به دوستانم گفته ام برنامه دکتر کرمانی معجزه می کند!

آقای محمد طلایی

وزن اولیه: 145 کیلوگرم
وزن پایانی:85 کیلوگرم
میزان کاهش وزن:60  کیلوگرم
جدیدترین رکورددار سایت دکتر کرمانی، آقای محمد طلایی 40 ساله و ساکن استان اصفهان است. وی علاوه بر رژیم، خواندن کتاب «معجزه ای برای چاق ها و لاغرها» ی دکتر کرمانی و مطالب سایت را از جمله عوامل موثر در کاهش وزنش عنوان کرده و می گوید: در مقاله های دکتر کرمانی یاد گرفته ام که مسائل مهم تری از عدد و رقم وجود دارد مانند عادت غذایی سالم، ورزش کردن و …. از این به بعد تمرکزم بیشتر بر روی این موارد خواهد بود.

صحبت های ایشان را در ادامه بخوانید:

من هم مثل بیشتر آدم های چاق از بچگی اضافه وزن داشتم. در 9 سالگی، 53 کیلو وزن داشتم و فکر کنم همان زمان هم 20 کیلو بیشتر از همسالانم بودم!

همیشه دیگران با دیدن چاقیم برایم نسخه تجویز می کردند که مثلا برنج و نان را اصلا مصرف نکن! یکی می گفت قند و شیرینی نخور، لاغر میشی! یکی می گفت شبها شام نخور و… ! باورم این بود که من هیچوقت لاغر نمی شوم چون خیلی وقت ها بعد از پیاده روی عرق می کردم، طوری که قند خونم می افتاد و با خوردن یک صبحانه مفصل و چیزهای شیرین و کیک تلاشم برای لاغر شدن، بی نتیجه می ماند!

بعد از خواندن کتاب دکتر کرمانی تصمیم گرفتم رژیم ایشان را اجرا کنم
این اواخر به کلی از لاغرشدن مایوس بودم و اطرافیانم، من را با این هیکل قبول کرده بودند. چون شغلم تدریس بود پس از بیرون آمدن از کلاس، قند خونم می افتاد به طوری که دستانم دچار لرزش می شد و از شیرینی هایی مثل گوشفیل و شیرینی دانمارکی، یا خوردن چای شیرین با قند زیاد استفاده می کردم. اما در سال 90 کار تدریس را کنار گذاشتم و در قسمت امور اداری آموزش و پرورش مشغول به خدمت شدم. در فروردین و اردیبهشت سال 93، کتاب “معجزه ای برای چاق ها و لاغرها” ی دکتر کرمانی را به دقت مطالعه کردم و هرچه بیشتر می خواندم، بیشتر مجذوب مطالب منطقی دکتر در این کتاب می شدم.
یکی از نکات تاثیرگذار در کتاب، این بود که ایشان، توکل بر خدا را اولین قدم برای رسیدن به موفقیت معرفی کردند. کاری که خداوند حامی آن باشد حتما به نتیجه می رسد به شرطی که هدف عاقلانه ای در ادامه کار باشد. بعد از خواندن این کتاب، بالاخره تصمیم گرفتم در خرداد 93 برنامه دکتر کرمانی را اجرا کنم. در ابتدا، با هدف سلامتی در پی کاهش وزن بودم و داشتن تناسب اندام و رفتن به باشگاه از اهداف بعدی ام شد.

خواندن کتاب «معجزه ای برای چاق ها و لاغرها» را به همه توصیه می کنم

پیش از خواندن این کتاب، به شدت با برنامه غذایی پزشکان مخالف بودم و می گفتم پیش دکتر رفتن اشتباه است و بی نتیجه!
برادرم، کتاب دکتر کرمانی را به من داده بود. بعد از یکی دو سال، به صورت اتفاقی هراز گاهی چند صفحه از آن را می خواندم وهربار می دیدم حرف های منطقی زیادی در آن نوشته شده است. این مطالب نهایتا نظرم را عوض کرد و تسلیم شدم. به همین دلایل است که کتاب ” معجزه ای برای چاقها و لاغرها” کتاب مورد علاقه من است و به تمام کسانی که به دنبال سلامتی شان هستند توصیه کرده و می کنم این کتاب را بخوانند و به سایت دکتر کرمانی مراجعه کنند.

تنوع غذایی رژیم دکتر کرمانی فوق العاده عالی بود

تنوع غذایی برنامه رژیم دکتر کرمانی عالی نه، بلکه فوق العاده عالی بود و من چندین بار این مطلب را به مشاوران گفتم. من از لیست دلخواه استفاده کرده و تا آخر عمر استفاده می کنم چون نظم خوبی به برنامه غذایی خانواده ام داده است، مثلا خواهر همسرم می دانست چه روزهایی غذای ما ماکارونی است.
با توجه به پیش زمینه ای که همسرم از قبل برای تهیه غذاهای سالم داشت و اطلاعات جامع و کاملی  که از سایت دکتر کرمانی به دست می آوردم برای غذاهای مصرفی مان، برنامه ریزی کردم. مثلا لیستی از غذاهای آزاد و خوراکی های با ارزش غذایی بالا که تعداد آن ها کم هم نیست و در مقاله های سایت به آن ها اشاره شده است را تهیه کردم. خوشبختانه انتظار 100 درصد موفقیت هم نداشتم که هیچ وقت به نتیجه نرسم و ناامید شوم!
در مواقع گرسنگی، خوردن غذاهای آزاد بسیار به من کمک می کرد. با نکات روانشناسی ای که یاد گرفته ام در مهمانی ها برنده بودم چون با داشتن اطلاعات غذایی، هم می خوردم و هم به اندازه لاغر می شدم. چه چیزی از این بهتر؟!

به دوستانم گفته ام برنامه دکتر کرمانی معجزه می کند!

چون وزنم زیاد بود، بسیار آسان برنامه رژیم را آغاز کردم چون در ماه های اول واقعا زیاد غذا می خوردم. همه اش با خودم فکر می کردم مگر می شود با این همه خوردن، وزن کم کرد؟! مثلا یک شب، یک پیتزای کامل می خوردم یا ناهار، یک پرس چلو کباب! اما برخلاف انتظارم، در دو هفته اول 6 کیلو وزن کم کردم. باور کنید هنوز نمی دانم چطور این اتفاق افتاد و به دوستانم گفته ام برنامه دکتر کرمانی معجزه می کند!

پیش از این، اقدامات زیادی برای رژیم گرفتن انجام دادم که مطمئن بودم نتیجه نمی دهد. افتضاح ترین موردش این بود که سال 1378 به دکتر مراجعه کردم و برایم تجویز کرد که به غیر از گوجه و خیار و کاهو چیز دیگری نخورم. البته می توانستم بعضی وقت ها کمی مرغ پخته بخورم. با این رژیم، بعد از مدت کمی 5 کیلو وزن کم کردم اما چند ماه بعد، بیش از 20 کیلو اضافه وزن پیدا کردم!!
منطق و حرف حساب برنامه دکتر کرمانی و روانشناسی بسیار مدرن و برنامه جامعی  که در کتاب و نرم افزار به اندام ایشان آورده شده، کاملا متفاوت است.

مساله بسیار مهم و قابل توجه این است که یک برنامه غذایی کامل و با نتیجه گیری 100 درصد باید شامل 4 قسمت باشد: 1- برنامه غذایی 2- مشاوره پزشکی 3- برنامه ورزشی 4- برنامه روانشناسی که البته این مورد را من قبل از برنامه گرفتن از به اندام می دانستم. هر رژیمی که این فاکتورها را به طور علمی و دقیق داشته باشد خوب است نه دکتر ارائه دهنده آن!
( قابل توجه کسانی که در کامنت های اینستاگرام به دکتر کرمانی اهانت می کنند)

راستش را بخواهید، هنوز هم عاشق غذا خوردن هستم
و همه اطرافیانم این موضوع را می دانند. هر چه فکر می کنم هیچ برتری ای در غذای خاصی نمی بینم که نسبت به دیگر غذاها تفاوت داشته باشد و اگر کمی بی دقت باشم باز هم غذا را نمی خورم بلکه آن را می بلعم!!
اگر بخواهم یک وعده غذایی دلخواه به خودم بدهم، آن غذایی نیست جز چلو کباب برگ و کوبیده با یک سیخ جوجه و یک بشقاب خورشت به همراه ماست اما باید هوس های غذاییم را کنترل کنم.

غذای سالم مورد علاقه ام که زیاد می خورم، اسنک سبزیجات است. این غذا شامل سویا با گوشت چرخ کرده یا گوشت مرغ ، ذرت پخته، نخود فرنگی، فلفل دلمه ای، جعفری خرد شده، سیب زمینی (می شود پنیر هم به آن اضافه کرد) است. این مواد پخته شده را باید باهم مخلوط کرده و کمی همراه با یکدیگر پخت تا طعم خوبی پیدا کند. همچنین همراه با ادویه و نمک، مقداری از آن را بین نان تست سبوس دار ریخته و در دستگاه تستر می گذاریم. غذای خیلی خوشمزه و مقوی ای است.

ورزش مورد علاقه ام پیاده روی و طناب زدن است. پیاده روی تنوع خوبی دارد و می توانم هم به کارهایم برسم و هم تحرک داشته باشم. موقع پیاده روی در رویاهای خود به خیلی چیزها دست پیدا می کنم. هم در خانه و هم در باشگاه ورزش می کنم که برای رفتن به باشگاه متاسفانه دیر اقدام کردم ولی باز هم خدا را شکر شرایط رفتن به باشگاه مهیا شد. در طول رژیم هم اصلا از  داروهای لاغری استفاده نکردم اما از مولتی ویتامین مینرال استفاده می کنم.

کاهش وزن باعث شد خیلی صبورتر شوم

داشتن سلامتی که بزرگترین نعمت خدا به ما انسان هاست و مطالعه مرتب و مداوم مطالب موجود در سایت دکتر کرمانی، باعث شده است که ما برای داشتن این سبک زندگی سالم انگیزه کافی را داشته باشیم. در مجموع، کاهش وزن باعث شد خیلی صبورتر شوم و
به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد فیتنس و تناسب اندام را از جمله هدف امسالم قرار دهم.

ادغام یک سبک زندگی سالم با زندگی روزمره، خیلی سخت بود، هست و خواهد بود. عرف جامعه ی امروز معمولا به سمت غذاهای نسبتا ناسالم تمایل دارد. گران بودن مواد غذایی سالم و زمان بردن تهیه ی آن، ممکن است داشتن یک سبک زندگی سالم را سخت کند.
روشی که به کمک همسرم در خانواده اجرا کردیم، استفاده از روش سنتی است. یعنی غذاهای سنتی اصفهان که خوشبختانه با ذائقه همه اعضاء خانواده همخوانی دارد را در برنامه غذایی ام قرار دادم. یکی از این غذاها که بسیار خوش طعم و خوش عطر و پرخاصیت است غذایی متشکل از گوشت بدون چربی، به، پرهلو، آلوچه برغانی، کمی خرده برنج، مغز گردو و شیره خرما یا انگور است که از طریق مخلوط کردن و کوبیدن این مواد تهیه می شود. روش دیگری که ما در خانه پیاده می کنیم، این است که خودمان فست فودها را مانند انواع ساندویچ و پیتزا تهیه می کنیم.

موقع ناامیدی با مشاوران صحبت می کردم و مطالب سایت را می خواندم

من بیشتر از طریق چت آنلاین با مشاوران رژیم دکتر کرمانی در ارتباط بودم و باید بگویم که راهنمایی ها فوق العاده عالی و پاسخگویی کامل بوده است. خیلی از اوقات، سوال پیش پا افتاده ای می پرسیدم و با همین سوال و جواب، چنان روحیه و انگیزه می گرفتم که انگار مطب دکتر رفته باشم. همین جا از همه آنها تشکر می کنم. در مواقع ناامیدی صحبت با مشاوران و مطالعه مطالب سایت دکتر کرمانی کمک می کرد انگیزه از دست رفته ام را دوباره به دست بیاورم.

فعالیت گروه به اندام دکتر کرمانی در شبکه های اجتماعی بسیار عالی و متفاوت تر از تمام شبکه های اجتماعی دیگر است. هم اطلاع رسانی دارد و هم مشوق، کاربردی و اثرگذار است. از طرفی  من شنیده ام (فقط شنیده ام) که در کشورهای دیگر برای فعالیت هایی نه در این حد شما، هزینه دریافت می کنند ولی تمام ارائه اطلاعات سایت به اندام و دکتر کرمانی رایگان است. امیدوارم روال کارتان را به همین شکل ادامه دهید.

در پایان، توصیه من درباره خوب غذا خوردن این است که مواد اولیه خوب و مناسبی تهیه کنید که همه نیازهای بدن را تامین کند. پخت خوب مواد به طوری که خواص آنها از بین نرود و همچنین غذا خوردن در آرامش از دیگر نکات درست غذا خوردن است.

بهترین توصیه ام برای کسانی که تازه ورزش را شروع کرده اند این است که از انجام ورزش لذت ببرند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

یاسمن 1395/09/01

سلام،‌میشه راهنمایی بفرمایید از کی باید به باشگاه برویم؟

چوپانزاده 1395/08/25

ایولا خوش به حالتون منم بالای 100 کیلویم وکارمندم خیلی ناراحتم لطفا به منم کمم کنید از حوصله ای که به خرج دادید کمال تشکر رادارم

رضا رضاپور 1395/08/15

درود بر شما اراده خوبی داشتید،پوست صورت یه مقدار شل شده،آیا پوست اضافه در ناحیه شکم هم بر جا مونده؟

haddad 1395/08/12

تبریک می گم این اراده فوق العادس

mary 1395/08/11

آفرین چه اراده ای واقعا تحسین برانگیزه