برای شنیدن " وای چقدر خوب شدی! " چه مقدار وزن باید کم یا اضافه کرد؟

خانه » اخبار » برای شنیدن " وای چقدر خوب شدی! " چه مقدار وزن باید کم یا اضافه کرد؟
چه مقدار وزن باید کم یا اضافه کرد؟

برای شنیدن " وای چقدر خوب شدی! " چه مقدار وزن باید کم یا اضافه کرد؟

حتی کاهش یا افزایش یکی دو کیلو هم به تلاش و کار سخت نیازمند است، اما وقتی جمله دلگرم کننده " وای چقدر عوض شدی " را از دیگران نمی شنوی خیلی نا امید کننده است چون نشان می دهد اصلا متوجه نشده اند.
محققان نیز متوجه این موضوع شده اند و به همین دلیل تحقیقاتی انجام داده اند تا متوجه شوند دقیقا چه مقدار باید وزن کم یا اضافه شود تا اطرافیان متوجه تغییر در فرد شوند.
بر اساس این تحقیقات، خانم ها و آقایانی که قدی معمولی دارند باید ۳ تا ۴ کیلو وزن کم یا اضافه کنند تا دیگران متوجه تغییر در ظاهرشان شوند.
برای اندازه گیری این مقدار، محققان به تغییرات صورت دقت کردند. آنها از چند داوطلب خواستند به عکس های افرادی با سنین ۲۰ تا ۴۰ سال نگاه کنند ( موهای این کسانی که در عکس بودند عقب داده شده بود و کاملا بدون آرایش بودند ) سپس با توجه به تغییرات وزنی هر چهره را تغییر دادند. سپس شرکت کنندگان به جفت کشیده شده از هر چهره نگاه کردند و عکسی که فکر می کردند در آن وزن فرد بالاتر است را انتخاب می کردند.
در نهایت محققان متوجه شدند تغییر مقدار ۱٫۳۳ در BMI باعث می شود تغییر در فرد محسوس شود. اما نتایج یک چیز جالب دیگر را نیز به محققان نشان داد، حدود دو برابر این مقدار تغییر لازم است تا فرد جذابتر دیده شود.
جذاب از نظر چه کسی؟ این کاملا واضح است که زیبایی سلیقه ایست و نظرها با هم متفاوت است، پس …
این جذاب تر شدن فقط شامل خانم ها و آقایانی می شود که واقعا به کاهش یا افزایش وزن نیاز داشته باشند، برای مثال اگر وزنتان طبیعی است کاهش ۴ کیلو می تواند روی چهره و ظاهرتان تاثیری منفی بگذارد.
هدف اصلی کاهش وزن بدست آوردن سلامتی است، مطمئن باشید با بدست آوردنش جذاب نیز خواهید بود. پس دیگر موارد را فراموش کنید و به خود سخت نگیرید.

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*