با این رژیم ها تیزهوش بمانید

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » با این رژیم ها تیزهوش بمانید

با این رژیم ها تیزهوش بمانیدآیا زوال شناختی جزء اجتناب ناپذیری از پیری است؟ شاید هم اینطور نباشد. یک برنامه غذایی جدید هست که می تواند پیری را در ذهن کاهش دهد و آن رژیم ذهن و یا رژیم مدیترانه ای و دش (رژیم کاهش فشار خون) برای بازسازی سلول های عصبی می باشد که پس از رژیم مدیترانه ای و دش برای سلامت قلب طراحی شده است. این رژیم جذب مواد مغذی به مغز را تقویت می کند.

رژیم ذهن و سلامت مغز

کسانی که رژیم ذهن را دنبال می کنند نسبت به هم سن و سال های خود در تست های هوش، سرعت ادراک و دیگر جنبه های شناخت که با بالا رفتن سن ضعیف می شوند رتبه بهتری دارند. در مطالعه ای ۹۶۰ نفر رژیم ذهن را به مدت ۹ سال دنبال کردند. تفاوت آن ها در تواناییهای شناختی به اندازه ۷٫۵ سال نسبت به کسانی بود که این رژیم را دنبال نمی کردند جوان تر بود. حتی در سطح فعالیت های فیزیکی و آموزشی آنان نیز تاثیر خود را داشته است. بالاتر از همه این ها دنبال کردن رژیم ذهن خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را به نصف می رساند.

رژیم ذهن چیست؟

رژیم ذهن نوع متمرکز شده بر مغز همان رژیم قلب و عروق است. رژیم ذهن یا همان رژیم مدیترانه ای بر میوه ها، سبزیجات، حبوبات و غلات تمرکز دارد. در حالیکه مصرف گوشت قرمز، لبنیات و غذاهای شیرین و چرب را محدود می کند. در این رژیم ماهی ۲ یا ۳ بار در هفته باید مصرف شود. گوشت مرغ، آجیل و حبوبات در حد متعادل مصرف می شود. بر اساس رژیم مدیترانه ای روغن زیتون سرشار از چربی های اشباع نشده است که برای سلامت قلب بسیار موثر است. رژیم دش هم نوعی رژیم گیاهی است که چربی های اشباع شده، شکر و سدیم رامنع می کند. در عوض غذاهای پروتئین دار، فیبردار و غذاهایی که چربی اشباع نشده دارند را توصیه می کند.

برای مشاهده ادامه مطلب بر روی لینک زیر کلیک کنید.
با این رژیم ها تیزهوش بمانید

در صورت خرابی لینک بالا عبارت با این رژیم ها تیزهوش بمانید bedunim.ir را در گوگل جستجو نمایید.

۴٫۳/۵ - (۳ امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم