بیشتر افراد چاق به وزن طبیعی خود نمی رسند

خانه » اخبار » بیشتر افراد چاق به وزن طبیعی خود نمی رسند
بیشتر افراد چاق به وزن طبیعی خود نمی رسند
بیشتر افراد چاق به وزن طبیعی خود نمی رسند

هدف اصلی سلامت برای افرادی که چاق هستند ( چاقی با داشتن اضافه وزن متفاوت است، چاقی یک بیماریست ) کاهش وزن است، اما تحقیقات جدید نشان داده تعداد کمی ازا ین افراد موفق می شوند به وزن طبیعی برسند و یا وزن کم شده را ثابت نگه دارند.
در تحقیقی که روی ۱۷۶٫۰۰۰ مرد بریتانیایی انجام شد مشخص شد هر سال ۱ در ۲۱۰ مرد هستند که به وزن ایده آل می رسند. آمار خانم ها بهتر بود: شانس آنها ۱ در ۱۲۴ بود. نگاه به نیمه پر لیوان نشان میداد بیشتر افراد موفق می شوند ۵ درصد از وزن کلی بدن خود را کم کنند – که این مقدار کاهش وزن برای پایین آوردن فشار خون و قند خون کافی است.
متاسفانه، بیش از سه چهارم این افراد در عرض پنج سال وزنی را که کم کرده بودند اضافه کردند.
محققان اذعان کردند، همه این موارد تصویر تاریکی از وضعیت چاقی بدست می دهد. آلیسون فیلدز مسئول این تحقیقات، می گوید این یافته ها روی اهمیت پیشگیری از چاقی تاکید دارد. با این حال، این تحقیقات نمی خواهد بگوید تلاش برای کاهش وزن بیهوده است، ما تقریبا این را فهمیده ایم که رسیدن به وزن ایده آل برای فردی که چاق است کار بسیار دشواری است.
البته این را نیز باید فت که این تحقیقات تنها بر اساس اطلاعات پزشکی این افراد انجام شده و روشی که آنها برای کاهش وزن انتخاب کرده بودند برای محققان مشخص نیست. ممکن است این افراد راه های مختلفی از جمله استفاده از دارو یا رژیم های متفاوت را انتخاب کرده باشند.
پس این نتیجه ارتباطی با تاثیر گذاری برنامه های غذایی ندارد. چیزی که تحقیقات نشان داد این بود که تبلیغات کنونی درباره قرص ها و داروهای لاغری که امروزه بیشترین آمار استفاده را به خود اختصاص داده اند کار آمد نیستند و باید به دنبال راه دیگری بود.

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

منابع:

Alison Fildes, Ph.D., research psychologist, University College London; Caroline Apovian, M.D., director, Nutrition and Weight Management Center, Boston Medical Center; July 16, 2015, American Journal of Public Health, online

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*