خوب بخواب وزن کم کن

خانه » اخبار » خوب بخواب وزن کم کن
نوجوانان به تناسب اندام خود اهميت زيادي مي دهند. آنها سعي مي کنند با روش هاي مختلف وزن خود را پايين بياورند اما در بيشتر موارد با شکست مواجه مي شوند. يک نوجوان از مادر بزرگ خود شنيده است که مي توان در خواب هم وزن کم کرد. اما چگونه؟به گفته متخصصان اختلالات و کمبود خواب، ميزان لپتين را کاهش مي دهد و به همين دليل افرادي که دچار کمبود خواب هستند پس از غذا خوردن هنوز احساس گرسنگي مي کنند. به بيان ديگر کمبود خواب باعث افزايش ميزان «گرلين» مي شود و اين امر اشتها را افزايش مي دهد و فرد به غذاي بيشتري تمايل پيدا مي کند.

مصرف خوراکي هاي سالم؛

به نقل از سايت «نيوزويک» نتيجه بررسي که در سال ۲۰۱۲ انجام شد نشان داد، پنير صبحانه به دليل داشتن پروتئين کيسين (کازئين) ساخت پروتئين را هنگام خواب افزايش مي دهد. با اضافه شدن عضله، سوخت و ساز بدن افزايش مي يابد و زمينه سوخت بيشتر کالري طي روز را فراهم مي کند. اخيراً نتيجه تحقيقي در مجله تغذيه باليني در آمريکا منتشر شده است که نشان مي دهد پروتئين کيسين (کازئين) داراي کاربردهاي اميدبخش ديگري نيز هست. محققان ۲۵ نفر را به رعايت رژيم غذايي به ميزان ۲۵درصد پروتئين کيسين، ۵۵ درصد کربوهيدرات و ۲۰ درصد چربي ملزم کردند و براي رژيم غذايي گروه ديگر ۱۰درصد پروتئين کيسين، ۵۵درصد کربوهيدرات و ۳۵ درصد چربي در نظر گرفتند. در افرادي که ۲۵ درصد پروتئين کيسين مصرف کرده بودند، حالت سيري ۳۳ درصد افزايش يافت. همچنين مصرف انرژي آن ها ۲٫۶ درصد افزايش يافته بود. مهم تر از آن اين که ميزان سوخت و ساز در خواب اين افراد بيشتر شد که اين به آن معناست که آن ها هنگام خواب کالري بيشتري مي سوزانند.

ورزش هاي مقاومتي:

ورزش هاي مقاومتي، ميزان سوخت و ساز چربي را افزايش مي دهد. نتايج يک مطالعه نشان مي دهد داوطلبان پس از يک دوره فشرده ورزش مقاومتي، تا روز بعد با متابوليزم و اکسيداسيون بالاي مواد مواجه بودند. در اين زمينه نوع ورزش چندان مهم نيست، نکته مهم اين است که پس از ورزش تا صبح روز آينده کالري مي سوزانيد.

ساعت هاي خواب و بيداري منظم؛

اختلال در چرخه خواب مي تواند به چاقي مفرط و ديابت نوع ۲ منجر شود.اگر مي خواهيد چربي اضافه بدن را کاهش دهيد، ساعت خواب و بيداري خود را منظم کنيد.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم