وزن شما چه تاثیری بر شخصیت تان دارد؟

اگر فردی اهل مهمانی رفتن، کتاب خواندن، شب زنده داری و یا هر نوع فعالیت دیگری هستید باید بدانید شخصیت شما،  تا حدود زیادی روی وزنتان و اینکه چگونه وزن کم می کنید تاثیر دارد. از این راهنما استفاده کنید تا نوع شخصیت خود را بشناسید و با استفاده از مشخصات خود، به کاهش وزنتان […]

وزن شما چه تاثیری بر شخصیت تان دارد؟ - 20 - شخصیت - عادات غذایی
5 از 5

زمان مطالعه 12 دقیقه

تعداد بازدید 4221

تاریخ انتشار

اگر فردی اهل مهمانی رفتن، کتاب خواندن، شب زنده داری و یا هر نوع فعالیت دیگری هستید باید بدانید شخصیت شما،  تا حدود زیادی روی وزنتان و اینکه چگونه وزن کم می کنید تاثیر دارد. از این راهنما استفاده کنید تا نوع شخصیت خود را بشناسید و با استفاده از مشخصات خود، به کاهش وزنتان کمک کنید.

اگر فردی عجول هستید

در تحقیقی معروف در سال 1972 محققان، آزمایشی روی چند کودک انجام دادند. به کودک دو انتخاب داده می شد، اول اینکه یک شکلات را بدون معطلی بگیرد و یا اینکه 15 دقیقه صبر کند و بعد دو شکلات بگیرد. آن دسته از کودکانی که صبر می کردند تا سهم بیشتری بگیرند، بعدها در تصمیماتشان نیز موفق تر بودند. توانایی داشتن صبر و تحمل در کاهش وزن نیز موثر است.

افراد می توانند دو نوع باشند: یک شکلاتی یا دو شکلاتی. اگر به دنبال کاهش وزن هستید، احتمال دارد بیشتر نزدیک به گروه اول باشید. از بین بردن وسوسه خیلی موثر است. سبد خرید خود را با غذاهای بی ارزش پر نکنید و هنگام استراحت مواظب پرخوری های غیر ارادی باشید.

وزن شما چه تاثیری بر شخصیت تان دارد؟ - 22 - شخصیت - عادات غذایی


ثبت نام رژیم اینترنتی به اندام دکتر کرمانی

اگر فردی مطمئن هستید

همیشه وقت شناس هستید و کارها را بر اساس قانون انجام می دهید؟ این اخلاق نشان می دهد وظیفه شناس هستید. نوعی ویژگی که استفاده از یک برنامه غذایی و یا ورزشی را آسان می کند. وظیفه شناس باشید یا خیر، یک مورد هست که علیه شما کار می کند.

آن این است که وقتی برنامه ی غذایی استفاده می کنید، همه فکرتان باز هم روی غذا است و این  مشکل آفرین است. راه حل این است که برای خود، یک روتین درست کنید نه اینکه برنامه ای تنها مخصوص وزن کم کردن داشته باشید. باید درست غذا خوردن را برای خودتان عادت کنید نه اجبار.

وزن شما چه تاثیری بر شخصیت تان دارد؟ - 24 - شخصیت - عادات غذایی

اگر نوسانات خلقی دارید

روش زندگی، تعیین کننده نوع اخلاق است. اگر فردی احساساتی هستید، همه چیز برای شما یا خیلی خوب است یا خیلی بد. برخی افراد، احساساتی که می شوند شروع به خوردن می کنند و هرچه بیشتر احساساتی شوند بیشتر به دنبال غذا می روند. در واقع هرچه هیجانی تر شوید، نیاز به عکس العمل بیشتری پیدا می کنید و خوردن نیز یک نوع عکس العمل است.

برای اینکه گرفتار چنین حالاتی نشوید، بالا و پایین های احساسی خود را بشناسید. سعی کنید در چنین مواقعی عکس العمل سالمی داشته باشید. مثلا با یکی از دوستان خود تماس بگیرید و صحبت کنید و یا با کار کردن، خود را آرام کنید.

وزن شما چه تاثیری بر شخصیت تان دارد؟ - 26 - شخصیت - عادات غذایی

اگر فردی آرام هستید

افرادی که بیشتر دوست دارند تنها باشند و یا وقت خود را با کتاب یا چیز دیگری بگذرانند. شاید در رژیم موفق تر باشند. معمولا درون گرایان کمتر عجول هستند و با ملاحظه هستند و به همین دلیل تصمیماتی منطقی تر می گیرند.

درون گرایان بهتر یک برنامه غذایی و ورزشی را با کیفیت پیش می برند. هر دوی این برنامه ها نیازمند خودداری است که برای افراد عجول سخت است. این گونه افراد باید سعی کنند برای مواقعی که قدرت اراده شان مورد امتحان قرار می گیرد، خود را آماده کنند. مثلا اگر می خواهید به مهمانی بروید، سعی کنید از قبل  میان وعده ای سالم بخورید تا بعد دچار هوس های غذایی نشوید.

وزن شما چه تاثیری بر شخصیت تان دارد؟ - 28 - شخصیت - عادات غذایی

اگر فردی خوش گذرانید

افرادی که معمولا دوستان زیادی دارند و زیاد به مهمانی می روند، بیشتر در خطر اضافه وزن هستند. چون برخی هیجانات باعث تمایل بیشتر به خوردن غذاهای پرکالری می شود. البته بودن در کنار فامیل یا دوستان و داشتن اوقاتی خوش با آن ها اصلا بد نیست و به سلامت روان و همچنین بدن کمک می کند. اما اینگونه شخصیت ها باید برای خود محدودیت هایی در مورد غذا قرار دهند تا بتوانند سالم زندگی کنند و دچار اضافه وزن نشوند.

وزن شما چه تاثیری بر شخصیت تان دارد؟ - 30 - شخصیت - عادات غذایی

اگر فردی هستید که اغلب به خود سخت می گیرد

افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند، معمولا با هر اشتباه واکنشی بسیار منفی نشان می دهند. اما افراد با اعتماد بنفس اگر اشتباهی مرتکب شوند، قسم می خورند که دیگر چنین اشتباهی نکنند و دوباره ادامه می دهند. اگر از آن دسته افراد هستید که خیلی به خود سخت می گیرند. بعد از یک اشتباه در برنامه غذایی بیشتر این امکان وجود دارد که به پرخوری ادامه دهید. باید بیاموزید که خود را ببخشید و بهترین دوست خود باشید.

وزن شما چه تاثیری بر شخصیت تان دارد؟ - 32 - شخصیت - عادات غذایی

اگر جغد شب هستید

بیدار ماندن تا دیر وقت، عادتی شایع است که خیلی از ما درگیر آن هستیم. تحقیقاتی که در دانشگاه پنسیلوانیا انجام گرفته، نشان می دهد افرادی که تا ساعت 4 صبح بیدار می مانند، معمولا 550 کالری اضافه غذا استفاده می کنند که این میزان کالری مربوط به شب بیداری های آنان است. البته این زیاده روی به همان ساعات ختم نمی شود و در طول روز نیز ادامه دارد.

وزن شما چه تاثیری بر شخصیت تان دارد؟ - 34 - شخصیت - عادات غذایی

اگر سحر خیز هستید

در یک تحقیق ثابت شده است افرادی که صبح زود از خواب بیدار می شوند، کمتر در خطر اضافه وزن هستند. حتی اگر با سایر افراد در یک ساعت مشخص خوابیده باشند.این آزمایش روی کودکان هم انجام شد و نتایج بسیار مشابه به آزمایشی بود که روی افراد بالغ انجام شده بود.

اگر دوست دارید سحرخیز باشید اما دیر می خوابید، دچار کمبود خواب می شوید. پس سعی کنید زودتر بخوابید تا خوابتان تنظیم شود. پزشکان به افراد بالغ توصیه می کنند 7 تا 9 ساعت بخوابند.

وزن شما چه تاثیری بر شخصیت تان دارد؟ - 36 - شخصیت - عادات غذایی

اگر فردی خود محور هستید

کمی خود محور بودن هنگام اجرای رژیم غذایی، زیاد هم چیز بدی نیست. معمولا افراد خود محور منافع خود را در نظر می گیرند که این اخلاق کمک می کند بیشتر به فکر سلامتی خود باشند و انتخاب های سالمی داشته باشند.

در مقابل، افراد تعارفی همیشه در راضی نگه داشتن دیگران تاکید دارند و در پایان روز، خود را خالی از انرژی می یابند. همین اخلاق، باعث انتخاب های ضعیف غذایی می شود. اگر تعارفی هستید، سعی کنید کمی خود خواه باشید روی چیزی که می خواهید تاکید کنید و احساس گناه نکنید. مثلا به جای اینکه ورزش کردن را برای ملاقات دوستان کنسل کنید، به آنها هم پیشنهاد دهید به شما ملحق شوند.

وزن شما چه تاثیری بر شخصیت تان دارد؟ - 38 - شخصیت - عادات غذایی

اگر خوش خلق هستید

افرادی که خوش خلق هستند، نسبت به افراد زودرنج در کاهش وزن موفق تر هستند. البته در بعضی موارد نه همه ی افراد. معمولا کسانی که خلق و خوی خوبی دارند، دوست ندارند شکست بخورند و همچنین از شکست دیگران نیز می ترسند. همین استرس عاملی بازدارنده دربرابر مواردی است که رژیم را برهم می زند.

وزن شما چه تاثیری بر شخصیت تان دارد؟ - 40 - شخصیت - عادات غذایی

5 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*