با این سه کار 31 کیلو لاغر شدم و ثابت نگهش داشتم

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » با این سه کار ۳۱ کیلو لاغر شدم و ثابت نگهش داشتم

رژیم لاغری - کاهش وزن

یک روز برای بچه هایم تعریف خواهم کرد که چگونه تنها در یک هفته در دو شهر مختلف در دو ماراتن شرکت کردم و امیدوارم با خودشان بگویند عجب مادر باحالی داریم. در زندگی نقاط عطف بسیاری داریم که ارزش جشن گرفتن دارند. برای من فارغ التحصیل شدن از دانشگاه فوق العاده عالی بود. و همینطور اولین شغل با درآمد مناسبی که پیدا کردم. رفتن از خانه مادرم و مستقل شدن نیز بسیار خاطره انگیز بود. اما بزرگترین دستاوردم تا به امروز؟ کاهش 31 کیلو از وزنم و ثابت نگه داشتنش هست.

من شبی که روند کاهش وزنم را شروع کردم خوب به یاد دارم انگار همین دیروز بود. در اتاقی که در خوابگاه دانشجویی داشتم نشسته بودم و در حال کار روی درس های دانشگاه ام بودم. با گوشه ی چشمم ترازوی دیجیتالی نقره ای رنگی که زیر تختم جا خشک کرده بود، را دیدم و از روز ورودم به خوابگاه همانجا بود. می دانستم لاغر نیستم. هیچ وقت دوست نداشتم به عکس های خودم نگاه کنم. اما تا آن لحظه هیچ حسی برای کم کردن وزنم نداشتم. از لحظه ای که ترازو را دیدم، کتابم را بستم و به وزنم کنجکاو شدم.

ترازو را از زیر تختم برداشتم و با شست پا ضربه ای رویش زدم. روی ترازو ایستادم.  آن سه ثانیه که می خواستم با حقیقت تلخ وزنم روبرو شوممانند سه ساعت برایم گذشت. به شدت آزرده و ناراحت شده بودم. اشک در چشمانم حلقه می زد و با خود می گفتم چطور کارم به اینجا کشیده است؟ بله عددی که ترازو نشان می داد 92 کیلو بود.

باید کاری می کردم. بدون وقفه به سراغ کمد لباس هایم رفتم و سویشرت والیبال مربوط به دوره دبیرستانم را بیرون آوردم. بعد یک جفت لگی کتان مشکی رنگ را نیز از کمد برداشتم، کفش های ورزشی ام را به پا کردم و از اتاق بیرون زدم و به سمت راه پله های خوابگاه حرکت کردم. نفسم سخت رد و بدل می شد، نبضم سریع می زد، خودم را به در خروجی رساندم.

مسیر بلندی که در طول خوابگاه بود را در همان تاریکی شب با تمام سرعتی که پاهایم می توانست می دویدم. بعد از 30 ثانیه روی چمن ها افتادم. دائم از خودم می پرسیدم، چطور وزنم به اینجا رسیده؟ فکرش مانند ضربه چاقویی به معده ام بود؛ 92 کیلوگرم.

این عدد بارها و بارها در همان صفحه دیجیتالی خاک آلود درون سرم می چرخید. دراز کشیدنم روی چمن ها زیاد طول نکشید. می دانستم باید خودم را تغییر بدهم. می دانستم باید وزن کم کنم. می دانستم که دیگر نمی توانم به آن شکل زندگی کنم. در همان لحظه با خودم قسم خوردم دیگر به این شکل ادامه ندهم.

هفت سال بعد از شبی که روی چمن ها دراز کشیدم اتفاقات بسیار زیادی افتاد. در دوره ای عضو یک برنامه غذایی شدم و گاهی با مادرم به جلسات آنها می رفتم. من دویدن را به عنوان ورزش انتخاب کردم و اولین نصف مسیر ماراتنم را به پایان رساندم. تمرین می کردم تا بتوانم در یک ماراتن کامل بدوم و سپس همان روند را ادامه دهم. سپس آنقدر دیوانه شدم که طی شش روز در دو ماراتن آن هم در دو شهر مختلف شرکت کردم چیزی که قبل از کاهش وزن حتی در رویاها هم نمی توانستم ببینم.

به عنوان زنی که در اواخر دهه دوم زندگیش است این را می دانم که ثابت نگه داشتن وزن و سبک زندگی فعال و سالم نیازمند متعهد بودن روزانه است. می دانم قدم برداشتن در این مسیر انتها ندارد و شامل کل زندگیم می شود. حالا می خواهم سه مورد از بزرگترین درس های زندگی ام در طول مسیر کاهش وزن 31 کیلویی ام را با شما در میان بگذارم.

رژیم لاغری - کاهش وزن

1- هرگز به صورت کامل غذایی را حذف نکنید

برنامه های غذایی بسیار کم کالری که وعده کاهش وزن در کوتاه مدت را می دهند همگی در یک چیز یکسان هستند. باید یک چیزی از برنامه غذایی خود حذف کنید. حذف مواردی مانند سیب زمینی سرخ کرده یا نان به صورت کامل تنها باعث می شوند من بیشتر هوس شان کنم.

برای من احساس گناهی که حول خوردن غذاهای بد وجود دارد قابل مدیریت نیست. بنابراین به جای اینکه این غذاهای دردسر ساز را با برچسب بد نامگذاری کنم یاد گرفتم که چگونه حجم وعده هایم را کنترل کنم. پس خودم را آنقدر از چیزی محروم نمی کنم که اگر لغزش کردم تا مرز دیوانگی پرخوری کنم.

 

2- فعالیتی پیدا کنید که خوشحالتان می کند

اوایل وقتی می خواستم ورزش کردن را شروع کنم واقعا از اینکه به باشگاه بروم متنفر بودم از هیچ دستگاهی خوشم نمی آمد، گویا اصلا ورزش به من نیامده بود. سپس شروع به دویدن در خارج از خانه کردم. در ابتدا مثل دیگر مواقع زیاد دوستش نداشتم. در آن زمان در یک کمپ تابستانی و بدون استفاده از هیچگونه تجهیزات ورزشی تمرین می کردم.

به نظر می آمد دویدن تنها انتخابم است. هر روز به آنجا سر می زدم یک مایل می دویدم و سپس به سراغ کارهای دیگرم می رفتم. خیلی زود آن یک مایل تبدیل شد به دو مایل، سپس تبدیل به 5 مایل و سرانجام تا به امروز که خودتان می دانید.

دویدن تبدیل به آزادی من شد. وقتی پیاده رو ها را پشت سر می گذاشتم احساس شادی داشتم. راحت بودم. از موسیقی که گوش می دادم لذت می بردم و گام هایم را با آن هماهنگ می کردم. اگر کاری که می کنید را دوست نداشته باشید آن را ادامه نخواهید داد. فعالیتی پیدا کنید که با خودتان جور دربیاید. و این را هم بدانید در این ورزش لازم نیست بهترین باشید. فقط باید از انجامش لذت ببرید.

 

3- به دنبال حمایت باشید

اینکه با نامزد خود به یک بستنی فروشی بروید و علاوه بر خوردن بستنی عکس های اینستاگرام بگیرید یک طرف و اینکه توسط دوستانتان ملامت شوید که چرا یک پیتزا را کامل نخوردی طرف دیگر.

هر دو حاوی کالری هستند درست اما هرگز زیر بار موج منفی نروید و به دنبال حمایت باشید. افرادی را پیدا کنید که در مسیر اهداف شخصی سلامت حمایت تان کنند. شاید دوست تان کنار شما روی تردمیل ندود اما درک می کند که این بخشی از هدف شما است و باید تشویقتان کند تا ادامه دهید.


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی
4.2/5 - (41 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

ماهیم ✨ ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

من هم رژیم گرفتم هم ورزش میکنم وزنم بیخیال من میخام چربی هام از بین بره چربی های پایین تنه ام همین فقط میخوام چربی نداشته باشم لطفاً از هر کجا شده به من بدبخت بیچاره کمک کنین لطفاً خسته شدم از این زندگی عع لطفاً خاطرم هزار سال صبر کنم ولی خب بلاهره کم کنم لطفاً

کارشناس به اندام ۰۸ بهمن ۱۴۰۱

عزیزم شما باید با مربی وکارشناس ورزشی درارتباط باشید تا میزان چربی محاسبه و طبق اون برنامه بهتون بدن

هستی ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام من ۱۳ سالمه قد ۱۵۵ و وزنم ۵۶ کیلو میشه بهم بگید باید چی کار کنم تا لاغر بشم؟

کارشناس به اندام ۰۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام هستی جان شما برای لاغر شدن باید رژیم غذایی مناسب خودت بگیری توی سن رشد هستی نباید خللی وارد بشه برای دریافت برنامه عزیزم روی این لینک بزن وثبت نام انجام بده ماهم کنارتون هستیم

زهرا ۲۷ دی ۱۴۰۱

سلام ببخشیدبه نظر شما کسانی که گیاهخوارن ازنظر سلامتی به مشکل نمیخورن؟من برای لاغرشدن تصمیم گرفتم گیاهخواربشم

کارشناس به اندام ۲۸ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزم حذف هیچ گروه وماده غذایی توصیه نمیشه بله وقتی پروتئین حیوانی حذف بشه بدن دچار کمبودهایی میشه مثل ویتامین ب 12 همه گروه و مواد غذایی به تناسب در برنامه غذاییتون باشه چیزی رو حذف نکنید

مهدیس ۲۲ آذر ۱۴۰۱

سلام من 13سالمه وزن 50قد 155 بنظرتون وزنم مناسبه؟

کارشناس به اندام ۲۷ آذر ۱۴۰۱

سلام مهدیس جان میتونی برای محاسبه وزن ایده آل خودت به این لینک مراجعه کنی

پریسا ۰۹ آبان ۱۴۰۱

سلام من ۲۷ سالمه قد ۱۶۵ وزن ۶۷ میخوام لاغر شم ولی چون تنگی کانال نخاع دارم هر ورزشی توانم نیست دکتر هم رفتم خوب نشدم 😏نمیدونم چطور وزن کم کنم که به کمرم آسیب نرسه😔

کارشناس به اندام ۱۰ آبان ۱۴۰۱

سلام پریسا جان .عزیزم بارعایت فقط رژیم هم میتونی کاهش وزن داشته باشی واگه بتونی روزانه حداقل نیم ساعت پیاده روی رو هم داشته باشی در کنار رژیمت خیلی خوبه .میتونی برای ثبت نام و دریافت رژیم غذایی مناسب به این لینک مراجعه کنی .

پریسا ۰۹ آبان ۱۴۰۱

سلام من ۲۷ سالمه ۷۸ کیلو هستم اما بخاطر کمر درد که فکنم سیاتیک یا تنگی کانال نخاعی دارم از علائمش فهمیدم تو گوگل سرچ کردم کلی هم دکتر رفتم خوب نشدم😏و نمیتونم هر ورزشی رو انجام بدم دوست دارم لاغر شم نمیدونم چطوری😔

کارشناس به اندام ۱۰ آبان ۱۴۰۱

سلام پریسا جان .عزیزم بارعایت فقط رژیم هم میتونی کاهش وزن داشته باشی واگه بتونی روزانه حداقل نیم ساعت پیاده روی رو هم داشته باشی در کنار رژیمت خیلی خوبه .میتونی برای ثبت نام و دریافت رژیم غذایی مناسب به این لینک مراجعه کنی .

زهرا ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام من 20سالمه 68کیلو وزنمه قدم 174 میشه می‌خوام تو 10روز 10کیلو کم کنم کمکم میکنید تو را خدا

کارشناس به اندام ۰۷ شهریور ۱۴۰۱

سلام زهرا جان .عزیزم کم کردن وزن در زمان خیلی کوتاه اصلا توصیه نمیشه و عوارض زیادی داره علاوه بر این ها برگشتش هم به همون سرعت اتفاق میفته .استاندارد کاهش وزن در ماه بین 3تا4 کیلو هست .برای ثبت نام و دریافت رژیم دکتر کرمانی که متناسب با شرایط خودتون تنظیم میشه و همه استاندارد ها رو رعایت کرده میتونی به این لینک مراجعه کنی.

ریحانه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

سلام من 16سالمه و قدم 150و وزنم 50کیلو، اولا اصلا چاق نمیشدم اما تو این چند سال خیلی چاق شدم و شدم 50کیلو و شکم آوردم، البته چند هفته اس رژیم گرفتم و ورزش و باشگاه و.... به نظرتون چند کیلو برای من خوبه؟ ممنون ميشم جواب بديد

کارشناس به اندام ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام ریحانه جان .عزیزم برای محاسبه وزن ایده آل به این لینک مراجعه کن

آتریسا ۱۲ تیر ۱۴۰۱

سلام من 13 سالمه و 50 کیلو گرم وزن دارم قدم 155 دور مچ دست 15 است چون کل خانواده ما همشون چه کوچک چه بزرگ لاغر اندام هستن خیلی برای من عذاب آوره شما چه ورزش های برای لاغری توصیه میکنید و مصرف چه خوراکی های را بیشتر کنم و مصرف چه خوراکی های را کمتر میشه راهنمایی کنید

کارشناس به اندام ۰۷ شهریور ۱۴۰۱

سلام آتریسا جان.عزیزم برای کاهش وزن باید تغذیه ت رو رعایت کنی و مصرف قند و کربوهیدرات های ساده مثل شکلات و شیرینی غذاهای چرب و فست فود رو محدود کنی و از رژیم غذایی اصولی استفاده کنی .رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی مناسب با سن و شرایط خودت تنظیم میشه و میتونه بهترین انتخابت برای رسیدن به اندام دلخواهت باشه .برای ثبت نام و دریافت رژیم میتونی به این لینک مراجعه کنی

یه ارمی بدبخت ک ارزوشه بی تی اس و بیلی همکاری کنن😐❤😂 ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقتتون به خیر❤ ببخشید میخواستم یک سوالی ازتون بپرسم ، قبلش لطفا اگه میشه به جیزهایی که میگم گوش کنید ممنون☺ من ۱۲ سالمه و ۶۰ کیلو ام (بین ۵۸ و ۶۰ یک روز ۶۹ یک روز ۵۸ واقعا نمیدونم چرا) یه رژیمی برای خودم در نظر گرفتم البته فقط برای ۲ یا ۳ ماهه رژیمم : قبل از صبحانه با شکم ناشتا : یک لیوان سرکه سیب ، اگر نبود یک لیوان آب لیمو صبحانه : یک عدد سیب از صبح تا ظهر بین ۴ تا ۵ لیوان آب نهار : کمی سالاد یا یک عدد پرتقال کوچک از ظهر تا شب بین ۵ تا ۶ لیوان آب شام : یک عدد خیار یا گوجه (قصد دارم اگه شد شام رو حذف کنم) هر روز ۱ ساعت الی ۱ ساعت و نیم ورزش هر روز ۳۰ دقیقه طناب زدن هر روز ۱ الی ۱ ساعت و نیم تمرین دنس دو روز یک بار ۳۰ الی ۴۵ دقیقه دوچرخه سواری میدونم ممکنه خیلی عوارض بدی داشته باشه ... ولی اصلا برام مهم نیست من فقط میخوام لاغر بشم ... اونم خیلی زیاد نمیدونم چرا این حس رو دارم ولی خیلی دلم میخاد کمبود وزن داشته باشم‌. میخواستم بدونم اگه من این رژیم رو ۲ الی ۳ ماه بگیرم ... میتونم ۳۰ الی ۳۱ کیلو لاغر کنم؟ آخه من ژنم ژن هیکلی و بزرگیه ولی غذا هم خیلی کم میخورم. نمیدونم چرا تو این دوساله ۱۵ الی ۲۰ کیلو اضافه وزن داشتم، توی این دوسال ۱۵ یا ۲۰ کیلو اضافه کردم و واقعا دردناکه🙂💔 امیدوارم جواب بدید

کارشناس به اندام ۲۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم اگر میخوای لاغر بشی و کاهش وزن داشته باشی این راهش نیست چون بعد از مدتی دوباره به وزن قبلیت و حتی بیشتر از اون برمی‌گردی اگر می‌خوای جوری لاغر بشی که وزنت ثابت بمونه و اندام خوبی داشته باشی از یه رژیم اصولی و سالم مثل رژیم دکتر کرمانی استفاده کن که 25 ساله امتحانش رو پس داده برای دریافت این رژیم که مناسب سنت هست و به سلامتیت هم کمک می‌کنه به این لینک مراجعه کن

Zzzz ۱۳ دی ۱۴۰۰

سلام من ۱۳ سالمه ۶۰ کیلو ام قدم هم ۱۵۶ هستش بعد میخوام لاغر کنم خانواده نمیزارن که رژیم بگیرم میگن تو سن رشدی میتونم از اینایی که تو عطاری میفروشن استفاده کنم چه کار کنم

کارشناس به اندام ۱۴ دی ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم از یه رژیمی استفاده کن که مناسب با سنت باشه و هم به رشدت کمک کنه اگر خونوادت هم مطمئن بشن که یه سبک تغذیه درست رو در پیش گرفتی که به بدنت آسیب نمی‌زنه و کمکت می‌کنه به وزن مناسب برسی حتما تشویقت میکنن به هیچ عنوان سراغ قرص و دارو نرو بلکه از یه رژیم درست و اصولی استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

Zzzz ۱۳ دی ۱۴۰۰

سلام من ۱۳ سالمه ۶۰ کیلو ام قدم هم ۱۵۶ هستش بعد میخوام لاغر کنم خانواده نمیزارن که رژیم بگیرم میگن تو سن رشدی میتونم از اینایی که تو عطاری میفروشن استفاده کنم

کارشناس به اندام ۲۰ دی ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم شما توی سن رشد هستی و خونوادت حق دارن که بهت بگن رژیم نگیر شما باید از یه سبک غذایی سالم استفاده کنی که هم مناسب با سنت باشه و هم به رشدت کمک کنه و در اون بتونی از تمام مواد غذایی سالم استفاده کنی پیشنهاد می‌کنیم از سبک زندگی سالم کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کنی که مناسب با سنت باشه برای این کار به این لینک مراجعه کن

Daniel ۰۳ دی ۱۴۰۰

سلام من ۲۲ سالمه وزنم ۱۰۵ کیلو قدم ۱۶۲ چیکار کنم لاغر شم تا حداقل ۷۰ برسم

کارشناس به اندام ۰۵ دی ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز پیشنهاد میکنیم به سایت دکتر کرمانی مراجعه کنید و مصاحبه با رکورددارهای مارو حتما بخونید برای کاهش وزن باید از یه رژیم اصولی و مناسب استفاده کنی و در کنارش حتما باید پیاده روی و ورزش رو هم داشته باشی برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

نــــفس ۲۹ تیر ۱۴۰۰

عالی بودکاش منم بتونم😔

💘 ۲۳ تیر ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من یک دختر 13 ساله هستم وزنم 42 و قدم 153 هست میخواستم اگه میشه کمکم کنید و بگید چیکار کنم که وزنم به 33 یا 34 برسه هر کاری میکنم هیچ کس از اعضای خانوادم حمایتم نمیکنند

کارشناس به اندام ۰۵ مرداد ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم برای اینکه لاغرتر بشی باید ورزش منظم و پیاده روی داشته باشی و مصرف نان و برنج و شیرینیجات و تنقلات ناسالم رو کم کنی میتونی از رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی هم استفاده کنی برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کنید

زهرا ۰۹ بهمن ۱۳۹۹

سلام مثل همیشه عالی بود

زی زی ۰۹ بهمن ۱۳۹۹

مثل همیشه عالی

ززززز ۰۹ بهمن ۱۳۹۹

مثل همیشه عالی بود

مهسا ۰۴ شهریور ۱۳۹۹

من بارها با رژیم دکتر کرمانی به وزن زیر ۷۰رسیدم و باز رها کردمش و روز از نو روزی از نو😔

کارشناس به اندام ۰۵ شهریور ۱۳۹۹

مهسای عزیز، برگشت وزن مشکل خیلی از ماهاست، خوشبختانه تو مجموعه دکتر کرمانی رژیم تثبیت برای نگه داشتن وزن وجود داره که میتونه کمکتون کنه تا وزنتون برنگرده. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ثبت نام رژیم کاهش وزن مراجعه کنید و رژیم تثبیت انتخاب نمایید.

فرشته ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

عالی بود

کارشناس به اندام ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

دوست عزیز، ممنون از اینکه مطالب ما رو دنبال می کنید