در هوای آلوده پیاز بخورید

اخبار
  محقق طب سنتی اعلام کرد: پیاز خام برای رفع ناراحتی‌های ناشی از هوای آلوده، مفید است.

  حسن اکبری در گفت‌وگو با فارس در مورد خواص پیاز گفت: پیاز دارای مقادیر زیادی ویتامین c ،فیبر، پتاسیم،منگنز،فسفر،ویتامین B6 و مس است.
  وی ادامه داد: بنابراین پیاز خام برای رفع ناراحتی‌های ناشی از آشامیدن آب‌های مختلف در هنگام مسافرت و جلوگیری از ناراحتی‌های ناشی از هوای آلوده، مفید است.
  این محقق طب سنتی گفت: پیاز برای پوست، موهای سر، کلیه‌ها و مثانه مفید است و علاوه بر اینکه محرک قلب است، باکتری‌کش است و سنگ کلیه را خرد می‌کند.
  اکبری ادامه داد: کلسیم پیاز،دندانها و استخوانها را تقویت می‌کند و از نرمی استخوان جلوگیری می‌کند.در واقع پیاز لثه‌ها را محکم می‌کند.

  وی با بیان اینکه مصرف پیاز خام در روز خستگی را برطرف می ‌نماید و اعصاب را تسکین می‌‌بخشد گفت: پیاز موجب کم شدن فشار خون شده و مصرف آن برای درمان نارسایی رگ‌های خونی سالمندان توصیه می‌شود.
  اکبری افزود:برای افرادی که دچار بی‌‌خوابی هستند، مفید است و در صورت مصرف زودتر خواب به سراغ آنها خواهد آمد.

  این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: باید توجه کرد که هضم پوست‌های نازکی که ورق پیاز را پوشانده خیلی دشوار است و باید هنگام مصرف آن را جدا کرد با این حال پیاز اشتها آور و کاهش ‌دهنده ناراحتی‌های مربوط به نفخ شکم و برای اشخاص مبتلا به بیماری دیابت مضر نیست.

  Sending
  User Review
  0 (0 votes)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *