برای داشتن عمری طولانی چای بنوشید!

خانه » اخبار » برای داشتن عمری طولانی چای بنوشید!
نوشیدنی محبوب شما چیست؟ چای یا قهوه؟ اگر جزو علاقه مندان پر و پا قرص چای هستید، بدانید که انتخاب شما بهترین است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده است نوشیدن روزانه چای احتمال مرگ زودرس را کاهش می دهد. در واقع این نوشیدنی به میزان یک چهارم خطر مرگ در علاقه مندانش را کاهش می دهد، البته مرگ هایی که ناشی از ایست یا سایر مشکلات قلبی نباشد. به گفته کارشناسان، چای برای بدن بهتر از قهوه است هر چند کسانی که عادت به نوشیدن قهوه دارند به سختی می توانند این عادت را ترک کنند، زیرا اغلب آنها رژیم های ناسالم را ترجیح می دهند.

مزایای چای بیش از هر چیزی به مقادیر قابل توجهی زردینه و آنتی اکسیدان موجود در آنها مربوط می شود، این ترکیبات به داشتن قلبی سالم کمک می کنند. این تأثیرات نقطه تمایز چای از قهوه است، بنا بر یافته های موجود احتمال مشکلات قلبی و عروقی در علاقه مندان به قهوه بسیار زیاد است. نکته جالب توجه اینجاست که ۵۷ درصد افراد سیگاری، که خود در معرض انواع بیماری های قلبی هستند روزانه بیش از ۴ فنجان قهوه می نوشند.
اما افرادی که قوه در برنامه روزانه آنها جایی ندارد از لحاظ فیزیکی فعال تر هستند، ۴۵ درصد فعالیت بیشتری نسبت به طرفداران قهوه دارند. از طرف دیگر چای همواره به تأثیری که بر فشار خون افراد می گذارد شناخته می شود، در واقع این نوشیدنی موجب کاهش شدید فشار خون در افرادی می شود که روزانه بیش از چهار فنجان چای می نوشند. اما تمایل به انتخاب چای یا قهوه بر حسب جنس متفاوت است، زنان بیشتر به چای و مردان به قوه تمایل دارند.
به طور کلی دانشمندان توصیه می کنند مصرف قهوه را به یک فنجان در طول روز کاهش دهیم و چای را جایگزین آن کنیم. این نوشیدنی علاوه بر اینکه برای قلب ضرر کمتری دارد از ۲۵ درصد مرگ های زودرس جلوگیری می کند.
منبع دیلی میل

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*