تفاوت چای و یخ‌چای چیست؟

آیا می‌دانید که برگ چای دارای آنتی‌اکسیدان‌های فراوانی است و همین آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند با عامل مخرب سلول‌های بدن، یعنی رادیکال‌های آزاد به سادگی مبارزه کنند و از پس آنها برآیند؟ به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه،در طی سال‌های اخیر، محصول جدیدی به نام «یخ‌چای» هم وارد بازار صنایع غذایی شده است که خیلی‌ها […]

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعداد بازدید 1691

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

تفاوت چای و یخ‌چای چیست؟ - 4 - - اخبار
امتیاز کاربرها
تفاوت چای و یخ‌چای چیست؟ - 6 - - اخبار
آیا می‌دانید که برگ چای دارای آنتی‌اکسیدان‌های فراوانی است و همین آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند با عامل مخرب سلول‌های بدن، یعنی رادیکال‌های آزاد به سادگی مبارزه کنند و از پس آنها برآیند؟ به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه،در طی سال‌های اخیر، محصول جدیدی به نام «یخ‌چای» هم وارد بازار صنایع غذایی شده است که خیلی‌ها نمی‌دانند آیا می‌توان خواص آن را با چای سیاه برابر دانست یا نه؟
آنتی‌اکسیدان‌های موجود در یک بطری یخ‌چای حاضری، به مراتب کمتر از آنتی‌اکسیدان‌های موجود در یک لیوان چای دم‌کرده و تازه خانگی است. در صورتی‌که 50 درصد از یخ‌چای‌ها را چای تازه و 50 درصدشان را آب تشکیل داده باشد، آن وقت می‌توان ادعا کرد که میزان آنتی‌اکسیدان‌های آن با چای داغ و تازه، برابری می‌کند اما حجم زیادی از یخ‌چای‌های حاضری را آب تشکیل می‌دهد. به هر حال یخ‌چای نوعی محصول صنعتی تازه‌وارد به بازار است که نظر وجود کافئین و آنتی‌اکسیدان نمی‌تواند با چای تازه رقابت کند.
به گزارش وب‌ام‌دی،البته مصرف این نوشیدنی خنک به نوشیدنی‌های حاوی شکر فراوان و نگهدارنده‌های مختلف، برتری دارد اما هیچگاه نمی‌تواند از نظر خاصیت، جای چای تازه و دم‌کرده را بگیرد.
تفاوت چای و یخ‌چای چیست؟ - 8 - - اخبار

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*