تکنولوژی جدید همه چیز را با یک قطره خون می گوید

خانه » اخبار » تکنولوژی جدید همه چیز را با یک قطره خون می گوید
تکنولوژی جدید همه چیز را با یک قطره خون می گوید

تکنولوژی جدید همه چیز را با یک قطره خون می گوید

تکنولوژی جدید که توسط انستیتوی پزشکی هاوارد هیوز توسعه پیدا کرده، این امکان را به ما می دهد تا با یک قطره خون عفونت های ویروسی ( از هر ویروسی که توسط انسان شناسایی شده ) حال و گذشته خود را شناسایی کنیم. این روش که (VirScan ) نام دارد جایگزین مناسبی برای تست های حال حاضر است.
با استفاده از اسکن ویروس (VirScan ) دانشمندان قادرند به جای محدود کردن آزمایش ها روی چند ویروس خاص با یک آزمایش بفهمند فرد مبتلا به چه ویروس هایی است. این آزمایش می تواند عوامل غیر منتظره در بیماری یک فرد را کشف کند.
استفان الدج سرپرست این تحقیقات می گوید: ما یک روش غربالگری برای اینکه ببینیم افراد در گذشته چه ویروس هایی را تجربه کرده اند تهیه کردیم. به جای اینکه هر بار یک تست جدا برای ویروسی خاص بگیریم، که کار آزمایشگاهی زیادی را می طلبد، می توانیم همه این آزمایشات را در یک آزمایش ساده داشته باشیم.الدج و گروهش تا به حال خون ۵۶۹ نفر از مردم آمریکا، آفریقای جنوبی، تایلند و پرو را توسط اسکن ویروس ( VirScan ) آزمایش کرده اند.
این دانشمندان توصیف و شرح یافته های خود را در مجله علوم منتشر کردند. VirScan با غربالگری خون آنتی بادی های ضد هر یک از ۲۰۶ گونه از ویروس های شناخته شده را شناسایی می کند.
سیستم ایمنی بدن وقتی برای بار اول با یک ویروس مواجه می شود آنتی بادی-پاتوژن خاصی تولید می کند، این آنتی بادی در مواجه مجدد با عفونت دوباره تولید می شود و تا سالها پس از آن نیز باقی می ماند.
این یعنی آزمایش اسکن ویروس تنها ویروس هایی را که بدن در حال حاضر با آنها می جنگد را شناسایی نمی کند بلکه سابقه ای از هر نوع ویروسی که بدن در گذشته نیز با آن درگیر بوده را به دست می دهد.

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )
 

منبع:

G. J. Xu, T. Kula, Q. Xu, M. Z. Li, S. D. Vernon, T. Ndung'u, K. Ruxrungtham, J. Sanchez, C. Brander, R. T. Chung, K. C. O'Connor, B. Walker, H. B. Larman, S. J. Elledge. Comprehensive serological profiling of human populations using a synthetic human virome

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*