بهشت زهرا(س) در انحصار بیماران قلبی

خانه » اخبار » بهشت زهرا(س) در انحصار بیماران قلبی
از بين مهمترين نيازهاي انسان، هوا حياتي‌ترين نيازي شناخته شده است كه اگر اختلالي در آن ايجاد شود ادامه زندگي را غيرممكن خواهد كرد.

آلودگي هوا به خصوص در شهرهاي بزرگ مثل تهران، يكي از عمده‌ترين علل افزايش بيماري‌هاي قلبي و عروقي و بروز اين بيماري‌ها در سنين جواني است.

به گزارش شبكه ايران، علاوه بر آلودگي هوا كه نه تنها مشكل تهران بلكه از مشكلات ساير شهرهاي بزرگ ايران است، استرس‌ها و فشارهاي روحي همراه با زندگي‌هاي سخت اجتماعي از ديگر علل عمده كاهش سن ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي در ايران است.هزينه تراكم ترافيك در پايتخت، ساليانه دو ميليون ساعت وقت تلف شده محاسبه گرديده است كه هر دو عامل آلودگي هوا و استرس حاصل از ترافيك از جمله مهمترين عوامل در افزايش آمار مرگ و مير در تهران هستند.

قائم مقام سازمان بهشت زهرا(س) گفت: در سالي كه گذشت در مجموع ۴۸ هزار و ۳۱۶ متوفي در سازمان بهشت زهرا (س) پذيرش شدند كه اين ميزان نسبت به سال ۸۷، ۹۱۲ مورد كاهش يافته است.

وي در ادامه با اشاره به علل منجر به فوت گفت: كماكان ايست قلبي مهم‌ترين علت مرگ و مير تهراني‌هاست.

مهندس كامران زنگيشه در گفتگو با ايسنا گفت: در سال گذشته از مجموع متوفيان پذيرش‌شده در بهشت زهرا (س) ۳۸ درصد زن، ۵۶ درصد مرد و شش درصد نوزاد بودند.

وي تصريح كرد: همچنين كمترين تعداد فوت‌شدگان از نظر سني با ميزان يك درصد كل فوت‌شدگان به گروه سني پنج تا ۹ سال و بيشترين تعداد نيز با ميزان ۵۱ درصد به گروه سني ۶۵ سال به بالا اختصاص داشت.

زنگيشه در ادامه افزود: ۲۸ درصد كل فوت‌شدگان به شهرستان‌هاي محل زادگاه خود انتقال يافته و ۷۲ درصد نيز در قطعات مختلف بهشت زهرا (س) دفن شدند.

قائم مقام سازمان بهشت زهرا(س) در ادامه با اشاره به علل منجر به فوت گفت: كماكان ايست قلبي مهم‌ترين علت مرگ و مير تهراني‌هاست.

گفتني است، بيشترين تعداد درگذشتگان به منطقه چهار به ميزان پنج درصد كل فوت‌شدگان و كمترين آن به منطقه ۲۲ به ميزان ۴۱/۰ درصد تعلق داشت.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*