تنها یک گام با خوابی بهتر فاصله دارید

خانه » اخبار » تنها یک گام با خوابی بهتر فاصله دارید
تنها یک گام با خوابی بهتر فاصله دارید

تنها یک گام با خوابی بهتر فاصله دارید

به اندازه کافی می خوابید؟ اگر اینچنین است کیفیت خوابتان چطور است؟ موارد زیادی هستند که چرخه خوابمان را به هم می زنند، از درگیری های روزمره گرفته تا مقداری نور اضافی همه می توانند روی سطح ملاتونین تاثیر بگذارند. شاید بپرسید ملاتونین چیست؟ ملاتونین هورمونی طبیعی است که توسط غده پینه آل ساخته می شود و ریتم شبانه روزی را تنظیم می کند.

راه حل چیست؟ ممکن است نیاز باشد که مکمل ملاتونین استفاده کنید. هر شب با یک گام کوچک، می توانید خوابتان را بهبود ببخشید، که به بدنتان کمک می کند به صورت طبیعی سطح هورمونی و استرستان را تنظیم کند و عملکرد فیزیکی تان را بهبود ببخشد.

ملاتونین به عنوان یک مکمل خوراکی به بدن می فهماند که دیگر وقت خواب است و می تواند به بهتر شدن خواب طبیعی کمک کند.  اما یک نوع خاص از آنتی اسیدان نیز هست – می تواند رادیکال های آزاد را از بین ببرد و سلول ها را از آسیب دیدن محافظت کند. از آنجا که ملاتونین چیزی است که خود بدن می سازد – و به همین دلیل با آن آشنا است – می تواند با سادگی و با سرعت بین سلول ها منتشر شود و از سد خونی مغز عبور کند.

این چیزهایی که گفتیم یعنی چه؟ ملاتونین خوب و سریع کار می کند و در حقیقت بیشتر برای بدنتان بیش از یک خواب خوب مزیت دارد. از آنجا که ملاتونین در مواجهه با رادیکال های آزاد هیچ چیزی باقی نمی گذارد و همه را نابود می کند، از آن در رابطه با انواع شیمی درمانی و درمان انواع مختلف سرطان استفاده می کنند. برخی بیماران از آن برای درمان سردرد استفاده می کنند و برخی نیز برای پیشگیری از سوزش سر دل. استفاده از مکمل ملاتونین می تواند سطح سلامتتان را طی چند سال بهبود ببخشد.

تخمین زدن اینکه چه مقدار ملاتونین احتیاج دارید به هدفتان، بدن و آنچه دکتر می گوید بستگی دارد، اما بیشتر مکمل های آن حاوی ۳ تا ۱۰ میلی گرم هستند.

ویتامین های B نیز می توانند به موثر تر بودن ملاتونین کمک کنند. ویتامین B6 می تواند به بهتر خوابیدنتان در طول شب کمک کند. اگر می خواهید همه چیز عالی پیش برود می توانید صبح از ویتامین B12 و شب از مکمل ملاتونین استفاده کنید این کار هم ریتم شبانه روزی را تنظیم می کند، هم کیفیت خوابتان را بهبود می بخشد و هم روی سلامت کلی بدن تاثیر مثبت دارد.

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*