بهترین روش کاهش وزن با رژیم کالری شماری

خانه » انواع رژیم ها » رژیم لاغری » بهترین روش کاهش وزن با رژیم کالری شماری

بهترین روش کاهش وزن چیست؟ اگر دچار اضافه وزن باشید، این موضوعیست که بارها و بارها در اینترنت سرچ کرده اید. امروزه اکثریت افراد دارای اضافه وزن هستند به همین دلیل دنبال روش هایی سریع برای لاغری می گردند، اما تمام این روش ها درست نیست و آسیب های جبران ناپذیری به بدن وارد می کند. ممکن است فرد با این روش ها به سرعت وزن کم کند اما بعد از مدتی به وزنی بیشتر از قبل باز می گردد چون در یک دوره دچار ضعف و کمبود ویتامین ها می شود و  دیگر غذاها پاسخگوی نیازهای بدن او نیستند. یکی از روش های کاهش وزن کالری شماری است که در ادامه می خواهیم ببینیم که آیا در کاهش وزن تاثیری دارد یا خیر. همچنین اینکه چه نوع و مقداری کالری لازم است.

کالری شماری

هنگامی که سعی در کاهش وزن دارید به سادگی اسیر کالری شماری می شوید. بسیاری معتقدند که کاهش وزن، کالری شماری است. تا حدودی این موضوع درست است مثلا اگر روزانه ۲۵۰۰ کالری دریافت می کردید. سپس این مقدار را به ۱۶۰۰ کالری کاهش دادید به دلیل کمبود آن ۹۰۰ کالری وزن کم خواهد شد. حتی اگر این مقدار را فقط چیپس سیب زمینی بخورید. اما این راه سالمی نخواهد بود و نمی توانید این مقدار وزن کاهش یافته را نگه دارید. هنگام کاهش وزن و حفظ آن، چیزهای مهم تری از کالری دریافتی و مصرفی وجود دارد که شامل دو مورد هستند:

رژیم کالری شماری

 

۱-کیفیت کالری ها

اگر تنها روی کالری شماری تمرکز کنید ممکن است موضوع مهم تری را از دست بدهید. مطمئناً محدود کردن آنچه می خورید منجر به کاهش وزن می شود؛ اما مهم تر از کالری، کیفیت مواد غذایی است که انتخاب می کنید. خوردن وعده غذایی متعادل و سالم تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن تنها این اطمینان را حاصل می کند که تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن برای بهبود وضعیت سلامت را تامین می کند و به کاهش وزنی پایدار می رسید.

بهترین روش برای کاهش وزن چیه؟
کالری‌شماری مدتی هست که بدنام شده، اما هنوز هم به عنوان بهترین راهِ کاهش وزن محسوب می‌شه. تو یه رژیم کالری‌شماری صحیح، شما کالری‌های روزانه‌تون و بر حسب خصوصیات جسمی خودتون و کیفیت کالری غذاها دریافت می‌کنید.
با رژیم دکتر کرمانی به اندام رویاییت برس
برای دریافت رژیم کلیک کن
call-to-action

 

۲- تعادل در مقدار کالری های دریافتی

دریافت مقدار متعادل کالری در کاهش وزن نقش بسیار مهمی دارد چون اگر مقدار کالری دریافتی کم یا زیاد باشد حتما احساس گرسنگی می کنید و بعدها دچار پرخوری می شوید. برای مثال چیپس سیب زمینی، ۱۶۰ کالری دارد اگر چیپس بخورید این مقدار سبب نمی شود برای مدت زیادی سیر بمانید. بعد از یک ساعت باز هم گرسنه خواهید بود و به دنبال ۱۶۰ کالری دیگر و یا شاید دو برابر آن باشید به دلیل اینکه وعده شما دارای پروتئین و فیبر نبوده است. مصرف غذاهای سرشار از فیبر، چربی های سالم و پروتئین مانند تخم مرغ، مرغ گریل شده، میوه و سبزیجات، آجیل ها، دانه ها و روغن زیتون گرسنگی را کنترل و برای طولانی مدت سیر نگه تان می دارد.

اگه دوست دارید کالری غذاهاتونو محاسبه کنید، این ویدئوی دکتر کرمانی رو تا آخر تماشا کنید:

میزان کالری های دریافتی بر اساس نیاز افراد

بدن تمام انرژی های موجود برای انجام نیازهای فوری مثل راه رفتن را از طریق کالری دریافتی از موادغذایی به دست می آورد. در حقیقت مقدار انرژی های بدست آمده به کیفیت غذاها بستگی دارد چون همه کالری ها برابر نیستند. همچنین میزان کالری دریافتی هر فرد به سن، جنس و سطح فعالیت بدنی  او بستگی دارد که عبارتند از:

 • کودکان ۲ تا ۸ سال: ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری
 • دختران ۹ تا ۱۳ ساله: ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰
 • کالری پسران ۹ تا ۱۳ ساله: ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰
 • کالری خانم فعال در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۴۰۰ کالری
 • خانم یکجا نشین در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰
 • کالری آقای فعال در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۸۰۰ تا ۳۲۰۰ کالری
 • آقای یکجا نشین در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۰۰ تا ۲۶۰۰ کالری
 • خانم و آقای فعال بالای ۳۰ سال: ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری
 • خانم و آقای یکجا نشین بالای ۳۰ سال: ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ کالری

بهترین روش برای کاهش وزن ؛ تغذیه صحیح و ورزش

انجام حرکات ورزشی همراه با رژیم غذایی صحیح و آداب درست غذا خوردن مهم ترین راه حل برای رسیدن به کاهش وزن است. هر کدام از این دو مورد به تنهایی موثر نیستند. یادتان باشد رژیم غذایی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی داشته باشید و از غذاهای سفره خانواده محروم نباشید تا سهم هر گروه غذایی مشخص باشد.

campaign

ایـن شـرایط کرونایـی باعـث شـده همـه خونـه نشـین بشـیم و فرصـت خوبیـه کـه یـه تغییـر بـزرگ بدیـم و بـرای مهمونیا و عروسیای بعد از کرونا همه رو سوپرایز کنیم.

کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که میخـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه ارزوشو داشتی برسی! از همین لحظه ما کنارتیم تا باهم به هدفت برسیم.

بهترین روش برای شمارش کالری های دریافتی

اگر علاقه مند به شمارش مقدار کالری های دریافتی تان هستید راه های مختلفی وجود دارد. یکی از آنها استفاده از برنامه‌های کالری شمار است که می توانید تمام کالری های مواد غذایی و فعالیت های لازم برای کالری سوزی را از طریق آن‌ها دریافت کنید. حواستان باشد موثرترین روش را انتخاب کنید. مطمئن باشید که بر اساس بهترین برنامه کالری شماری رژیم را شروع می کنید. هنگام انتخاب مواد غذایی مراقب ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز بدن باشید.

Sending
User Review
3.46 (212 votes)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

نظرات شما

نازگل ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

سلام من نازگل هستم ۴۲ سالمه .. هیچ اراده ای در رژیم ندارم وزنم خیلی بالاست البتهیکبار ۴۵ کیلو کم کردم بعد از ۵سال دوباره وزنم بالا رفت در حال حاضر ۱۱۴ کیلو وزنمه و ۱۷۱ قدم .. هر چقدر هم که فکرشو کنید برای دمنوش و رژیم هزینه کردم اما هیچ نتیجه ای نگرفتم چون تو خونه تنهام و فکر وخیال یا حرصرمنو بیشتر وادار به خوردن میکنه دیگه خسته شدم .. از ترس شوهرم دبگه جرات گفتن رژیم رو ندارم چون حق با اون بنده خداستد.. لطفا اگه میشه کمکم کنید

کارشناس به اندام ۳۱ تیر ۱۳۹۹

نازگل عزیز، اولین کار برای گرفتن رژیم، آمادگی ذهنه. برای همین باید ببینید علت شکست شما در رژیم‌های قبلی چی بوده. اگر احساس می‌کنید پرخوری شما دلایل عصبی و روانی داره، می‌تونید با تیم روانشناسی مجموعه دکتر کرمانی در تماس باشید تا به شما در رفع این مشکل کمک کنند. برای ارتباط با این بخش، به این لینک مراجعه کنید.

ثنا ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

سلام من از سال 95 تا 96 یعنی در عرض یکسال زیر نظر پزشک حدود 30 کیلو وزن کم کردم و حالا دوباره وزنم دوباره برگشته به همون حالت قبل از رژیم نمیدونم چیکار کنم هرچقدر هم دکتر رفتم و ورزش های مختلف امتحان کردم فایده نداشته لطفا راهنماییم کنید که چیکار کنم . 35 سالمه قدم 160 هست و وزنم 96

کارشناس به اندام ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

ثنای عزیز، هر فردی برای کاهش وزن نیاز به رژیمی منحصر به فرد خودش داره، رژیمی که بر اساس سن، وزن، قد، جنسیت، سطح فعالیت و بیماری هاش تعریف شده باشه. خوشبختانه در رژیم دکتر کرمانی این فاکتورها در نظر گرفته شده و رژیمی مختص به هر فرد بهش داده می شه. به علاوه پیگیری پشتیبان ها و دادن انگیزه به افراد در طول رژیم، باعث پایبندی بیشترشون به روند کاهش وزن می شه. برای ثبت نام روی این لینک کلیک کنید.

سوگند ۰۴ خرداد ۱۳۹۹

سلام من ٨٥ كيلو بودم با قد ١٧٢ بعد از ٢ ماه رژيم گرفتن با كالري روزانه ميانگين ٧٠٠ ، ١٠ كيلو كم كردم ولي الان ديگه خسته شدم و بدنم كشش نداره كالري نرمالي كه بايد مصرف كنم ١٢٠٠ ولي ميترسم اگه اين مقدار كالري رو مصرف كنم چاق شم بنظرتون چيكاركنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدين🙏🏻

کارشناس به اندام ۰۶ خرداد ۱۳۹۹

سوگند عزیز، کالری روزانه ای که هر فرد مصرف می کنه به قد، اندازه، سن، جنسیت و میزان فعالیت هاش بستگی داره. به طور کلی کالری زیر 1000 برای هر فردی خطرناکه و موجب آسیب به بدن می شه. علاوه بر این باعث می شه بعد از مدتی دچار استپ وزن بشید. اگر 1200 کالری از نظر متخصص تغذیه برای شما مناسبه و نباید بیشتر از این مقدار مصرف کنید، به هیچ وجه نگران اضافه وزنتون نباشید. چون این کارِ شما بدنتون رو در حالت قحطی قرار می ده. یعنی وضعیتی که بدن به طور هوشمندانه برای ادامه حیات به ذخیره ی کالری می پردازه و به جای اینکه لاغرتر بشید، چاق تر می شید.

زهرا قلی زاده ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

با سلام و خسته نباشید . کمکم کنید خوااااهشا .. من کالری شمار زیره رو نصب کردم قبل از اون هم کالری هامو دستی حساب میکردم اما الان این برنامه کارمو راحت کرده ولی مشکل اصلیم اینه که از 68 اومدم 60 ولی الان با اینکه روزانه 680 کالری میخورم فقط ولی دیگه روند تغییر وزن سریع ندارم چیکار کنم ؟ باید خیلی صبر کنم؟ هدفم 49 کیلو هستش .. خواهشا کمک کنید علت چیه؟ هرروز هفته یک ساعت و نیم ورزش هم دارم

کارشناس به اندام ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

زهرای عزیز، لطفا سوالات مربوط به نرم‌افزار زیره رو از طریق صفحات اجتماعی مربوط به این برنامه ارسال کنید تا پاسخ دقیق سوالتون رو دریافت کنید.

شایسته ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

سلام و عرض خسته نباشید بابت برنامه بسیار خوبتون خواستم بپرسم برای رژیم تثبیت وزن وقتی کالریمونو افزایش میدیم مثلا از ۱۱۰۰ به ۱۹۰۰ میرسه تا تثبیت وزن داشته باشیم ایا این باعث نمیشه وزن اضافه کنیم؟

کارشناس به اندام ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

دوست عزیز، کالری مصرفی شما در رژیم لاغری، در حدی بوده که شما وزن کم کنید. در رژیم تثبیت، شما نیازی به کاهش وزن ندارید و فقط باید وزن نرمال خودتون رو تثبیت کنید. بنابراین طبیعی هست که کالری رژیم تثبیت بیشتر از رژیم لاغری باشه و این مورد باعث افزایش وزن نمی‌شه. در عین حال، اگر احساس کردید که دچار افزایش وزن شدید، این مورد رو با همکاران ما در تیم پشتیبانی مطرح کنید تا کالری روزانه شما رو اصلاح کنند.