خوردن چربی به کاهش وزن کمک می کند

خانه » اخبار » خوردن چربی به کاهش وزن کمک می کند

خیلی سخت است به یک کیک شکلاتی که می تواند شبتان را بسازد نه بگویید، مخصوصا بعد از اینکه بارها و بارها قدرت اراده خود را با انتخاب سبزیجات و غذاهای سالم به جای غذاهای پرکالری تست کرده باشید.
اما اگر تصمیم دارید قندهای تصفیه شده را کاملا کنار بگذارید ممانعت از این هوس غذایی ایده ی خوبیست. کری گلسمن متخصص تغذیه راهی جالب برای مهار هوس خوردن شیرینی دارد.

چربی و کاهش وزن

اگر سعی دارید وزن کم کنید و میبینید که با گذشت روز هوس های غذایی تان شدیدتر می شود، ممکن است به این دلیل باشد که به اندازه کافی چربی نخورده اید. کری گلسمن می گوید: گاهی اوقات کم خوری باعث شدت گرفتن هوس غذایی در افراد می شود.
بیشتر اوقات افراد بعد از شام دچار حملات هوس غذایی می شوند، و دلیلش نیز این است که در طول روز به خوبی خود را پر نکرده اند. به عبارت دیگر اگر کل روز را به نوشیدن آب سبزیجات و مصرف نکردن کربوهیدرات ها گذرانده باشید مقاومت در برابر یک بستنی بسیار دشوار ویا حتی غیر ممکن خواهد بود.

قطع کردن استفاده چربی نه تنها می تواند کالری بسیاری را از برنامه غذایی بکاهد بلکه می تواند یک وعده غذایی را غیر رضایت بخش جلوه دهد طوری که مغز برای احساس رضایت به شکلی توقف ناپذیر درخواست غذاهای دیگر مانند دسر های قندی بکند.
گلسمن توصیه می کند به جای اینکه چربی ها را به شکل یک دشمن ببینید، به سالاد خود روغن و دانه های آفتابگردان اضافه کنید، یک مشت بادام خام را به عنوان میان وعده میل کنید، و با هر وعده به اندازه کافی پروتئین مصرف کنید.

با این کار مقدار مصرف کالری خود را به شکلی سالم افزایش می دهید، در طول روز احساس رضایت می کنید و البته همچنان به کاهش وزن ادامه می دهید. وقتی به اندازه کافی چربی و پروتئین دریافت کنید کمتر دچار هوس غذایی می شوید و در نتیجه احساس گرسنگی نخواهید کرد.

Sending
User Review
0 (0 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*