خطرات غیر استاندارد بودن خمیر مرغ

خانه » اخبار » خطرات غیر استاندارد بودن خمیر مرغ

سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه گفت :بر اساس تعریف استاندارد ملی ایران، خمیر مرغ از فرآورده یکنواخت متشکل از گوشت مرغ مناسب برای مصرف انسان و فاقد پوست و استخوان‌ تهيه می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزرات بهداشت، دکتر زهرا عبدالهی با اشاره به این که در موارد تخلف و تقلب، به جای گوشت مرغ از پوست، زوائد و قسمت هاي دورريز مرغ براي تهيه خمير مرغ استفاده مي شود،گفت: خمیر مرغي كه فاقد استانداردهاي لازم است ،حاوي مقدار زيادي چربي است و مصرف آن موجب افزايش كلسترول خون و بالارفتن ميزان كلسترول بد خون می شود.

وی استفاده از پوست و زوائد مرغ را در تهیه خمیر مرغ تخلف دانست وگفت: داروهای هورمونی که برای رشد سریع‌تر به مرغ‌ها خورانده یا تزریق می‌شود معمولا در پوست مرغ جمع مي شود .

دکتر عبد الهی افزود :ترکیب‌های هورمونی، به‌خصوص اگر از نوع تركیبات استروییدی باشد، در خانم‌ها باعث افزایش موهای زائد در صورت، پرمویی و جوش و در آقایان باعث بروز آکنه‌های شدید پوستی و همچنین موجب اختلال در روند رشد كودكان می شود .

وی با تشریح این که باقيمانده آنتي بيوتيك و باقيمانده سموم دفع آفات نباتي در دانه جو، ذرت وگندم كه وارد جيره غذايي مرغ مي شود نیز در پوست مرغ جمع می شود ،گفت : درصورت استفاده از پوست مرغ در تهيه خمير مرغ این مواد مي توانند خطر ابتلا به سرطان را افزايش دهند.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*