تکنیک کاهش وزنی ساده و رایگان

تکنیک کاهش وزنی ساده و رایگان هیچگاه درست به عمل جویدن فکر نمی کنیم، مگر اینکه دندان درد به سراغمان آمده باشد. اما تمایل به کاهش چند کیلو بیشتر همیشه در ذهنمان هست و گاهی نیز آزارمان می دهد. آمریکایی ها سالانه 20 بیلیون دلار برای کاهش وزن هزینه می کنند. اما به تازگی محققان […]

زمان مطالعه 6 دقیقه

تعداد بازدید 1368

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

تکنیک کاهش وزنی ساده و رایگان - 3 - - اخبار
امتیاز کاربرها
تکنیک کاهش وزنی ساده و رایگان

تکنیک کاهش وزنی ساده و رایگان

هیچگاه درست به عمل جویدن فکر نمی کنیم، مگر اینکه دندان درد به سراغمان آمده باشد. اما تمایل به کاهش چند کیلو بیشتر همیشه در ذهنمان هست و گاهی نیز آزارمان می دهد. آمریکایی ها سالانه 20 بیلیون دلار برای کاهش وزن هزینه می کنند. اما به تازگی محققان تکنیکی ساده و البته بدون هزینه ای را برای کاهش وزن معرفی کرده اند. این تکنیک شامل همان جویدن است که متاسفانه بسیاری از ما زیاد به آن اهمیت نمی دهیم.
خلاصه ای از این تحقیق: محققان از 30 مرد ( 16 فرد لاغر و 14 فرد چاق ) خواستند تا به مدت 12 ساعت چیزی نخورند ( حالت روزه داری ) سپس به هر دو گروه وعده های غذایی یکسانی دادند. افراد چاق وعده ی خود را سریعتر خوردند و از کسانی که لاغر بودند کمتر آن را جویدند. همینجا بود که موضوع خیلی جالب شد. سپس محققان از این مردها خواستند دو مرتبه همین آزمایش را انجام دهند. در طول بار اول به آنها دستور داده شد غذای خود را 15 مرتبه بجوند و در طول دفعه دوم از آنها خواسته شد غذای خود را 40 مرتبه بجوند. نتیجه این شد که وقتی افراد مورد تحقیق 40 مرتبه غذای خود را جویدند 11.9 درصد کمتر از زمانی که غذایشان را 15 مرتبه می جویدند غذا خوردند.
در ادامه دو روش به شما آموزش می دهیم تا بتوانید با استفاده از این اطلاعات عادات غذایی خود را بهبود ببخشید.

آرام میل کنید

اگر عادت دارید غذای خود را سریع بخورید باید سرعت خود را کم کنید. برای اینکه سرعت غذا خوردن را کم کنید، هر بار که غذا را به دهان بردید قاشق و چنگال را زمین بگذارید و یا می توانید بین هر لقمه غذا مقدار کمی آب بنوشید. تلویزیون را خاموش کنید و یکی از موسیقی های مورد علاقه خود را پخش کنید تا فضای غذا خوردنتان خاص شود. با کسانی که در کنارشان غذا می خورید گفت و گوی جالبی را شروع کنید. اگر سر کار غذا می خورید به جای اینکه روی میز و جلوی کامپیوتر این کار را بکنید به جایی آرام بروید. 20 دقیقه طول می کشد تا ذهن تشخیص دهد که سیر شده اید، پس آهسته غذا خوردن کمک می کند ذهن فرصت کافی را داشته باشد. یکی دیگر از تکنیک های بکر طول دادن مدت زمان غذا خوردن این است که مانند رستوران ها در دو نوبت غذا میل کنید، ابتدا سالاد یا سوپ و سپس غذای اصلی.

بیشتر بجوید

اگر می خواهید حدود 12 درصد کمتر کالری دریافت کنید، قبل از بلعیدن غذا آن را 40 مرتبه بجوید. روش نتیجه بخش برای انجام این کار: بشمارید، قسم می خورم تا ابد مجبور به انجامش نیستید، فقط تا زمانی که ذهنتان آموزش ببیند. اگر 40 مرتبه جویدن برایتان ناخوشایند است به خود یادآوری کنید که عمل گوارش از دهان شروع می شود ( اصلا می دانستید آب دهان حاوی آنزیم های گوارشی است؟ ) وقتی با دندان ها غذایی که می خورید را به قطعات کوچک تر تقسیم می کنید در واقع باعث می شوید مواد مغذی درون آن آسان تر جذب بدن شوند. همچنین خوب جویدن غذا باعث می شود طعم و ساختار غذا را خیلی بهتر درک کنید.

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )
 

تکنیک کاهش وزنی ساده و رایگان - 6 - - اخبار

مریم اصیلی

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
تاریخچه ویرایش

نسخه فعلی

1394/11/21

نویسنده: مریم اصیلی

    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*