رژیم کالری شماری چیست؟

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » رژیم کالری شماری چیست؟
کالری شماری

اگر دچار اضافه وزن باشید، کالری شماری موضوعیست که بارها و بارها در اینترنت سرچ کرده‌اید. اکثر افرادی که هدف‌شان کاهش وزن است به دنبال روشی ساده و سریع برای رسیدن به وزن ایده‌آل‌شان می‌گردند. باید به این دسته از عزیزان گفت که روش‌های سریع لاغری آسیب‌های جبران ناپذیری به بدن وارد می‌کنند. ممکن است فرد با این روش‌ها به سرعت وزن کم کند، اما بعد از مدتی به وزنی بیشتر از قبل باز می‌گردد؛ چرا که در یک دوره دچار سوء‌تغذیه و کمبود ویتامین‌ها می‌شود و دیگر غذاها پاسخگوی نیازهای بدن او نیستند. یکی از روش‌های کاهش وزن، رژیم کالری شماری است. در این مقاله رژیم کالری شمار و به صورت کلی کالری شماری را بررسی می‌کنیم. می‌خواهیم بدانیم که آیا کالری شمار در کاهش وزن تاثیری دارد یا خیر؟

کالری شماری به چه معناست؟

هنگامی که سعی در کاهش وزن دارید به سادگی اسیر کالری شماری می‌شوید. بسیاری از افراد معتقدند که کاهش وزن یعنی کالری شماری. تا حدودی این موضوع درست است. مثلا اگر روزانه ۲۵۰۰ کالری دریافت می‌کردید، سپس این مقدار را به ۱۶۰۰ کالری کاهش داده باشید، به دلیل کمبود آن ۹۰۰ کالری، وزن کم خواهید کرد. حتی اگر این مقدار را فقط چیپس سیب زمینی خورده باشید. اما این راه سالمی نخواهد بود و نمی‌توانید این مقدار وزن کاهش یافته را نگه دارید.

دریافت مقدار متعادل کالری در کاهش وزن نقش بسیار مهمی دارد، چون اگر مقدار کالری دریافتی کم یا زیاد باشد حتما احساس گرسنگی می‌کنید و بعدها دچار پرخوری می‌شوید. برای مثال چیپس سیب زمینی، ۱۶۰ کالری دارد. اگر چیپس بخورید این مقدار کالری سبب نمی‌شود برای مدت زیادی سیر بمانید. بعد از یک ساعت باز هم گرسنه خواهید شد و به دنبال ۱۶۰ کالری دیگر و یا شاید دو برابر آن باشید. به این دلیل که وعده شما دارای پروتئین و فیبر نبوده است. مصرف غذاهای سرشار از فیبر، چربی‌های سالم و پروتئین مانند تخم مرغ، مرغ گریل شده، میوه و سبزیجات، آجیل‌ها، دانه‌ها و روغن زیتون گرسنگی را کنترل و برای طولانی مدت سیر نگه‌تان می‌دارد.
کالری شماری

میزان کالری‌های دریافتی بر اساس نیاز افراد

بدن، تمام انرژی‌های موجود برای انجام نیازهای فوری مثل راه رفتن را از طریق کالری دریافتی از مواد غذایی به دست می‌آورد. در حقیقت مقدار انرژی‌های بدست آمده به کیفیت غذاها بستگی دارد، چون همه‌ی کالری‌ها برابر نیستند. همچنین میزان کالری دریافتی هر فرد به سن، جنسیت و سطح فعالیت بدنی او بستگی دارد که عبارتند از:

 • کودکان ۲ تا ۸ سال: ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری
 • دختران ۹ تا ۱۳ ساله: ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰
 • پسران ۹ تا ۱۳ ساله: ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰
 • خانم فعال در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۴۰۰ کالری
 • خانم یکجا نشین در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰
 • آقای فعال در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۸۰۰ تا ۳۲۰۰ کالری
 • آقای یکجا نشین در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۰۰ تا ۲۶۰۰ کالری
 • خانم و آقای فعال بالای ۳۰ سال: ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری
 • خانم و آقای یکجا نشین بالای ۳۰ سال: ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ کالری

بهترین روش برای پیروی از رژیم کالری شمار

اگر به شمارش مقدار کالری‌های دریافتی‌تان علاقه‌مند هستید، راه‌های مختلفی وجود دارد. یکی از آنها استفاده از برنامه‌های کالری شمار است که می‌توانید تمام کالری‌های مواد غذایی و فعالیت‌های لازم برای کالری سوزی را از طریق آن‌ها دریافت کنید. حواس‌تان باشد موثرترین روش را انتخاب کنید. مطمئن باشید که بر اساس بهترین برنامه کالری شماری رژیم را شروع می‌کنید. هنگام انتخاب مواد غذایی مراقب ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن باشید.

اگه دوست دارید کالری غذاهاتونو محاسبه کنید، این ویدئوی دکتر کرمانی رو تا آخر تماشا کنید:

مزایای کاهش وزن با رژیم کالری شمار چیست؟

کاهش وزن با کالری شماری می‌تواند فواید زیر را به دنبال داشته باشد:

۱- مزایای رژیم کالری شمار؛ کاهش وزن

وقتی کالری شماری می‌کنید ناخودآگاه بیشتر حواس‌تان به غذایی که در دهان می‌گذارید، است. در نتیجه‌ی مصرف کمتر غذاها، کالری دریافتی شما نیز کمتر شده و وزن‌تان کاهش پیدا می‌کند.

۲- مزایای رژیم کالری شمار؛ حفظ وزن ایده‌آل

مصرف بیش از اندازه‌ی غذا باعث می‌شود کالری‌های اضافه تبدیل به چربی شوند. توجه به کالری غذاهایی که می‌خورید موجب می‌شود تا اسیر پرخوری نشوید و وزن ایده‌آل یا کم شده‌ی خود را حفظ کنید.

معایب کاهش وزن با رژیم کالری شماری چیست؟

درست است که باید برای کاهش وزن میزان کالری کمتری دریافت کنید، اما می‌دانید میزان متابولیسم پایه بدن شما چقدر است؟ در بیشتر مقالات و مطالب اینترنتی می‌خوانید که میزان کالری دریافتی مناسب برای افراد در حالت سخت‌گیرانه ۲۰۰۰ کالری است.

بسته به وزن و تراکم استخوان‌های بدن، سطح فعالیت و میزان غذایی که در روز می‌خوریم، کالری سوزی بدن ما تفاوت بسیاری با یکدیگر دارد.

حدود ده درصد از کالری که بدن ما روزانه می‌سوزاند، صرف هضم و گوارش غذا می‌شود. آیا می‌دانستید با خوردن غذای سالم و کامل (غذایی که شامل اکثر گروه‌های غذایی باشد) حدودا پنجاه درصد کالری بیشتری نسبت به زمانی که غذای ناسالم می‌خوریم، می‌سوزانیم؟ پس اگر تمرکز زیادی روی کالری شماری، میزان کالری که هر روز استفاده می‌کنید و میزان کالری که روزانه می‌سوزانید دارید، باید بگوییم به احتمال زیاد کالری شماری شما دقیق نیست.
کالری شماری

۱- معایب رژیم کالری شمار؛ رو آوردن به غذاهای ناسالم

به نظر می‌رسد بسیاری از مردم کالری مواد غذایی را می‌دانند. اما آنها صرفا برچسب اطلاعات تغذیه‌ای خوراکی‌هایی که می‌خورند را می‌خوانند. این موضوع شما را به فکر فرو نمی‌برد؟ اگر دقیقا می‌دانید که کالری خوراکی شما چه میزان است و آن را از روی برچسب اطلاعات تغذیه‌ای می‌خوانید، به این معناست که به جای خوردن غذاها و میوه‌های تازه، سراغ خوراکی‌های بسته بندی شده و آماده می‌روید. غذاهای بسته بندی عموما فرآوری شده هستند.

درست است که شمردن میزان کالری غذاهای تازه سخت است، اما در عین حال می‌دانیم که این غذاها در کجا و چگونه آماده شده‌اند. اغلب این غذاها طبیعی‌اند. غذای تازه و طبیعی گزینه بهتری نسبت به غذای فرآوری شده می‌باشد حتی اگر ندانیم میزان کالری آنها چقدر است.

۲- رژیم کالری شمار؛ بی‌توجهی به مواد مغذی

کالری غذاها چیز زیادی به ما نمی‌گویند. میزان کالری بعضی از نوشیدنی‌ها با ماهی سالمون یکی است. اما تفاوت اصلی کجاست؟ مواد مغذی که ماهی سالمون به بدن ما می‌رساند با مواد مغذی نوشیدنی‌ها زمین تا آسمان تفاوت دارد.

اکثر غذاهای بسته بندی و فرآوری شده کالری دارند که به آن کالری تهی یا خالی می‌گوییم. به این معنا که صرفا کالری دارند و هیچ ماده مغذی‌ را به بدن‌تان نمی‌رسانند. به عبارت دیگر این غذاها صرفا انرژی بدن ما را تامین می‌کنند. به یاد داشته باشید که کالری‌ها را برای دریافت انرژی و انجام کارهای روزانه می‌سوزانیم. این دست خوراکی‌ها مواد مغذی زیادی ندارند که بدن ما بتواند آن را برای بعد ذخیره کند.

در عوض غذاهای کامل که کربوهیدرات پیچیده، پروتئین و چربی خوبی دارند انرژی بیشتری برای بدن ما تامین می‌کنند. حتی می‌توان میزانی از این انرژی را در بدن ذخیره کرد. به علاوه این امکان را به شما می‌دهند که برای مدت طولانی‌تری سیر بمانیم. غذاهای کامل ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را نیز تامین می‌کنند.

۳- معایب رژیم کالری شمار؛ از دست دادن چربی‌های خوب و سالم

زمانی که ذهن‌تان صرفا درگیر کالری شماری باشد قطعا به دنبال غذاهای کم‌کالری می‌گردید. به همین خاطر بسیاری از غذاهایی که چربی خوب و سالم دارند را از دست می‌دهید. تصورات اشتباه از چربی باعث شده که مردم به سمت خوراکی‌های کم‌چرب بروند. اما مشکل اصلی اینجاست که کارخانه‌ها برای جبران طعم چربی از دست رفته در غذاها، از قند و کربوهیدرات‌ استفاده می‌کنند. به همین خاطر در سال‌های اخیر تعداد مبتلایان به دیابت به شدت بالا رفته است.

چربی‌ها در واقع برای بدن ما بسیار مهم هستند. آنها متابولیسم بدن و عملکرد هورمون‌های بدن را تنطیم می‌کنند و بهبود می‌بخشند. شاید باورتان نشود اما چربی‌ها برای داشتن بدنی سالم بسیار مهم هستند.
کالری شماری

۴- معایب رژیم کالری شمار؛ گرفتن نتیجه معکوس

درست است که اگر می‌خواهید وزن‌تان را پایین بیاورید، باید نسبت به گذشته کالری کمتری دریافت کنید و انرژی بیشتری بسوزانید؛ اما ناخودآگاه مرتکب یک اشتباه بزرگ می‌شوید.

اگر بیش از اندازه از میزان کالری دریافتی کم کنید بدن به طور اتوماتیک بدن شما در حالت بقا قرار می‌گیرد. یعنی بدن فکر می‌کند قحطی آمده و برای زنده ماندن باید انرژی ذخیره کند. در نتیجه متابولیسم بدن کم می‌شود و انرژی بیشتری ذخیره می‌کنید. حتی ممکن است وزن‌تان بالا برود.

مشکل اصلی زمانی اتفاق می‌افتد که مانند دوره قبل از رژیم شروع به خوردن غذا می‌کنید. بدن میزان متابولیسم را پایین آورده است؛ پس از انرژی کمتر استفاده و انرژی اضافی دریافتی از غذاها را ذخیره می‌کند؛ در نتیجه وزن‌تان دوباره بالا می‌رود.

۵- معایب رژیم کالری شمار؛ دچار شدن به رفتار‌های وسواس‌گونه

به زبان ساده باید بگوییم که ذهن ما برای شمردن کالری‌ها ساخته نشده است. ما باید غذای مورد نیاز بدن‌مان را به آن برسانیم. زمانی که گرسنه‌ایم غذا بخوریم و زمانی که سیر هستیم، دست از غذا خوردن بکشیم. هر رفتاری خارج از این قانون طبیعی نیست. به علاوه با کالری شماری لذت غذا خوردن را از خود می‌گیرید.

اگر بیش از اندازه ذهن‌تان را درگیر میزان حجم غذا، کالری دریافتی و یا مواد مغذی آن کنید، لذت غذا خوردن را از بین می‌برید. به خاطر بسپارید که هنگام غذا خوردن باید اوقات خوشی داشته باشید و از طعم دلچسب آن لذت تمام را ببرید.

حرف آخر

انجام حرکات ورزشی همراه با رژیم غذایی صحیح و آداب درست غذا خوردن مهمترین راه حل برای رسیدن به کاهش وزن است. رژیم کالری شمار کمک می‌کند تا راحت‌تر به وزن ایده‌آل‌تان برسید، اما نباید بگذارید به رفتار وسواسی و خطرناک تبدیل شود. یادتان باشد رژیم غذایی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی داشته باشید و از غذاهای سفره خانواده محروم نباشید تا سهم هر گروه غذایی مشخص باشد. مطمئناً محدود کردن آنچه می‌خورید منجر به کاهش وزن می‌شود؛ اما مهمتر از کالری، کیفیت مواد غذایی است که انتخاب می‌کنید.

تناسب اندامتو به ما بسپار!
اگه دنبال رژیمی هستی که باهاش هم وزنتو کم کنی، هم بدنت دچار سوء‌تغذیه نشه، توصیه می‌کنم رژیم دکتر کرمانی رو انتخاب کن.
درسته که انتخاب غذاها تو رژیم دکتر کرمانی بر اساس کالری شماریه، اما ارزش غذایی اون‌ها به شدت اهمیت داره.

اولین قدم تناسب اندامتو همین حالا بردار
رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی
kermany

۳٫۶/۵ - (۵ امتیاز)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

نظرات شما

رضا ۰۶ آبان ۱۳۹۸

سلام‌.چقدر خوبه که پاسخ کاربراتون رو میدید.دکتر من 20سالمه و 189قدمه وزنم 116 کیلو بوده که الان حدود یک ماه و نیمه 110کیلوش کردم.یه مشکلی که دارم اینه که اوایل هفته اکثرا وقتی وزن میگرم نیم کیلو تا یک کیلو اضافه میکنم برا همین مجبور میشمدر روز 1000کالری مصرف کنم تا بتونم هفته ای 1کیلو کم کنم.به نظر شما ایا این کارم درسته؟کاهش 1500کالری زیاده؟ممکنه اسیب بزنه؟ورزش هم هفته ای 1یا 2ساعت میکنم.توصیه ای اگه دارید لطفا بگید ممنون

کارشناس به اندام ۳۰ آبان ۱۳۹۸

سلام دوست گرامی. توصیه ی ما این هست که بیشتر از نیم کیلو در هفته کم نکنید، چون ممکنه به بدنتون آسیب برسونه. برای کاهش هر نیم کیلو در هفته هم نیاز دارید که 3500 کالری کمتر مصرف کنید و یا 3500 کالری بسوزونید.

اهو ۰۵ آبان ۱۳۹۸

سلام.من 15 سالمه با قد 164 و وزن 68.شمایل بدنم عادیه ورزشکارم.وعده هامم سالمن و به طور کل نه وزن اضاف میکنم نه کم.چند وقته ک رژیم گرفتم ولی متاسفانه دچار بیماری کم خوری و پرخوری عصبی هستم.بدنمم ب شدت ضعیف شده.باید چیکار کنم؟

کارشناس به اندام ۰۲ آذر ۱۳۹۸

سلام دوست گرامی. متاسفانه رژیم های افراطی عوارض بسیار زیادی داره که یکی از اونها همین کم خوری عصبی هست. از اونجا که این مشکل به بررسی کامل و مشاوره نیاز داره، پیشنهاد می کنم به این لینک مراجعه کنید و با تیم مشاوره ی ما مشورت کنید.

پرویزیان ۰۴ آبان ۱۳۹۸

سلام من ۱۸ سالمه ۶۲ کیلو وزن و ۱۶۰ قدمه ۲ کیلو چجوری تو ی هفته کم کنم؟؟

کارشناس به اندام ۲۹ آبان ۱۳۹۸

سلام. به ازای هر نیم کیلو کاهش وزن نیاز دارید که 3500 کالری کمتر مصرف کنید و یا 3500 کالری بسوزونید بنابراین برای کاهش 2 کیلو در هفته باید 1400 کالری کمتر مصرف کنید. البته در نظر داشته باشید که کاهش این میزان کالری در مدت کوتاه ممکنه به بدنتون آسیب برسونه. استاندارد کاهش وزن در هفته نیم کیلو هست.

ن*گ ۰۳ آبان ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید من ۱۴ سالمه قدم ۱۶۰ و وزنم ۶۷ هستش چجوری میتونم وزنم رو کم کنم

کارشناس به اندام ۰۴ آبان ۱۳۹۸

سلام. ممنون از شما دوست عزیز. از اونجا که شما در سن رشد قرار دارید، باید کاهش وزن شما به کندی انجام بشه. کاهش وزن شدید به شدت به بدن و رشدتون آسیب می رسونه. سعی کنید با ورزش و رژیم غذایی متعادل وزنتون رو پایین بیارید. برای مشاوره رایگان و یا رژیم متناسب با سن و شرایط جسمیتون عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

محمدرضا ۳۰ مهر ۱۳۹۸

با سلام و خسته نباشید، من قدم ۱۷۰ و وزن فعلی ۵۸ کیلو به دنبال این هستم که برای مسابقات چربی بدنم رو به زیر ۱۰ درصد برسونم یا به عبارتی ۶ کیلو کم کنم و یا با ثابت نگه داشتن وزنم اینکارو انجام بدم، میخواستم بدونم که امکانش تا قبل اسفند ماه به نتیجه برسم؟ اگر هست از کجا رژیم رو بگیرم ؟

کارشناس به اندام ۲۹ آبان ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. بله تا اسفند ماه زمان زیادی باقی مونده و شما به کاهش وزن زیادی نیاز ندارید. بنابراین می تونید تا اون زمان وزن کم کنید. برای دریافت رژیمی که متناسب با شرایط فیزیکی و جسمی شما باشه عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن و مشاوره رایگان بهتون ارائه بدن.

مرضیه ۱۶ مهر ۱۳۹۸

سلام من 25سال سن دارم باورت 50کیلوو قد148چقد باید کالری مصرف کنم تا هفته آیی سه کیلو کم کنم

کارشناس به اندام ۱۸ مهر ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. برای کاهش هر نیم کیلو باید 3500 کالری کمتر از میزان معمولتون مصرف کنید. بنابراین برای کاهش سه کیلو در هفته باید 21000 کالری کمتر مصرف کنید که رقم بسیار بالایی هست و اصلا توصیه نمی شه. کاهش 3 کیلو در هفته آسیب های جبران ناپذیری ممکنه به بدنتون وارد کنه. معمول کاهش وزن در هفته نیم کیلو هست. به علاوه کاهش وزن با کالری شماری روش خوبی نیست چون سن، جنسیت، قد، وزن، سطح فعالیت و وضعیت جسمانی رئ در نظر نمی گیره. موفق باشید.

Parisa ۱۰ مهر ۱۳۹۸

سلام من 23سالمه وزنم 55 قدم 157 شکمم اب نمیشه هرکاری میکنم با این روش موفق میشم یعنی؟؟ سایزم38 هست ولی شکمم خراب کرده دیگ

کارشناس به اندام ۱۳ مهر ۱۳۹۸

سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز اگر با وزنتون مشکل ندارید و نمی خواید وزن کم کنید، یا به معنای دیگه قصد کاهش سایز رو دارید، پیشنهاد می کنم از روش های غیر تهاجمی کاهش سایز مثل کویتیشن و آر اف استفاده کنید.

اعظم ۰۳ مهر ۱۳۹۸

سلام.من ۳۰سالمه و۱۶۵ قدم و۷۱کیلووزنمه. Bmrروکه حساب کردم برام ۱۴۳۰ کالری روزانه شده به نظرتون اگه همین مقدار مصرف روزانه م باشه میتونم وزن کم کنم!؟

کارشناس به اندام ۰۹ مهر ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. دوست عزیز ما روش کالری شماری رو چندان توصیه نمی کنیم. چون در این روش سن، جنسیت، سطح فعالیت، بیماری ها و خیلی از مسائل دیگه نادیده گرفته می شه. به علاوه در این روش، کیفیت غذاها هم در نظر گرفته نمیشه. بهتره میزان تحرکتون رو افزایش و میزان کالری های غیر سالم رو کاهش بدین. به این روش می تونین سبک زندگی سالم رو در پیش بگیرین و علاوه بر کاهش وزن به بهبود سلامت خودتون هم کمک کنین. موفق باشید.

زهرا ۰۱ مهر ۱۳۹۸

سلام من ۱۸ سالمه وزنم ۱۰۴ کیلو هست وقدم۱۵۵ کالری مورد نیازم برای وزن کم کردن هفته ای ۲ کیلو چقدر است

کارشناس به اندام ۱۴ مهر ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. دوست عزیز اول از همه اینکه هفته ای 2 کیلو خیلی زیاد هست و موجب آسیب های شدیدی به بدن میشه. مشکلاتی از قبیل ریزش مو، مشکلات گوارشی، سوء تغذیه و .... به علاوه روش کالری شماری اصلا روش درستی نیست چون مهم این هست که میزان غذای شما با توجه به سن، جنسیت، قد، سطح فعالیت و بیماری ها تعیین بشه. در صورتی که بخواین دو کیلو در هفته وزن کم کنینن کالری شما باید به حد زیادی کم بشه که اصلا عدد معقولی نیست و ما توصیه نمی کنیم. موفق باشید.

رقیه مقدمی ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

سلام من 18کیلو اضافه وزن دارم و میخوام کمکم کنید و بکید چ رژیمی بگیرم

کارشناس به اندام ۰۱ مهر ۱۳۹۸

سلام و روزتون بخیر. بهترین رژیم برای شما رژیمی هست که تمام فاکتورهای مربوط به سن، وزن، جنسیت، قد، میزان تحرک و وضعیت جسمانی شما رو در نظر بگیره. به علاوه از غذاها محرومتون نکنه و اجازه بده اونچه رو که دلتون می خواد مصرف کنید تا از رژیم دلزده نشید. خوشبختانه در رژیم استاندارد (دلخواه) دکتر کرمانی این موارد در نظر گرفته شده و به علاوه با داشتن انتخاب غذای روز منو می تونه به شما کمک کنه تا برای انتخاب محدودیتی نداشته باشید. برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر و یا دریافت رژیم عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

A ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

سلام من ۱۸ ساله هستم در عرض یک ماه ۱۶ کیلو کم کردم ولی موهام تازگی ها شروع به ریزش کرده خواستم بدونم به کاهش وزنم ربطی داره یا نه ؟

کارشناس به اندام ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

سلام و روزتون بخیر. بله کاملا مرتبط هست. کاهش وزن 16 کیلو در ماه رقم بسیار بالایی هست و آسیب های زیادی به بدن وارد می کنه. علاوه بر ریزش مو ممکنه فرد رد دچار مشکلات گوارشی، یبوست و خیلی مشکلات دیگه هم بکنه. کاهش وزن باید روند آهسته ای داشته باشه و در کنارش حتما باید از مکمل ها برای کاهش عوارض رژیم استفاده بشه.

ج ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

سلام آیا برای تثبیت وزن روزی ۱۵۰۰ کالری کافی است آخه تو این کالری همش غذا و میان وعده خورده میشه

کارشناس به اندام ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. برنامه ی تثبیت وزن کاملا به میزان وزن اولیه، میزان کاهش وزن و فاکتورهای دیگه بستگی داره و بدون این اطلاعات نمی شه گفت که به چه میزان کالری برای تثبیت وزن نیاز هست.

ن ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

سلام آقای دکتر یک سوال داشتم من میخوام وزنمو ثابت نگه دارم و رژیم ۱۵۰۰ کالری میگیرم به نظر شما درسته وقت هم برای ورزش کردن ندارم توی این میزان کالری من همش میخورم و همش میترسم چاق بشم ۱۶ سال دارم

کارشناس به اندام ۰۲ مهر ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. میزان کالری تثبیت وزن برای افراد مختلف متفاوت هست. شما ابتدا باید میزان وزن، قد، فعالیت، جنسیت و وضعیت جسمانیتون رو در نظر بگیرید و بعد نسبت به میزان کالری ها اقدام کنید. ما روش کالری شماری رو توصیه نمی کنیم، چرا که در این روش تنها مقدار غذاها در نظر گرفته می شه، نه کیفیت اونها. بهتره تحت نظر یک متخصص تغذیه یک رژیم غذایی متعادل برای تثبیت وزن بگیرید. در صورتی که برای دریافت رژیم نیاز به مشاوره رایگان داشتید، عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

امیررضا ۲۱ شهریور ۱۳۹۸

سلام به نظر شما من میتونم تو ۶ ماه ۲۷ کیلو کم کنم بدون ورزش و فقط با رژیم؟

کارشناس به اندام ۲۳ شهریور ۱۳۹۸

سلام و وقت بخیر. دوست عزیز شما با مراجعه به صفحه رکوددارهای ما می تونید یک برآورد تقریبی از کاهش وزن در مدت 6 ماه به دست بیارید. این کاهش وزنی که شما می فرمایید یه مقدار زیاده اما اگر مشکل یا بیماری خاصی نداشته باشید که متابولیسم رو کم کنه و یا در صورتی که کاملا به برنامه عمل کنید می تونید کاه شوزن خوبی رو در مدت 6 ماه تجربه کنید (حتی بدون ورزش) البته پیشنهاد ما این هست که حتما در کنار کاهش وزن ورزش کنید تا دچار افتادگی پوست و عوارض این چنینی نشید. برای راهنمایی بیشتر و یا مشاورهرایگان در این زمینه عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق و پیروز باشید.

حمیدرضا ۰۶ شهریور ۱۳۹۸

سلام من قدم ۱۹۳ وزنم ۲۶۰ کیلو هست و الان ۸ روزه از طریق برنامه شما در حال کاهش وزنم خداروشکر تغییر خیلی زیادی کردم ک همه شگفت زده شدن با کالری شماری البته من تمامی فست فود ها و غذاهای مضر حذف کردم و دربرنامه غذاییم همه چیز گذاشتم منتها به اندازه با برنامه شما متوجه شدم باید روزی ۵ هزار کالری مصرف کنم که نه زیاد شم نه کم و من این مقدار به ۲ هزار رسوندم البته میوه و املاح معدنی میخورم به همراه مالتی ویتامین و گاهی هم ۱۷۰۰ کالری...ولی خوشبختانه احساس سیری میکنم و وزنم هم داره کم میشه و اصلا فعلا چشمم دنبال غذا نیست ولی قبلا روزی سه تا پیتزا و دو پرس کوبیده و شب هم کلی سوسیس و کالباس و تنقللات میخوردم که اگه نمیخوردم نمیتونستم بخوابم ولی با قدرت اراده و باور و تلقین الان ده روز لب نزدم بهشون الان که دارم مینویسم امشب ده قاشق برنج اضافه خوردم ولی البته از مرز ۲۰۰۰ کالری رد نشدم ولی خوب فردا میخام برم پیاده روی تا فردا کالری بیشتری بسوزونم امیدوارم بتونم کل مسیر همینجوری برم وزن هدفم ۱۲۰ کیلو برام دعا کنید مرسی....

کارشناس به اندام ۱۰ شهریور ۱۳۹۸

سلام و وقت بخیر. تبریک فراوان به شما کاربر خوش اراده. بسیار عالی که تصمیم گرفتین وزنتون رو کم کنین. یه پیشنهادی براتون دارم. برای اینکه به برنامه تون پیابند باشید و بعد از مدتی رهاش نکنید، توصیه می کنم هیچ غذایی رو از برنامه تون حذف نکنید. کاهش وزن در به اندام دکتر کرمانی به معنای محدودیت نیست، فقط کافیه میزان غذایی رو که می خواید بخورید به اندازه ی تعیین شده در رژیم مصرف کنید. برای اینکه اراده تون رو از دست ندین، پیشنهاد می کنم از مشاوره رایگان ما استفاده کنید. عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

ساناز ۰۵ شهریور ۱۳۹۸

سلام. دختر من ٨ساله هست و اضافه وزن داره. ميشه با كالرى شمار بهش رژيم داد. چون تو سن رشد هست. و اضافه وزنش زياد نيست.

کارشناس به اندام ۰۷ شهریور ۱۳۹۸

سلام دوست عزیز. خیر اصلا کالری شماری برای ایشون روش خوبی نیست. از اون جا که می فرمایید تو سن رشد هست، کاهش مصرف غذاها منجر به کمبود ویتامین ها و مواد مغذی در بدن ایشون میشه و چه بسا جلوی رشدش رو هم می گیره. بهتون توصیه می کنم در یک کلاس ورزشی ثبت نامش کنید تا هم از فواید ورزش بهره مند بشه و هم از طریق فعالیت بیشتر کالری بسوزونه. ورزش در سن رشد برای رشد قدی بسیار ضروری هست.

راضیه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸

۳۸سالمه.قدم۱۶۴وزنم۱۰۱کیلوهست.چیکارکنم که شکمم کوچیک بشه

کارشناس به اندام ۰۵ شهریور ۱۳۹۸

سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز. ببینید وقتی وزنتون رو کاهش می دین، بیشترین میزان چربی از ناحیه شکم و پهلو کم میشه. پس با کاهش وزن مقدار زیادی از شکمتون رو می تونید آب کنید. اگر به صورت همزمان با کاهش وزن ورزش های هوازی و قدرتی هم انجام بدین، می تونین میزان بیشتری از این چربی ها رو بسوزونین. موفق باشید.

زهرا ۰۲ شهریور ۱۳۹۸

سلام من یه خانم ۲۴ساله هستم و اضافه وزن طی ازدواجم خیلی شده الان ۹۷ کیلوام کل هفته ام بدنسازی کار میکنم سایزم دارم کم میشم اما نمیدونم کالری مورد نیازم چقدر برای لاغری لطفا بگین عروسیم نزدیکههه

کارشناس به اندام ۲۰ مهر ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. برای اینکه کالری مورد نیاز بدنتون محاسبه بشه به اطلاعاتی مثل قد، وزن، جنسیت، سطح فعالیت جسمی، بیماری ها و فاکتورهای دیگه ای نیاز داریم. برای مشاوره رایگان در مورد میزان کالری مصرفی و یا دریافت رژیم می تونید عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

مهدی ۱۷ مرداد ۱۳۹۸

سلام فرمول ؟=۱۱۰۰-(۳۰*وزن) برای محاسبه کالری مورد نیاز در کاهش وزن درست هست؟

کارشناس به اندام ۱۷ مرداد ۱۳۹۸

سلام و وقت بخیر. این فرمول در واقع آسان ترین روش برای محاسبه کالری های مصرفی هست. هر چند که نباید زیاد بهش اکتفا کرد. چون در روند کاهش وزن فاکتورهای زیادی مثل سن، قد، وزن فعلی، وضعیت جسمانی و میزان تحرک باید در نظر گرفته بشه. علاوه بر این موضوع منبع تامین کالری نیز بسیار اهمیت داره. مطمئنا پروتئین منبع بسیار با ارزش تری برای تامین کالری هست تا کربوهیدرات

نرگس ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

سلام ۸۰ کیلو بودم با ورزش و رژیم کانادایی طی هفت ماه شدم ۶۸ اما دوباره چاق شدم دو کیلو حوصله دوباره رژیم گرفتن ندارم س روز در هفته باشگاه میرم فیتنس چیکار کنم شکم اب نمیشه؟

کارشناس به اندام ۱۷ مرداد ۱۳۹۸

سلام. برای کاهش چربی های شکمی ترکیبی از ورزش های هوازی و قدرتی رو انجام بدین.