خبر خوب برای افرادی که قهوه می‌‌نوشند

تحقیقات جدید نشان داده است که نوشیدن قهوه می‌تواند برای وزوز گوش مفید باشد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،‌ بر اساس مطالعه‌ای که در مجله آمریکایی پزشکی منتشر شد، محققان دریافتند که نوشیدن قهوه ممکن است برای صدای گوش (وزوز گوش) مفید باشد. این مطالعه نشان داد خانم‌هایی که زیاد قهوه می‌نوشند […]

خبر خوب برای افرادی که قهوه می‌‌نوشند - 2 - - اخبار
4 از 5

زمان مطالعه 2 دقیقه

تعداد بازدید 1243

تاریخ انتشار

خبر خوب برای افرادی که قهوه می‌‌نوشند - 4 - - اخبار تحقیقات جدید نشان داده است که نوشیدن قهوه می‌تواند برای وزوز گوش مفید باشد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،‌ بر اساس مطالعه‌ای که در مجله آمریکایی پزشکی منتشر شد، محققان دریافتند که نوشیدن قهوه ممکن است برای صدای گوش (وزوز گوش) مفید باشد.
این مطالعه نشان داد خانم‌هایی که زیاد قهوه می‌نوشند کمتر به وزوز گوش دچار می‌شوند.
وزوز گوش عبارت است از شنیدن صدایی غیر طبیعی در گوش یا درک آن در مغز در غیاب صدای خارجی؛ در این حالت صدا معمولاً به صورت زنگ است و می‌تواند به صورت موقتی یا دائمی باشد.

محققان در این تحقیقات به رابطه بین نوشیدن قهوه و وزوز گوش پی بردند؛ آنها دریافتند که خانم‌هایی که به میزان 150 میلی گرم قهوه در روز نوشیده بودند نسبت به خانم‌هایی که از 450 میلی‌گرم تا 599 میل‌گرم قهوه در روز نوشیده بودند، 15 درصد بیشتر مستعد وزوز گوش بودند.
دانشمندان در حال بررسی و دانستن اطلاعت بیشتر در مورد وجود ارتباط بین نوشیدن قهوه و کاهش وزوز گوش هستند.

4 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-ناشناس 1401/12/20

قهوه به شدت برای وزوز گوش ناشی از اعصاب مضر است