمی برده نشده!؟

  کارشناس به اندام ۲۱ شهریور ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. به این خاطر اسمی از قرص متفورمین نبرده شده که این قرص عملکرد اصلیش کاهش قند خون هست و یکی از عوارضش کاهش اشتهاس، اما به طور مستقیم به منظور کاهش وزن ساخته نشده.

  فرزاد ۱۱ شهریور ۱۳۹۸

  سلام کپسول آلفا اسلیم دارم استفاده میکنم چهار روز هست اشتهامم به شدت کاهش پیدا کرده فقط میوه و آب میخورم. صبحانه و نهار و شام در حد دو سه لقمه.چون جلوی اشتهامو گرفته. میخواستم بدونم این قرص آلفا اسلیم مورد تایید شما هست یا خیر؟

  کارشناس به اندام ۲۰ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و وقتتون بخیر. دوست عزیز ما هیچ یک از قرص های لاغری رو تایید نمی کنیم. این قرص ها به صورت افراطی بر روی شما تاثیر می گذارند و برخی از اونها عوارض سختی به دنبال دارند. مشکلاتی از قبیل ریزش مو، مشکلات گوارشی، سر درد، معده درد و ... از جمله کمترین عوارض این داروها هستند. حتی قرص متفورمین که نسبت به بقیه بی خطر تره عوارضی مثل تهوع، سوزش سر معده و مشکلات گوارشی رو به دنبال داره. یک تغذیه اصولی، سبک زندگی سالم و ورزش بهترین راه برای کاهش وزن هست.

  یارا ۰۸ شهریور ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید، حدودا یه سال هست استپ وزنی شدید پیدا کردم هرکاری می کنم لاغری نمیشم از دکتر رژیم گرفتم خودم از کالری شمار استفاده کردم روزی ۵۰۰ کالری بیشتر نمی خوردم ورزش هم هر روز انجام می دم تا جایی که لباسام خیس می شن اما دریغ از یه ذره جمع شدن یا وزن کم کردن... اضافه وزن من حدود ۳۰ کیلو هست میشه بگید چیکار کنم؟ پیش دکتر هم زیاد رفتم اما هرکدومشون فقط رژیم دادن و راهنمایی خاصی نکردن میشه کمک کنید؟ ( یه مدت از ال کارنتین استفاده کردم هیچ کدوم از عوارض رو برای من نداشت و تقریبا میشه گفت تاثیر داشت اما بعد از دوماه اونم دیگه تاثیر نمی ذاشت و قطع کردم ولی وزنم بر نگشت)

  کارشناس به اندام ۱۰ شهریور ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. اول از همه باید بررسی بشه که استپ وزن شما دلیلش چیه. پیشنهاد می کنم حتما موضوع رو با کارشناس های به اندام مطرح کنید تا با بررسی عوامل استپ وزنتون بهتون راهکار بدن. ممکنه به رژیم شوک نیاز داشته باشین. عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق و پیروز باشید.

  جهان گیر ۰۵ شهریور ۱۳۹۸

  تو همش نکات منفی رو میگی در صورتی که هر چیز یه خوبی و بدی داره. حالا از خوبی هاش هم بگو

  کارشناس به اندام ۰۹ شهریور ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. بله کاملا درست می فرمایید هر چیز خوبی ها و بدی هایی داره. نمی تونیم منکر شیم که قرص های لاغری در کاهش وزن بی تاثیر نیستند، اما تاثیرشون به حدی نیست که بخواید عوارضش رو به جون بخرین. مثلا قرص متفورمین که جزء بی خطرترین قرص های لاغری هست عوارضی مثل سرگیجه، توع، سوء هاضمه و معده درد رو به دنبال داره. حالا وقتی با ورزش و رژیم می تونید هم به سلامتی بدنتون کمک کنین و هم خوش اندام شین، چرا به سراغ این قرص ها بریم؟

  نرمين ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

  سلام من فقط سه كيلو اضافه وزن دارم كدوم دارو به دردم ميخوره كم خون هستم

  کارشناس به اندام ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. ما هیچ کدوم از قرص های لاغری رو به شما پیشنهاد نمی کنیم. این قرص ها سرتا سر عوارض هستند. کم عارضه ترینشون قرص متفورمین هست که اون هم عوارضی مثل سرگیجه، حالت تهوع و سوزش معده رو به همراه داره. از اونجا که می فرمایید کم خونی دارید برای رژیم حتما باید مشاوره بشین. برای کم کردن 3 کیلو وزن بهتره به سراغ ورزش برید و از فواید سلامتی اون هم بهره مند بشید.

  م.ک ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

  سلام ایا با قرص ابستاپ میشه وزن کم کرد من 20سالم قدم 180وزنم،106هست رژیم را ادامه دادن برام سخته میشه از این قرص کمک بگیرم می‌تونه چربیها را بشکنه یا الکارنتین بهتره وتیریگلسریدم188شده کدوم با فعالیت بدنی کم بیشتر می‌تونه کمک کنه با تشکر

  کارشناس به اندام ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. ما به هیچ وجه قرص های لاغری رو به شما پیشنهاد نمی کنیم. چون تاثیر گذاریشون به اون اندازه ای که فکر می کنید نیست. به علاوه در طولانی مدت عوارض زیادی رو به دنبال داره. تنها قرص لاغری که مصرف اون زیاد مشکل ساز نیست، قرص متفورمین هست. که اونم عوارضی مثل حالت تهوع، سرگیجه و معده درد رو به همراه داره. پیشنهاد می کنم به ورزش تنها به عنوان وسیله ای برای کاهش وزن نگاه نکنید. فواید سلامتی ورزش بی شمار هست.

  رویا ۲۰ مرداد ۱۳۹۸

  باسلام من 29سالمه قدم 162سانتی متروزنم84کیلوگرم متاهل هستم ومادرهستم میخام وزنموپایین بیارم وشکمم چربی هاش حذف بشه لطفاراهنمایی کنید

  کارشناس به اندام ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. برای آب کردن چربی های شکمی یک رژیم غذایی صحیح همراه با ورزش منظم (البته ترکیب ورزش های قدرتی و هوازی) بسیار مفید هست. باید سعی کنید حتی الامکان مصرف غذاهای فست فود و چرب و شور رو کم کنید و به جای اون از مواد پروتئینی، میوه و سبزیجات استفاده کنید. برای راهنمایی بیشتر عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید

  م.ک ۱۹ مرداد ۱۳۹۸

  سلام .اباقرص فت برنر بایوکل با گرین تی فت برنر فرق داره؟ و برای کسی که ۲۰ کیلو اضافه وزن داره مناسبه ؟ضمن اینکه رژیم رومن اثر زیاد نداشته و وقت ورزش ندارم و فقط یک دوچرخه ثابت در منزل دارم وبیست سالمه شما این قرص رو تایید میکنید ؟ یا قرص دیگ‌های که سریعتر وزن رو پایین؟

  کارشناس به اندام ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. عملکرد هر دوی این قرص ها یکی هست و نقش کاهش اشتها رو بر عهده داره. به طور کلی ما هیچ قرص یا آمپول لاغری رو پیشنهاد نمی کنیم. تنها قرص کاهش وزنی که نسبت به بقیه بی خطر تره قرص متفورمین هست که اونم عوارضی مثل معده درد، حالت تهوع و ... رو به دنبال داره. توصیه می کنیم با همت و اراده یک رژیم اصولی رو در پیش بگیرین و میزان تحرک خودتون رو افزایش بدین.

  Parisa ۰۸ مرداد ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید ببخشید خواهرم ده تا قرص لاغری خورده هر چه سرچ می کنم نمی تونم بیابم که چگونه اثر خطر ناکش را خنثی کنم لطفا راهنمایی بفرمایید ازتون ممنون می شوم

  کارشناس به اندام ۰۸ مرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. اگر خواهر شما ده تا قرص رو با هم خورده پیشنهاد من به شما این هست که هرچه سریعتر ایشون رو پیش پزشک ببرید چون ده تا قرص قطعا عوارض خوبی به دنبال نداره.

  فاطمه ۰۸ تیر ۱۳۹۸

  سلام من قدم کوتاهه والان خیلی چاق شدم در حدی که خم کردن و پاشدن برام سخته چکار کنم

  کارشناس به اندام ۰۹ تیر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیزی که به سلامتی خودتون اهمیت می دین. متاسفانه اضافه وزن یکی از معضلاتی هست که علاوه بر ایجاد مشکلات در فعالیت های روزمره موجب بیماری هایی مثل دیابت، فشار خون و سکته می شه. اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی دارین، کارشناس های دکتر کرمانی به صورت رایگان به شما مشاوره میدن. عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان ها با شما تماس بگیرن. موفق و پیروز باشید

  هديه ۰۳ تیر ۱۳۹۸

  سلام من ٢ سال پيش حدود ٢٦ كيلو كاهش وزن داشتم.طي ٦ ماه گذشته افزايش مجدد حدود١٥ كيلو داشتم.الان هر چي رعايت ميكنم وزنم تغييري نميكنه چي كاربايد بكنم؟

  کارشناس به اندام ۰۳ تیر ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. چقدر خوب که با اراده تونستید 26 کیلو کم کنید. البته باید بدونید که رژیم غذایی اصولی به معنای محدودیت نیست، بلکه درست کردن سبک زندگی و مصرف غذاهای سالم هست. اگه بتونید سبک زندگیتون رو تغییر بدین، غذاهای سالم بخورید و ورزش کنید، حتما می تونید موفق بشید و دوباره به وزن ایده آلتون برگردید. ممکنه به رژیم شوک نیاز داشته باشید. باید اطلاعات بیشتری در اختیار ما بگذارید تا بتونیم راهنماییتون کنیم. برای مشاوره ی رایگان می تونید عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

  علی یزدانی ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

  سلام اقای دکتر ببخشید من ی بار مکمل هیدروکسی کات خوردم و الانم رژیم کم کالری دارم و بدنسازی میرم ایا باز هم بازگشت داره علی

  کارشناس به اندام ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. اگر رژیم و ورزش رو به طور همزمان انجام بدین و در این امر تداوم داشته باشید، خیر وزن شما بازگشت نخواهد داشت.

  مینا ۱۵ خرداد ۱۳۹۸

  سلام.من قبلا از ونوستات استفاده کردم همراه با رژیم و ورزش ۲۲ کیلو کم کرده بودم برگشت هم نداشت چون حجم معده ام کوچیک شده بود.بعد از دو بار زایمان حالا برگشتم سر جای اولم .اینبار میخوام قرص سی جی رو امتحان کنم کسی هست که استفاده کرده باشه

  کارشناس به اندام ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. استفاده از قرص های لاغری باید حتما زیر نظر پزشک انجام بشه.

  شقایق .از تهران ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

  من چند ماه از ادیوس استفاده کردم طی سه ماه سیزده کیلو کم کردم ....اشتها نداشتم ..فقط صبحانه مفصل میخوروم ..انصافا در طی مصرف حالم خیلی خوب بود .انرژی خوب بود ..ریزش مو نداشتم صورتم اصلا نریخت ولی خوب شما که نمیتونید مداوم قرص مصرف کنید هزینه هاش خیلی بالاست ....الان بعد دو سال دو باره دارم برمیگردم ..لباسام دارهدتنگ میشه اصلا حالم خوب نیست

  رزا ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

  با درود بسیار، من یک سوال در مورد قرص لاغری هاروا HARVAدارم که بوسیله ش کت فراز طب معرفی شده. آیا امکان دارد در موردش توضیح بدهید؟

  پریا ۱۱ فروردین ۱۳۹۸

  چگونه خودم را لاغر کنم با کدوم دا و

  کارشناس به اندام ۱۷ فروردین ۱۳۹۸

  پریا ۱۱ فروردین ۱۳۹۸

  دکتر چطوری خودم را لاغر کنم از کدوم دارو استفاده کنم ،،

  کارشناس به اندام ۱۷ فروردین ۱۳۹۸

  الهام ۲۳ اسفند ۱۳۹۷

  میشه در مورد قرص گیاهی مهزل هم توضیح بدین که چطور عمل میکنه و آیا مورد تایید هست یا خیر؟

  کارشناس به اندام ۲۵ اسفند ۱۳۹۷

  این نوع قرص ها تنها باعث کم شدن آب بدنتون می شود و مورد تایید ما نمی باشد

  علیان ۲۰ اسفند ۱۳۹۷

  اگه مشکل داشته باشیم میتونیم قرص مصرف کنیم؟

  کارشناس به اندام ۲۱ اسفند ۱۳۹۷

  اگر مشکلی یا بیماری داشته باشید باید اول به پزشکتون مراجعه و مشورت کنید.

  Samiar ۰۵ اسفند ۱۳۹۷

  جالبه میشه قرص مصرف کرد

  hamzeh ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

  رژیم دکتر بهترین رژیمه

  سبزواری ۰۳ بهمن ۱۳۹۷

  تنها جایی که هم علمی هم کاربردی توصیه میکنه شمایید دکتر عالی بود

  کریمی ۲۴ دی ۱۳۹۷

  عالی بود دکتر اگه میشد با قرص لاغر شد که ما چاقا غمی نداشتیم

  سامیار ۲۴ دی ۱۳۹۷

  چقد خوب که قرص های مورد تاییدو مشخص کردین