تلاش برای رسیدن به هدف رو از زامبی ها یاد بگیریم!

خانه » صوت » تلاش برای رسیدن به هدف رو از زامبی ها یاد بگیریم!
تلاش برای رسیدن به هدف رو از زامبی ها یاد بگیریم!

تلاش برای رسیدن به هدف رو از زامبی ها یاد بگیریم!

 

arrow-download-iconدانلود فایل صوتی مقاله


باید اعتراف کنم که گاهی خودمو با یه  زامبی مقایسه می کنم. نه اینکه دنبال خوردن مغز بقیه باشم، بلکه به این خاطر که دائما در حال حرکت به سمت جلو هستم؛ حتی اگه گاهی تلو تلو بخورم. برام مهم نیست که با چه موانع و مشکلاتی روبرو میشم.

همه ما با فیلمایی که توی اونا، زامبی ها دنیا رو تسخیر می کنن آشناییم، حالا فرض کنید یه زامبی هستید که به سمت آدما میرید تا بخوردیشون. تو این مسیر، ممکنه ضربه بخورید و حتی به شما شلیک بشه اما همونطور که می دونید، یه زامبی بازم دست از حرکت به سمت جلو بر نمی داره. به خاطر همینه که گاهی خودمو با یکی از موجودات ترسناک مقایسه می کنم.

باورتون بشه یا نه، این مقایسه می تونه کمکتون کنه. مخصوصا اگه کسی، به خاطر ضربه ای  که از نظر روحی خورده یا به خاطر اینکه عزیزی رو از دست داده، ناامید شده باشه. باید بگم متعهد موندن به یه هدف بعد از یه مشکل و ضربه سخته!

وقتی قلب و روحمون احساس سنگینی می کنه، دوباره بیرون رفتن و تو مسیر قرار گرفتن سخت میشه. همه ما چنین روزایی رو تجربه کردیم و دلایل مختلفی هم داشته. از شکست عشقی بگیر تا مشکلات سلامتی و غیره. بعضی روزا حس می کنیم حرکت به سمت هدفی که برای خودمون در نظر گرفتیم غیر ممکنه. تو این روزا دوست داریم تو رخت خواب بمونیم و خودمونو قایم کنیم. یا به برنامه غذایی مون خیانت کنیم و نادیده ش بگیریم. حتی شاید با یکی از عزیزامون، بی دلیل جر و بحث کنیم.

دوباره میگم، همه اینا می تونه به زندگی یه زامبی مربوط بشه. یه زامبی هم مجبوره خودشو از زیر خاک بیرون بکشه و تازه بعد بیرون اومدنم مجبوره دنبال کسی بگرده که دوپا برای فرار داره و از خودش سریعتر حرکت می کنه. بهش فکر کنید … با اینکه واقعا زامبی نیستیم اما کاملا می دونیم اونا چه کار می کنن. زامبی دنبال هدفش می ره و می دونه کسی که داره تعقیبش میکنه ارزش دنبال کردن داره. به عبارت دیگه زامبی هرگز تسلیم نمیشه و این چیزیه که باید ازش الگو برداری کنیم.

زامبی تو مسیر رسیدن به انسان ها گلوله می خوره و شاید تیکه تیکه بشه ولی بازم نگاهش به چیزیه که می خواد. ما هم در برابر اهداف خودمون تو زندگی می تونیم همین کارو بکنیم و هیچوقت تسلیم نشیم.

مطمئنا همیشه نمی دونیم چه مانعی سر راهمونه اما مهم نیست چه چیزی جلومون رو می گیره. می تونیم اون مانع رو موقت در نظر بگیریم و دوباره به مسیرمون برگردیم، هرچند آرومتر ولی می تونیم بازم به سمت هدف بریم. مهم حرکت کردنه چون می دونیم با حرکت کردن، نهایتا به هدف دلخواهمون می رسیم.

از این به بعد وقتی تو فیلم ها و بازی ها، زامبی ها رو دیدید یادتون باشه درس بزرگی تو دل این موجودات ترسناکه. پس برای رسیدن به اهدافمون زامبی باشیم.


کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )
Sending
User Review
1 (1 vote)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*