تمام عمر در تلاش بودم تا متناسب شوم

تمام عمر در تلاش بودم تا متناسب شوم نفس کم آوردن، خستگی و احساس نارضایتی، همه این احساسات را خوب می شناسم. می دانم نادیده گرفته شدن توسط کسی که دوستش داری چه حسی دارد. می دانم بدست آوردن حس آرامش با غذاهایی که برایت خوب نیستند چگونه است.  وقتی فقط 16 سالم بود نزدیک […]

تمام عمر در تلاش بودم تا متناسب شوم - 1 - - رژیم لاغری
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 5 دقیقه

تعداد بازدید 1936

تاریخ انتشار

تمام عمر در تلاش بودم تا متناسب شوم

تمام عمر در تلاش بودم تا متناسب شوم

نفس کم آوردن، خستگی و احساس نارضایتی، همه این احساسات را خوب می شناسم. می دانم نادیده گرفته شدن توسط کسی که دوستش داری چه حسی دارد. می دانم بدست آوردن حس آرامش با غذاهایی که برایت خوب نیستند چگونه است.  وقتی فقط 16 سالم بود نزدیک به 90 کیلو بودم. پزشک و پدر و مادرم در مورد مسیر خطرناکی که پیش گرفته بودم هشدار داده بودند. نشانه هایی از فشار خون بالا و دیابت لب مرز داشتم. دوران وحشتناکی برای خانواده و خودم بود. پدر و مادرم نمی دانستند کجا اشتباه کرده اند و من هم درک نمی کرد که تلاش برای کاهش وزن به هر قیمت چه آسیب هایی به بدنم وارد می کند.
من نوجوانی بودم که فقط می خواستم برای بالا بردن کیفیت زندگی وزن کم کنم. بعدها تبدیل شد به وسواس روی ارقام ترازو و سایز شلوار هایی که می پوشیدم. درگیر دو نوع اختلال تغذیه ای شایع شدم – ابتدا آناروکسیا ( بی اشتهایی ) و سپس بولیمیا. برای مدتی خودم کنترلش می کردم تا زمانی که دیگر اوضاع از کنترل خارج شد. پس رو به مادر و پزشکم آوردم. با کمک آنها توانستم کمی احساس تعادلم را برگردانم، و از صدمات خطرناکی که می توانستم به خود وارد کنم آگاه شدم.
از آنجا که دستکاری بدنم دیگر گزینه مناسبی به حساب نمی آمد، بعدها روبه جایگزین های مکانیکی آوردم. شروع به انجام ورزش های هوازی و سالاد خوردن کردم. مشکلات جدی با هوس های غذایی داشتم، و هر چیزی را برای دور کردنشان امتحان کردم. زمان زیادی را در باشگاه می گذراندم و بعضی اوقات برای دور دوم تمرینات دوباره باز می گشتم. بی خبری و کمبود دانشم را مقصر می دانم. اواسط 20 سالگی ام بود که یک باشگاه پیدا کردم، و در آنجا اصول شکل دادن به بدن را آموختم.
این باشگاه تبدیل شده بود به پناهگاه و مدرسه ام، و افرادی که آنجا بودند نیز دوست و خانواده ی دومم به حساب می آمدند. در سن 30 سالگی به بهترین شرایط سلامت خود رسیدم چیزی که تا به امروز تمام تمرکزم روی آن است. از همیشه قوی تر هستم، و باید بگویم درست غذا خودن و فعالیت برایم حکم اکسیر جوانی داشته.
توصیه می کنم به جای وزن روی سلامت خود تمرکز کنید این چیزی است که برای من فهمیدنش سالها طول کشید. مدت زیادی به خاطر اینکه می خواستم از هر راهی سریع وزن کم کنم خود را خواسته و ناخواسته شکنجه کردم. به سلامت خود اهمیت دهید و خواهید دید چگونه کیفیت زندگی تان بهبود می یابد.

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*