بهترین های بهار

بهترین های بهار - - - عادات غذایی
بهترین های بهار

بهترین های بهار - 2 - - عادات غذایی چند وقتی است که بهار با روزهای گرم و بلند رسیده است و با خود محصولات جدید و تازه آورده است. باید رژیم غذایی خود را با فصل جدید سازگار کنیم و از میوه ها و سبزیجات این فصل استفاده کنیم. برای اینکه کارتان راحت تر شود تعدادی از محصولات مغذی فصل جدید را به شما معرفی میکنیم.

توت فرنگی

بهترین های بهار - 4 - - عادات غذایی توت فرنگی شاید در طول سال همیشه پیدا شود اما فصل اصلی آن سه ماه بهار است. توت فرنگی جواهری مغذی است که تنها با یک فنجان از آن 3.5 گرم فیبر و 100% ویتامین C مورد نیاز بدن در طول روز تامین میشود. برای اینکه بتوانید از بهترین توت فرنگی ها استفاده کنید سعی کنید توت فرنگی بخرید که در نزدیکی شهرتان روییده چون هم تازه تر است و هم در نقل و انتقال کمتر آسیب میبیند. توت فرنگی خوب چاق و چله است خوش فرم است و رنگی یکنواخت دارد. توت فرنگی را در سالاد، میان وعده ها و حتی وعده های اصلی هم میتوان استفاده کرد.

مارچوبه

بهترین های بهار - 6 - - عادات غذایی مارچوبه توسط لویی چهاردهم غذای سلطنتی نامیده شده است، و مواد مغذی موجود در مارچوبه واقعا سلطنتی نیز هست. مارچوبه چربی کم و فیبر بالا دارد و همچنین سرشار از آهن ، ویتامین B و ویتامین C است. مارچوبه نیز بهترین زمانش سه ماه بهار است اما در طول سال نیز میتوان پیدا کرد. مارچوبه بعد از برداشت به سرعت خراب میشود پس بهتر است برای حفظ تازگی آن را در فریزر نگه داری کنید. مارچوبه به صورت کبابی، بوداده و یا سرخ کرده در غذاها استفاده میشود و طعم خوبی هم دارد.

گیلاس

بهترین های بهار - 8 - - عادات غذایی گیلاس تنها در اواخر بهار و اوایل تابستان پیدا میشود پس سعی کنید سهم خود را از این میوه ی خوشمزه بگیرید. گیلاس دارای فیبر و پتاسیم بالایی است همچنین کالری کمی نیز دارد یک فنجان گیلاس تنها 100 کالری دارد. بخشی از رنگ گیلاس مربوط به آنتوسیانین آن است. آنتوسیانین یک ماده فوتوشیمایی است که سرشار از فعالیت های آنتی اکسیدان است. گیلاس خوب بزرگ، سفت و خوش رنگ است. گیلاس را در میان وعده ها و دسرها میتوانید به کار ببرید.

نخودفرنگی

بهترین های بهار - 10 - - عادات غذایی نخود فرنگی را هم در طول سال میتوان تهیه کرد اما نخود فرنگی تازه فقط مخصوص بهار است. مانند بسیاری از حبوبات نخود فرنگی نیز چربی کم و فیبر بالایی دارد بعلاوه سرشار از پروتئین گیاهی است. مواد مغذی موجود در نخود سبز شامل زینک ، ویتامین B است. نخود فرنگی را در سالاد و به صورت ترکیبی یا جداگانه در وعده اصلی میتوان استفاده کرد.

تربچه

بهترین های بهار - 12 - - عادات غذایی اگر به دنبال عطر و طعمی هستید که کالری بالایی هم نداشته باشد تربچه انتخاب مناسبی است. تربچه جزو سبزیجات ریشه ای است و انواع مختلفی دارد. یک فنجان تربچه قرمز حدود 30% از ویتامین C مورد نیاز بدن را تامین میکند در تنها 25 کالری. اگر میخواهید تربچه ی خوبی انتخاب کنید دقت کنید رنگ تربچه باید پررنگ باشد و همچنین تربچه باید سفت باشد. از این سبزی در سوپ و دیگر غذاها نیز میتوان استفاده کرد. حتی برگ سبز رنگ روی تربچه نیز خوردنی است و میتوان از آن در سالاد استفاده کرد.

باقلا

بهترین های بهار - 14 - - عادات غذایی باقلا طعمی خوب و دلچسب دارد و میتوان آن را در بسیاری از غذاها و سالادها استفاده کرد. باقلا سرشار از پروتئین و فیبر است و به همین دلیل باعث میشود برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید. باقلا های جوان را میتوان با پوست به صورت خام یا پخته خورد اما باقلاهای رسیده را باید پوست کند چون دیگر پوستشان برای خوردن مناسب نیست.

زردآلو

بهترین های بهار - 16 - - عادات غذایی برای تقویت بتا کاروتن، پتاسیم، ویتامین C و فیبر بدن بهار با خود زردآلو به خانه ببرید. این میوه ی خوشمزه در فصل بهار خودنمایی میکند. میتوانید آن را در مربا میان وعده ها و سالادها استفاده کنید و از طعم فوق العاده اش لذت ببرید.

کنگر فرنگی

بهترین های بهار - 18 - - عادات غذایی کنگر فرنگی هم تقریبا در طول سال همیشه پیدا میشود اما فصل اصلی آن بهار است. با خوردن 2 اونس از آن 3 گرم فیبر دریافت میکنید و برای گرفتن این مقدار فیبر تنها 25 کالری خورده اید. کنگر فرنگی همچنین منبع مناسبی از آهن، پتاسیم، منگنز، فولات و ویتامین C است. از کنگر فرنگی در سالاد و ماکارونی هم میتوانید استفاده کنید.

ریواس

بهترین های بهار - 20 - - عادات غذایی ریواس از نظر فنی یک گیاه است اما به صورت میوه از آن استفاده میشود و منبع خوبی از پتاسیم، ویتامین C، و منگنز است. ساقه ی ریواس ( تنها بخشی از ریواس که باید خورده شود ) بسیار ترش است. ریواس در مناطق خاصی رشد میکند و بهترین فصلش همین بهار است. از آن در غذاها و سالادها نیز استفاده میشود.

کاری از گروه ترجمه به اندام (دکتر کرمانی)

 

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*