تغییرات فصلی عامل تشدید سردردهای خوشه‌ای

خانه » اخبار » تغییرات فصلی عامل تشدید سردردهای خوشه‌ای
پزشکان معتقدند که تغییرات فصلی می‌تواند موجب بروز سردردهای «خوشه‌ای» شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر «بریان گراسبرگ» با اشاره به شروع فصل تابستان گفت: نزدیک به یک میلیون آمریکایی در معرض ابتلا به سردردهای خوشه‌ای هستند زیرا چرخه زیست‌شناختی با چرخش زمین مرتبط است.

سردرد خوشه‌ای عبارت است از یک نوع سردرد بسیار شدید که به‌ طور معمول شامل درد در یک طرف سر، در پشت سر و یا اطراف یک چشم می‌شود. سردردهای خوشه‌ای در دفعات نزدیک به یکدیگر و اغلب در یک روز اتفاق می‌افتند و به طور متوسط این سردردها ۳۰ دقیقه تا سه ساعت طول می‌کشند. همچنین حدود ۸۰ درصد از افراد مبتلا به سردردهای خوشه‌ای در سال ۱۲ هفته به این نوع از سردردها مبتلا می‌شوند که اغلب در طول تغییرات فصلی بروز می‌کنند.
سردرد خوشه‌ای که با عنوان «سردرد خودکشی» نیز معروف است در واقع نوعی اختلال عصبی محسوب می‌شود. این نوع سردرد یکی از دردناکترین شرایطی است که فرد می‌تواند تجربه کند و حتی از میگرن هم ناتوان کننده‌تر است.
به گزارش هلث دی نیوز، پزشکان به افراد مبتلا به سردردهای خوشه‌ای رعایت نکات زیر را توصیه می‌کنند: از مصرف سیگار و مواد الکلی خودداری کنید.
برای تنظیم چرخه خواب – بیداری طبق نظر پزشک از هورمون ملاتونین مصرف کنید.
با پزشک در مورد مصرف داروهای تجویزی که تسکین‌دهنده درد هستند، مشورت کنید.
در زمان بروز این نوع سردردها برخی افراد با تنفس اکسیژن ۱۰۰ درصد خالص به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه درد خود را تا حدودی تسکین می‌دهند.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم