رژیم کالری شماری چیست؟

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » رژیم کالری شماری چیست؟
کالری شماری

اگر دچار اضافه وزن باشید، کالری شماری موضوعیست که بارها و بارها در اینترنت سرچ کرده‌اید. اکثر افرادی که هدف‌شان کاهش وزن است به دنبال روشی ساده و سریع برای رسیدن به وزن ایده‌آل‌شان می‌گردند. باید به این دسته از عزیزان گفت که روش‌های سریع لاغری آسیب‌های جبران ناپذیری به بدن وارد می‌کنند. ممکن است فرد با این روش‌ها به سرعت وزن کم کند، اما بعد از مدتی به وزنی بیشتر از قبل باز می‌گردد؛ چرا که در یک دوره دچار سوء‌تغذیه و کمبود ویتامین‌ها می‌شود و دیگر غذاها پاسخگوی نیازهای بدن او نیستند. یکی از روش‌های کاهش وزن، رژیم کالری شماری است. در این مقاله رژیم کالری شمار و به صورت کلی کالری شماری را بررسی می‌کنیم. می‌خواهیم بدانیم که آیا کالری شمار در کاهش وزن تاثیری دارد یا خیر؟

کالری شماری به چه معناست؟

هنگامی که سعی در کاهش وزن دارید به سادگی اسیر کالری شماری می‌شوید. بسیاری از افراد معتقدند که کاهش وزن یعنی کالری شماری. تا حدودی این موضوع درست است. مثلا اگر روزانه ۲۵۰۰ کالری دریافت می‌کردید، سپس این مقدار را به ۱۶۰۰ کالری کاهش داده باشید، به دلیل کمبود آن ۹۰۰ کالری، وزن کم خواهید کرد. حتی اگر این مقدار را فقط چیپس سیب زمینی خورده باشید. اما این راه سالمی نخواهد بود و نمی‌توانید این مقدار وزن کاهش یافته را نگه دارید.

دریافت مقدار متعادل کالری در کاهش وزن نقش بسیار مهمی دارد، چون اگر مقدار کالری دریافتی کم یا زیاد باشد حتما احساس گرسنگی می‌کنید و بعدها دچار پرخوری می‌شوید. برای مثال چیپس سیب زمینی، ۱۶۰ کالری دارد. اگر چیپس بخورید این مقدار کالری سبب نمی‌شود برای مدت زیادی سیر بمانید. بعد از یک ساعت باز هم گرسنه خواهید شد و به دنبال ۱۶۰ کالری دیگر و یا شاید دو برابر آن باشید. به این دلیل که وعده شما دارای پروتئین و فیبر نبوده است. مصرف غذاهای سرشار از فیبر، چربی‌های سالم و پروتئین مانند تخم مرغ، مرغ گریل شده، میوه و سبزیجات، آجیل‌ها، دانه‌ها و روغن زیتون گرسنگی را کنترل و برای طولانی مدت سیر نگه‌تان می‌دارد.
کالری شماری

میزان کالری‌های دریافتی بر اساس نیاز افراد

بدن، تمام انرژی‌های موجود برای انجام نیازهای فوری مثل راه رفتن را از طریق کالری دریافتی از مواد غذایی به دست می‌آورد. در حقیقت مقدار انرژی‌های بدست آمده به کیفیت غذاها بستگی دارد، چون همه‌ی کالری‌ها برابر نیستند. همچنین میزان کالری دریافتی هر فرد به سن، جنسیت و سطح فعالیت بدنی او بستگی دارد که عبارتند از:

 • کودکان ۲ تا ۸ سال: ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری
 • دختران ۹ تا ۱۳ ساله: ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰
 • پسران ۹ تا ۱۳ ساله: ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰
 • خانم فعال در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۴۰۰ کالری
 • خانم یکجا نشین در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰
 • آقای فعال در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۸۰۰ تا ۳۲۰۰ کالری
 • آقای یکجا نشین در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۰۰ تا ۲۶۰۰ کالری
 • خانم و آقای فعال بالای ۳۰ سال: ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری
 • خانم و آقای یکجا نشین بالای ۳۰ سال: ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ کالری

بهترین روش برای پیروی از رژیم کالری شمار

اگر به شمارش مقدار کالری‌های دریافتی‌تان علاقه‌مند هستید، راه‌های مختلفی وجود دارد. یکی از آنها استفاده از برنامه‌های کالری شمار است که می‌توانید تمام کالری‌های مواد غذایی و فعالیت‌های لازم برای کالری سوزی را از طریق آن‌ها دریافت کنید. حواس‌تان باشد موثرترین روش را انتخاب کنید. مطمئن باشید که بر اساس بهترین برنامه کالری شماری رژیم را شروع می‌کنید. هنگام انتخاب مواد غذایی مراقب ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن باشید.

اگه دوست دارید کالری غذاهاتونو محاسبه کنید، این ویدئوی دکتر کرمانی رو تا آخر تماشا کنید:

مزایای کاهش وزن با رژیم کالری شمار چیست؟

کاهش وزن با کالری شماری می‌تواند فواید زیر را به دنبال داشته باشد:

۱- مزایای رژیم کالری شمار؛ کاهش وزن

وقتی کالری شماری می‌کنید ناخودآگاه بیشتر حواس‌تان به غذایی که در دهان می‌گذارید، است. در نتیجه‌ی مصرف کمتر غذاها، کالری دریافتی شما نیز کمتر شده و وزن‌تان کاهش پیدا می‌کند.

۲- مزایای رژیم کالری شمار؛ حفظ وزن ایده‌آل

مصرف بیش از اندازه‌ی غذا باعث می‌شود کالری‌های اضافه تبدیل به چربی شوند. توجه به کالری غذاهایی که می‌خورید موجب می‌شود تا اسیر پرخوری نشوید و وزن ایده‌آل یا کم شده‌ی خود را حفظ کنید.

معایب کاهش وزن با رژیم کالری شماری چیست؟

درست است که باید برای کاهش وزن میزان کالری کمتری دریافت کنید، اما می‌دانید میزان متابولیسم پایه بدن شما چقدر است؟ در بیشتر مقالات و مطالب اینترنتی می‌خوانید که میزان کالری دریافتی مناسب برای افراد در حالت سخت‌گیرانه ۲۰۰۰ کالری است.

بسته به وزن و تراکم استخوان‌های بدن، سطح فعالیت و میزان غذایی که در روز می‌خوریم، کالری سوزی بدن ما تفاوت بسیاری با یکدیگر دارد.

حدود ده درصد از کالری که بدن ما روزانه می‌سوزاند، صرف هضم و گوارش غذا می‌شود. آیا می‌دانستید با خوردن غذای سالم و کامل (غذایی که شامل اکثر گروه‌های غذایی باشد) حدودا پنجاه درصد کالری بیشتری نسبت به زمانی که غذای ناسالم می‌خوریم، می‌سوزانیم؟ پس اگر تمرکز زیادی روی کالری شماری، میزان کالری که هر روز استفاده می‌کنید و میزان کالری که روزانه می‌سوزانید دارید، باید بگوییم به احتمال زیاد کالری شماری شما دقیق نیست.
کالری شماری

۱- معایب رژیم کالری شمار؛ رو آوردن به غذاهای ناسالم

به نظر می‌رسد بسیاری از مردم کالری مواد غذایی را می‌دانند. اما آنها صرفا برچسب اطلاعات تغذیه‌ای خوراکی‌هایی که می‌خورند را می‌خوانند. این موضوع شما را به فکر فرو نمی‌برد؟ اگر دقیقا می‌دانید که کالری خوراکی شما چه میزان است و آن را از روی برچسب اطلاعات تغذیه‌ای می‌خوانید، به این معناست که به جای خوردن غذاها و میوه‌های تازه، سراغ خوراکی‌های بسته بندی شده و آماده می‌روید. غذاهای بسته بندی عموما فرآوری شده هستند.

درست است که شمردن میزان کالری غذاهای تازه سخت است، اما در عین حال می‌دانیم که این غذاها در کجا و چگونه آماده شده‌اند. اغلب این غذاها طبیعی‌اند. غذای تازه و طبیعی گزینه بهتری نسبت به غذای فرآوری شده می‌باشد حتی اگر ندانیم میزان کالری آنها چقدر است.

۲- رژیم کالری شمار؛ بی‌توجهی به مواد مغذی

کالری غذاها چیز زیادی به ما نمی‌گویند. میزان کالری بعضی از نوشیدنی‌ها با ماهی سالمون یکی است. اما تفاوت اصلی کجاست؟ مواد مغذی که ماهی سالمون به بدن ما می‌رساند با مواد مغذی نوشیدنی‌ها زمین تا آسمان تفاوت دارد.

اکثر غذاهای بسته بندی و فرآوری شده کالری دارند که به آن کالری تهی یا خالی می‌گوییم. به این معنا که صرفا کالری دارند و هیچ ماده مغذی‌ را به بدن‌تان نمی‌رسانند. به عبارت دیگر این غذاها صرفا انرژی بدن ما را تامین می‌کنند. به یاد داشته باشید که کالری‌ها را برای دریافت انرژی و انجام کارهای روزانه می‌سوزانیم. این دست خوراکی‌ها مواد مغذی زیادی ندارند که بدن ما بتواند آن را برای بعد ذخیره کند.

در عوض غذاهای کامل که کربوهیدرات پیچیده، پروتئین و چربی خوبی دارند انرژی بیشتری برای بدن ما تامین می‌کنند. حتی می‌توان میزانی از این انرژی را در بدن ذخیره کرد. به علاوه این امکان را به شما می‌دهند که برای مدت طولانی‌تری سیر بمانیم. غذاهای کامل ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را نیز تامین می‌کنند.

۳- معایب رژیم کالری شمار؛ از دست دادن چربی‌های خوب و سالم

زمانی که ذهن‌تان صرفا درگیر کالری شماری باشد قطعا به دنبال غذاهای کم‌کالری می‌گردید. به همین خاطر بسیاری از غذاهایی که چربی خوب و سالم دارند را از دست می‌دهید. تصورات اشتباه از چربی باعث شده که مردم به سمت خوراکی‌های کم‌چرب بروند. اما مشکل اصلی اینجاست که کارخانه‌ها برای جبران طعم چربی از دست رفته در غذاها، از قند و کربوهیدرات‌ استفاده می‌کنند. به همین خاطر در سال‌های اخیر تعداد مبتلایان به دیابت به شدت بالا رفته است.

چربی‌ها در واقع برای بدن ما بسیار مهم هستند. آنها متابولیسم بدن و عملکرد هورمون‌های بدن را تنطیم می‌کنند و بهبود می‌بخشند. شاید باورتان نشود اما چربی‌ها برای داشتن بدنی سالم بسیار مهم هستند.
کالری شماری

۴- معایب رژیم کالری شمار؛ گرفتن نتیجه معکوس

درست است که اگر می‌خواهید وزن‌تان را پایین بیاورید، باید نسبت به گذشته کالری کمتری دریافت کنید و انرژی بیشتری بسوزانید؛ اما ناخودآگاه مرتکب یک اشتباه بزرگ می‌شوید.

اگر بیش از اندازه از میزان کالری دریافتی کم کنید بدن به طور اتوماتیک بدن شما در حالت بقا قرار می‌گیرد. یعنی بدن فکر می‌کند قحطی آمده و برای زنده ماندن باید انرژی ذخیره کند. در نتیجه متابولیسم بدن کم می‌شود و انرژی بیشتری ذخیره می‌کنید. حتی ممکن است وزن‌تان بالا برود.

مشکل اصلی زمانی اتفاق می‌افتد که مانند دوره قبل از رژیم شروع به خوردن غذا می‌کنید. بدن میزان متابولیسم را پایین آورده است؛ پس از انرژی کمتر استفاده و انرژی اضافی دریافتی از غذاها را ذخیره می‌کند؛ در نتیجه وزن‌تان دوباره بالا می‌رود.

۵- معایب رژیم کالری شمار؛ دچار شدن به رفتار‌های وسواس‌گونه

به زبان ساده باید بگوییم که ذهن ما برای شمردن کالری‌ها ساخته نشده است. ما باید غذای مورد نیاز بدن‌مان را به آن برسانیم. زمانی که گرسنه‌ایم غذا بخوریم و زمانی که سیر هستیم، دست از غذا خوردن بکشیم. هر رفتاری خارج از این قانون طبیعی نیست. به علاوه با کالری شماری لذت غذا خوردن را از خود می‌گیرید.

اگر بیش از اندازه ذهن‌تان را درگیر میزان حجم غذا، کالری دریافتی و یا مواد مغذی آن کنید، لذت غذا خوردن را از بین می‌برید. به خاطر بسپارید که هنگام غذا خوردن باید اوقات خوشی داشته باشید و از طعم دلچسب آن لذت تمام را ببرید.

حرف آخر

انجام حرکات ورزشی همراه با رژیم غذایی صحیح و آداب درست غذا خوردن مهمترین راه حل برای رسیدن به کاهش وزن است. رژیم کالری شمار کمک می‌کند تا راحت‌تر به وزن ایده‌آل‌تان برسید، اما نباید بگذارید به رفتار وسواسی و خطرناک تبدیل شود. یادتان باشد رژیم غذایی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی داشته باشید و از غذاهای سفره خانواده محروم نباشید تا سهم هر گروه غذایی مشخص باشد. مطمئناً محدود کردن آنچه می‌خورید منجر به کاهش وزن می‌شود؛ اما مهمتر از کالری، کیفیت مواد غذایی است که انتخاب می‌کنید.

تناسب اندامتو به ما بسپار!
اگه دنبال رژیمی هستی که باهاش هم وزنتو کم کنی، هم بدنت دچار سوء‌تغذیه نشه، توصیه می‌کنم رژیم دکتر کرمانی رو انتخاب کن.
درسته که انتخاب غذاها تو رژیم دکتر کرمانی بر اساس کالری شماریه، اما ارزش غذایی اون‌ها به شدت اهمیت داره.

اولین قدم تناسب اندامتو همین حالا بردار
رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی
kermany

۳٫۶/۵ - (۵ امتیاز)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

نظرات شما

هستی ۰۱ بهمن ۱۳۹۸

سلام دکتر برای من نوشته شده روزانه ۱۵۰۰کالری مصرف کنم برای لاغری باید از این کمتر بخورم یا این کالری برا زمانیه که رژیم هستم؟

کارشناس به اندام ۰۳ بهمن ۱۳۹۸

سلام روز بخیر. ببخشید توضیحاتتون یه مقدار ناکافی هست. منظوتون از اینکه دکتر براتون این میزان رو تعیین کرده در برنامه ی رژیم غذایی ما هست یا طبق توضیحات موجود در مقاله می فرمایید که روزی باید 1500 کالری مصرف کنید؟ بیشتر برامون توضیح بدین تا بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم.

بهزاد ۱۶ دی ۱۳۹۸

سلام من ۴۳ سالمه طبق برنامه زیره باید ۲۰۰۰ کالری دریافت کنم میشه بگین از این ۲۰۰۰ کالری چند کالری پروتئین و چند کالری کربوهیدرات و چربی باید دریافت کنم ؟ سپاس از سایت خوبتون

کارشناس به اندام ۲۸ دی ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. چون سوخت اصلی بدن ما برای تولید انرژی کربوهیدرات هست، 50 تا 50درصد مواد غذاییتون می تونه کربوهیدرات 15 درصد پروتئین و 30 درصد چربی های سالم باشه.

زهرا خیری پور ۱۶ دی ۱۳۹۸

سلام دخترم 2کیلو اضافه وزن دارد برای مسابقه چه کنم؟

کارشناس به اندام ۱۸ دی ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. دوست عزیز با یک رژیم غذایی ساده و افزایش تحرک می تونید به وزن دلخواهتون برسید.

M.z ۰۹ دی ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید من ۲۱ سالمه طبق کالری شمار زیره برای کم کردن وزن باید روزی ۱۴۴۰ کالری مصرف کنم سوال من اینه طبق این برنامه بعد از چند وقت ۱۰ کیلو کم میکنم؟

کارشناس به اندام ۱۰ دی ۱۳۹۸

سلام. ممنون از شما دوست عزیز شما به ازای هر 3500 کالری کمتر نیم کیلو وزن کم می کنید.بنابراین خودتون می تونید محاسبه کنید که در طی چند ماه می تونید 10 کیلو کم کنید. شاید چیزی حدود 4 ماه طول بکشه

فهیمه ۰۹ دی ۱۳۹۸

من 14 سال سن دارم من تابستان 77، کیلو بودم ولی الان با رژیم سختی که گرفتم 67 شد درضمن قدم هم 156 هست به نظر شما چیکار کنم تا بیشتر لاغر شم

کارشناس به اندام ۱۱ دی ۱۳۹۸

دوست خوبم اول از همه باید بگم که رژیم سخت گرفتن اصلا به نفع شما نیست چون در دوران رشد به سر می برید و حتما موجب آسیب به بدنتون میشه. علاوه بر اینکه ممکنه دچار کمبود ویتامین ها و سوء تغذیه هم بشید. بهتره یک رژیم متعادل بگیرید و با کمک ورزش وزن بیشتری کم کنید. در صورتی که تمایل دارید یک رژیم سالم و متناسب با سن، قد، جنسیت، وزن و وضعیت جسمیتون بگیرید، برای مشاوره ی رایگان عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

یگانه ۰۶ دی ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید من 21سالمه اخرین باری که وزن کردم حدود یک ماه پیش 71کیلو بودم البته از 76رسیده بودم به 71...کالری شماری میکنم روزانه مصرف کالریم بالای 200نیست..ورزشمم هوازی چربی سوز و طناب سرعتیه...ولی خب روند لاغریم کمه..وقتی میزان مصرف کالریه اونایی که تو رژیم هستن رو میبینم مثلا 1000کالری مصرف میکنن..حس میکنم این 200کالری مصرف خودم یکم غیر عادیه...ضرر داره بنظرتون؟؟

کارشناس به اندام ۰۸ دی ۱۳۹۸

سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز مصرف 200 کالری در روز به هیچ وجه معقول نیست. اصلا به این روند ادامه ندین چون آسیب های جدی به بدنتون می رسونید. دلیل اینکه وزنتون هم کم نمی شه همینه. بدن انسان بسیار هوشمنده و وقتی کالری بسیار کمی دریافت کنه به فاز قحطی وارد می شه و برای اینکه دچار قحطی نشه، سوخت و ساز بدن رو کاهش می ده به همین دلیل سرعت کاهش وزن بسیار پایین میاد. این روش کالری شماری اصلا صحیح نیست و حتما به بدنتون آسیب می رسونه. اگر می خواین با کالری شماری وزن کم کنید، پیشنهاد می کنم از کالری شمار زیره استفاده کنید و برای دریافتش به این لینک مراجعه کنید. در صورتی هم که تمایل دارید رژیم اصولی متناسب با وزن، قد، سن، جنسیت و میزان فعالیتتون بگیرید، برای مشاوره ی رایگان عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن.

زهرا ۰۶ دی ۱۳۹۸

سلام من قدم 164وزنم 105خیلی دوست دارم داغر بشم واصلت هیچ فعالیتی ندارم میشه کمکم کنید لاغر بشم

کارشناس به اندام ۱۰ بهمن ۱۳۹۸

سلام دوست خوبم. بسیار عالی که تصمیم به کاهش وزن گرفتین حتما می دونید که برای لاغر شدن باید میزان کالری های مصرفیتون رو نسبت به کالری هایی که می سوزونید کاهش بدید. یعنی میزان کالری هایی که از طریق ورزش یا رژیم می سوزونید باید بیشتر از میزان کالری هایی باشه که از طریق غذا دریافت می کنید. رژیم غذایی یکی از بهترین و سریع ترین روش ها برای کاهش وزن وزن هست و انجام ورزش کمک می کنه تا زودتر به هدفتون برسید و در عین حال دچار عضله سوزی نشید.

محمدپور ۰۵ دی ۱۳۹۸

سلام من یه خانم ۴۴ساله هستم ۵زایمان داشتم وزنم الان ۷۶کیلو و قد ۱۶۰هستم مدت یک ماهه ک ایروبیک کار میکنم و رژیم غذایی رو هم رعایت میکنم قندوشکر رو بسیار کم و محدود کردم. طبق برنامه زیره سعی میکنم کالری مصرف کنم روزی ۱۳۰۰ کالری تقریبا اما گاهی حدود صد تا دویست کالری بیشتر میخورم.میخواستم بدونم طبق این برنامه ۱۳۰۰کالری پیش برم تا عید میتونم ۷کیلو کم کنم؟؟؟

کارشناس به اندام ۲۹ دی ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز. بعد از تعیین هدف در برنامه زیره مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به وزن هدف رو براتون مشخص می کنه. اگر میزان کالری ها و کیفیت اونها رو در نظر داشته باشید حتما می تونید به اندازه ی تعیین شده وزن کم کنید.

علی ۱۶ آذر ۱۳۹۸

با سلام رژیم های لاغری شما به چه طریقی به دست ما خواهد رسید ؟

کارشناس به اندام ۱۷ آذر ۱۳۹۸

سلام و وقت بخیر. دریافت رژیم به دو صورت امکان پذیر هست. برای دوستانی که در شهر تهران و یا شهرهایی که دکتر کرمانی در اونجا شعبه دارن، زندگی می کنن امکان دریافت رژیم حضوری هست که فرد می تونه با مراجعه به این شعب نسبت به مشاوره، دریافت رژیم و وزن کشی ماهیانه اقدام کنه. برای افرادی که در شهرستان زندگی می کنن و یا حتی در تهران هستن و وقت کمتری دارن یا امکان مراجعه ی حضوری نیست، به راحتی می تونن از رژیم آنلاین استفاده کنن. پس از ثبت نام و پرداخت هزینه، فرد می تونه با نصب اپلیکیشن به اندام به صورت روزانه (روز منو) یا هفتگی برنامشو دریافت کنه. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

هلن ۱۰ آذر ۱۳۹۸

سلام من از برنامه شما خیلی راضی هستم اما برای من زده ۱۹۴۵تاکالری روزانه ...منظوراین رو نمیدونم ک باید کم کنم یا مورد دیگه ؟؟؟؟؟ اما اینم بگم ک میخام کم کنم و ۶۷ کیلو هستم و باشگاه هم میرم و حدودا۵۰۰ و خورده ایی هم کالری مصرف میکنم از صب تا شب و همه ورزش هاروهم رعایت میکنم تو تلگرام هم پیام دادم اما جوابی داده نشده خواهش میکنم کمکم کنین

کارشناس به اندام ۱۶ آذر ۱۳۹۸

سلام و ممنون از حسن انتخاب شما. اگر منظورتون هنگام استفاده از کالری شمار زیره هست، بسته به هدفی که تعیین می کنید، میزان کالری شما محاسبه می شه. این 1945 کالری هم با توجه به هدفی که مشخص کردین، تعیین شده. اما اگر با استفاده از اطلاعات موجود در مقاله این کالری رو به دست آوردین، کالری مورد نیاز شما در روز هست که کمتر از این مقدار باعث کاهش وزن و بیشتر از این مقدار باعث افزایش وزنتون میشه

فاطمه ۱۰ آذر ۱۳۹۸

سلام من ۶۶ کیلوام میخام به 56 برسم روزانه چند کالری باید مصرف کنم؟

کارشناس به اندام ۱۶ آذر ۱۳۹۸

سلام و وقت بخیر. اگر با روش کالری شماری می خواین وزن کم کنین می تونید با مراجعه به این لینک و دریافت اپلیکیشن میزان دریافت کالری و میزان فعالیتی که برای سوختن اون نیاز دارید رو متوجه بشید. اما اگر به دنبال روشی مناسب برای کاهش وزن که تمامی شرایط شما از قبیل سن، وزن، سطح فعالیت جسمانی، جنسیت و بیماری ها رو در نظر بگیره، هستید پیشنهاد می کنم برای مشاوره رایگان و دریافت رژیم عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن.

بانو ۰۹ آذر ۱۳۹۸

سلام حدودا 1هفته استه از نرم افزار زیره استفاده میکنم. قدم 159 و وزنم 70کیلو هست. در 3ماهه سوم شیر دهی هستم. حدودا 450 کالری رو به عنوان کالری اضافه برام در نظر گرفته این نرم افزار به عنوان خانم شیرده..... سوال اینجاست که من با اینکه کالری سهمیه شیردهی رو نمی‌خورم گرسنه ام نمیشه. مثلا گفته 2واحد میوه +2واحد شیر+2واحد خرما..... معمولا خرما و میوه اش رو میخورم اما همیشه نه..... آیا این باعث آسیب به بدنم میشه؟ وسوال اصلی اینکه این سهمیه جدا از کالری هام هست دیگه؟ یا باید محاسبه بشه.؟

کارشناس به اندام ۱۰ آذر ۱۳۹۸

سلام و روزتون بخیر دوست عزیز. ببینید این 450 کالری بیشتر به این منظور به شما داده می شه که در دوران شیردهی بدنتون به اون نیاز داره. این رو هم باید بدونید که کمبود ویتامین ها در دوران شیردهی مشکلی برای نوزاد ایجاد نمی کنه چون ویتامین ها و املاح مورد نیازشو از بدن مادر می گیره و در نهایت این شما هستید که بدنتون دچار کمبود ویتامین ها می شه. بله این سهمیه جدا از کالری ها هست.

ترانه ۰۶ آذر ۱۳۹۸

ببخشید من خیلی کیک و بیسکویت دوست دارم .میشه بگید چقدر باید در طول روز از این جور چربی ها مصرف کرد؟

کارشناس به اندام ۰۹ آذر ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. دوست عزیز کیک و بیکویت جزء کربوهیدرات ها هستن که 50 درصد از یک رژیم غذایی متعادل می تونه از کربوهیدرات ها باشه. توصیه می کنم برای دریافت این 50 درصد کربوهیدرات از کربوهیدرات های پیچیده و غیر فرآوری شده که سالم تر هستند استفاده کنید و میزان مصرف شیرینی و بیسکویت را تا جایی که می تونید کم کنید.

فایزه ۰۳ آذر ۱۳۹۸

سلام من یه سوال داشتم ، تو لیست غذاهای آزاد نوشته بودید کدو حلوایی ، برای من این ماده خیلی سیر کننده است و دوست دارم . ینی میتونم هرچقدر خاستم در روز کدو‌حلوایی پخته بخورم ؟

کارشناس به اندام ۰۶ آذر ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. بله کدو حلوایی جزء غذاهای سیر کننده و کم کالری هست (هر 100 گرم کدو حلوایی خام 20 کالری و هر 100 گرم کدو حلوایی پخته 26 گرم) که خواص بسیار زیادی هم داره. البته کدو حلوایی پخته نسبت به خام کالری بیشتری داره (که البته چندان زیاد نیست. حدود 6 کالری بیشتر در هر 100 گرم). شما به هر میزان میل دارید می تونید از این ماده استفاده کنید.

بهرام ۰۲ آذر ۱۳۹۸

با سلام و عرض ادب خدمت کارشناسان خوب مجموعه. شما فوق العاده هستین. یه سوالی داشتم از خدمتون اگر مقدور باشه جواب بدید. من 97 کیلو وزنم هست و روزانه 1 ساعت تا 1.5 ساعت بدنسازی کار میکنم. می خوام وزنم به حدود 90 کیلو یا کمتر برسه. هیچ مشکل بدنی یا بیماری هم ندارم. جنسیت هم مرد هستم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید روزانه چقدر باید کالری مصرف کنم تا بتونم تا 2 یا 3 ماه به وزن دلخواهم برسم.؟

کارشناس به اندام ۰۳ آذر ۱۳۹۸

سلام و خدا قوت. دوست ورزشکار شما اطلاعات کامل جسمانیتون رو به ما ندادین. مثلا اینکه قدتون چقدره؟ اگر می خواین با روش کالری شماری وزن کم کنین، بهتون پیشنهاد می کنم به این لینک مراجعه کنید و با نصب اپلیکیشن، کالری مورد نیاز بدنتون رو ببینین. البته شما چون ورزشکارید حتما می دونین که غذاهایی رو مصرف کنید که حاوی پروتئین زیادی باشن.

محبوب ۱۵ آبان ۱۳۹۸

سلام,من با کالری شمار زیره در یک ماه دو کیلو کم کردم بدون اینکه گرسنگی بکشم واقعا عالیه,سپاسگزارم از شما

کارشناس به اندام ۱۸ آبان ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. خوشحالیم از اینکه تونستیم خدمتی مفید به شما کاربران عزیز ارائه بدیم.

سحر ۱۴ آبان ۱۳۹۸

در رژیم دکتر کرمانی نوشته شده مثلا کوکوسبزی یک قطعه فلان مقدار کالری داره. این قطعه چه اندازه است؟ معمولا برای خوراکی‌های غیرقابل شمارش، مثل پنیر یا کوکو با برنج، به جز وزن، چطور می‌شود کالری را حساب کرد. من نمی‌فهمم یک قطعه کوکو چه اندازه‌ای است.

کارشناس به اندام ۱۸ آبان ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. دوست عزیز در رژیم دکتر منظور از قطعه 50 گرم هست. می تونید بر اساس گرم اندازه گیری و نوش جان کنید. در مورد خوراکی های دیگه هم به همین منوال هست.

جودکی ۱۴ آبان ۱۳۹۸

سلام،خسته نباشب اقای دکتر کرمانی،من خانمی۴۳ساله،باقد۱۵۸وزنم۸۴/۵،اندامم خوبه فقط شکم و پهلو دارم،خیاطی دارم بدون تحرکم، وقت ورزش کردنم ندارم،چجوری میتونم چربیهامو بسوزونم

کارشناس به اندام ۱۸ آبان ۱۳۹۸

سلام دوست گرامی. با کاهش وزن می تونید تا حدود زیادی به آب شدن چربی های شکم و پهلو کمک کنید، اما اگر از اندامتون راضی هستید و می خواید به صورت موضعی لاغر بشید، می تونید از دستگاه های لاغری موضعی مثل کویتیشن استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می تونید به این لینک مراجعه کنید.

م.ه ۰۸ آبان ۱۳۹۸

سلام من ۳۶ سالمه ۳ زایمان داشتم و ۷۵ کیلوهستم وقدم هم ۱۶۰ هست در روز چقدر باید کالری مصرف کنم تا وزنم بیاد پایین

کارشناس به اندام ۲۹ آبان ۱۳۹۸

سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز اگر می خواید از طریق کالری شماری وزن کم کنید، می تونید به این لینک مراجعه کنید و با نصب اپلیکیشن، کالری شمار زیره رو دریافت کنید. البته این رو هم در نظر داشته باشید که کالری شماری بهترین روش کاهش وزن نیست، چرا که برای امدازه گیری کالری ها سن، جنسیت، سطح فعالیت، وضعیت جسمانی و کیفیت کالری ها رو در نظر نمی گیره.

مرضی ۰۷ آبان ۱۳۹۸

سلام من ۲۱سالمه قدم۱۵۷وزنم۶۲باید در روز چند کالری مصرف کنم

کارشناس به اندام ۱۱ آبان ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. دوست عزیز ما کالری شماری رو روش چندان مناسبی برای میزان کالری مصرفی نمی دونیم. برای اینکه مشخص بشه در روز چه میزان کالری باید مصرف کنید، فاکتورهای دیگه ای مثل جنسیت، میزان فعالیت، بیماری ها و و چیزهای دیگه ای هم مطرح هست. مثلا ممکنه فردی با همین مشخصات شما یک ورزشکار حرفه ای باشه خوب مشخصه که میزان کالری مورد نیازش بیشتر هست.