چرا چربی شکم تان آب نمی شود؟!

آب کردن چربی شکم برای بسیاری از ما مهم ترین کار برای رسیدن به تناسب اندام است. به جز چربی شکم، چربی های احشایی نیز با احاطه کردن اندام ها باعث پف کردن و جلو آمدن شکم می شوند که منجر به بروز بیماری های مختلفی می شوند. اگر رژیم غذایی و ورزش کمک زیادی […]

چربی شکم
4.4 از 5

زمان مطالعه 28 دقیقه

تعداد بازدید 139141

تاریخ انتشار

آب کردن چربی شکم برای بسیاری از ما مهم ترین کار برای رسیدن به تناسب اندام است. به جز چربی شکم، چربی های احشایی نیز با احاطه کردن اندام ها باعث پف کردن و جلو آمدن شکم می شوند که منجر به بروز بیماری های مختلفی می شوند. اگر رژیم غذایی و ورزش کمک زیادی به کاهش این چربی ها نکنند، ممکن است هورمون ها، سن و سال و دیگر دلایل ژنتیکی در این موضوع دخیل باشند. در این مقاله چند دلیل احتمالی که باعث می شود چربی شکم آب نشود و سر جای خود بماند، را بررسی می کنیم.

چربی شکم

چه چیزی باعث سفتی چربی شکمی می شود؟

از علل سفت شدن شکم تجمع بالای چربی احشایی است که در میان فضای خالی اعضای داخلی قسمت شکم قرار دارند. این چربی ها آنقدر بهم پیوسته شده اند که دیگر جایی برای حرکت نیست، بنابراین شکم سفت می شود. با تجمع کردن این چربی ها در ناحیه شکمی دیواره شکم به طرف بیرون هل داده می شود. با اینکه چربی خود سفت نیست، بافتی که دیواره شکم از آن ساخته شده سفت است. به همین دلیل است که وقتی این ناحیه را لمس می کنید سفت است.

چه چیزی باعث انباشته شدن چربی های احشایی می شود؟ خب دلایل زیادی وجود دارد. برخی از آنها مربوط به ژنتیک است. یک تحقیق در سال 2014 نشان داد سه ژن هستند که روی نسبت میان تنه به ران ها تاثیر دارند که مشخص می کند چه مقدار چربی احشایی دارید.

نتایج دیگر تحقیقات نشان داد در حالی که خانم ها بیشتر در خطر مشکلات سلامتی مربوط به افزایش چربی شکمی هستند، مردها بیشتر مستعد افزایش چربی هستند و این را می شود در شکل بدنی آنها نیز دید ( خانم ها معمولا گلابی شکل و آقایان سیبی شکل هستند ). برنامه غذایی و سبک زندگی نیز نقش ایفا می کنند. سبک زندگی یکجا نشینی با داشتن چربی احشایی بیشتر در ارتباط است. برنامه غذایی سرشار از چربی های ناسالم نیز درصد خطر را افزایش می دهد.

تفاوت بین چربی شکمی سفت و چربی شکمی نرم چیست؟

دلیل بزرگی و سفت شدن شکم چربی های احشایی هستند اما شکمی که نرم است دلیلش چربی های زیرپوستی است که نزدیک به سطح پوست قرار دارند. اگر چربی زیر پوستی دارید شکمتان به سادگی تکان می خورد و وقتی لمس می کنید نرم است. بر خلاف چربی های احشایی چربی های زیر پوستی را می توان نیشگون گرفت.

مانند چربی های احشایی، دلیل بوجود آمدن چربی های زیر پوستی نیز نداشتن ورزش و برنامه غذایی سرشار از چربی و غذاهای فرآوری شده است. خانم ها بیشتر مستعد ذخیره چربی ها به صورت زیر پوستی هستند تا احشایی. با این حال وقتی به دوران یائسگی می رسند چربی ها را بیشتر به صورت احشایی ذخیره می کنند.

مقایسه خطرهای چربی های زیر پوستی و احشایی

وجود مقداری چربی زیر پوستی خطری ندارد. اما بیشتر افرادی که مقدار زیادی چربی زیر پوستی دارند مقدار زیادی هم چربی احشایی خواهند داشت. این چربی ها خطرات متعددی را از جمله بیماری های قلبی و عروقی و دیابت نوع 2 برایشان در پی دارد. دلیلش این است که چربی های احشایی مقدار زیادی مولکول ترشح می کنند که با التهاب و مقاومت به انسولین در ارتباط هستند.

خطرات سلامتی مرتبط با چربی شکمی حتی اگر اضافه وزن هم نداشته باشید همچنان وجود دارند. در یک تحقیق که روی تعداد زیادی زن و مرد انجام شد محققان به نتیجه رسیدند که حتی اگر اضافه وزن نداشته باشید اما درصد چربی شکمی تان بالا باشد همچنان در خطر بیماری های قلبی- عروقی و دیگر مشکلات هستید.

چربی شکم

چگونه از چربی های احشایی خلاص شویم؟

کاهش 5 تا 10 درصد از وزن بدن باعث می شود 50 تا 40 درصد از چربی های احشایی آب شوند. این یعنی خوردن غلات کامل و حذف غذاهایی که قند بالا دارند و فرآوری شده اند. به صورت مرتب ورزش هوازی انجام دهید که ثابت کرده اند به از بین رفتن چربی های احشایی کمک می کند. اگر شکمی سفت دارید لازم نیست وحشت کنید. فقط این مورد را به عنوان یک نشانه بدانید، نشانه ای که به شما می گوید هرچه زودتر باید سبک زندگی سالمتری پیش بگیرید.

کال تو اکشن

چرا چربی شکم آب نمی شود؟

1- زیاد از غذاهای فرآوری شده استفاده می کنید

غلات تصفیه شده مانند نان سفید، چیپس، قندهای تصفیه شده در نوشیدنی های شیرین باعث افزایش التهاب در بدن می شود. چربی شکم با التهاب در ارتباط است، شما با خوردن بیش از حد غذاهای فرآوری شده مانع توانایی بدن برای آب کردن چربی شکم می شوید. غذاهای طبیعی مانند میوه ها، سبزیجات و غلات کامل سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که خاصیت ضد التهابی نیز دارند و باعث پیشگیری از بروز چربی شکم می شوند.

2- چربی های اشتباهی را برای خوردن انتخاب می کنید

بدن به تمام چربی ها به یک حالت واکنش نشان نمی دهد. تحقیقات نشان داده است که بین مصرف بالای چربی های اشباع شده ( گوشت و لبنیات ) و افزایش چربی احشایی ارتباطی وجود دارد. از سوی دیگر چربی های اشباع نشده ( برای مثال روغن زیتون ) و انواع خاصی از چربی های دارای حلقه های اشباع نشده ( به طور عمده امگا 3 موجود در گردو، دانه آفتابگردان و ماهی های چرب مانند ماهی آزاد ) خاصیت ضد التهابی در بدن دارند.

استفاده ی کافی از این چربی ها تاثیر خوبی روی بدن دارد، اما به یاد داشته باشید خوردن بیش از اندازه از هر نوع چربی باعث بالا رفتن کالری دریافتی و در نهایت اضافه شدن وزن می شود.

3- تمریناتی که انجام می دهید، به اندازه کافی چالش برانگیز نیست

برای آب کردن چربی شکم مقاوم باید سطح تمرینات خود را بالا ببرید. در یک مطالعه محققان به نتیجه رسیدند که افرادی که یک برنامه ورزشی با شدت بالا را دنبال می کنند چربی شکم بیشتری نسبت به کسانی که برنامه ی ورزشی سبکی دارند می سوزانند. ( در واقع کسانی که برنامه ورزشی سبکی دارند شاهد تغییر زیادی نیستند).

برای سوزاندن کالری بیشتر، ورزش سنگین تر لازم است، پس تا جایی که باید در تمرینات خود پیشرفت کنید. ورزش با شدت بالا یعنی در کمترین زمان بیشترین کالری را بسوزانید و تمام عضلات بدن را به کار بگیرید.

چربی شکم

4- خوابتان کم است

اگر جزو آن دسته افراد هستید که شبها کمتر از 6 ساعت می خوابند، یک راه ساده برای کوچک کردن میان تنه ی خود دارید، بیشتر بخوابید. یک تحقیق 16 ساله که روی تقریبا 70000 زن صورت گرفت، نشان داد که کسانی که 5 ساعت یا کمتر در طول شب می خوابند، نسبت به کسانی که 7 ساعت در طول شب می خوابند 30% بیشتر در خطر افزایش وزن هستند. موسسه ملی بهداشت به بزرگسالان توصیه می کند، هر شب 7 تا 8 ساعت بخوابند.

5- اندامتان سیبی شکل است

اگر به جای باسن و ران، بیشترین وزنی که اضافه می کنید در میان تنه است، به این معناست که بدنتان سیب شکل است. این استعداد ژنتیکی به آن معناست که کاهش چربی شکم برایتان مشکل خواهد بود اما غیر ممکن نیست.

6- بیمار هستید

اگر سطح تستوسترون بدنتان بالا است، به دلیل داشتن سندرم تخمدان پلی کیستیک است که کاهش وزن را برایتان سخت می کند. اگر بدنتان سیبی شکل است و اضافه وزن هم دارید بهتر است پزشکتان شما را ببیند، چون ممکن است پیش دیابت و یا دیابت داشته باشید.

7- انگیزه ی کافی ندارید

آیا به کارهایی که برای کاهش چربی شکم انجام می دهید متعهد هستید؟ کاهش چربی شکم نیاز به داشتن برنامه ای کم کالری، سرشار از فیبر، مقدار کم کربوهیدرات و قند و انجام تمرینات هوازی و قدرتی دارد. اگر به کاری که می کنید اعتقاد داشته باشید و با تمام وجود برنامه را اجرا کنید، از سد موانع ژنتیکی و هورمونی نیز عبور می کنید و به هدف خود می رسید.

8. رژیمتان کم چرب است

برای کاهش چربی شکم، بهتر است چربی به خصوص اسید چرب های غیر اشباع مصرف کنید. در پژوهشی متخصصان از خانمهایی که مورد آزمایش بودند خواستن برنامه غذایی را انجام دهند که 1600 کالری داشت و سرشار از اسید چرب های غیر اشباع بود. نتیجه این شد که آنها یک سوم چربی شکمی خود را در طول یک ماه از دست دادند. اسید چرب های غیر اشباع سیر کننده هستند به همین دلیل سبب می شوند کمتر غذاهای بی ارزش استفاده کنید.

شکم آب کن: یک وعده از اسید چرب های غیر اشباع مانند یک مشت آجیل یا یک قاشق غذاخوری روغن زیتون در کنار وعده های دیگر بخورید.

چربی شکم

9. مدتی غمگین بودید

پژوهش ها نشان دادند زنانی با علائم افسردگی بسیار بیشتر در خطر چربی اضافی شکم قرار دارند به این دلیل که افسردگی با کم تحرکی و عادات بد غذایی همراه است.

شکم آب کن: ورزش! ورزش سبب بهبود سطح مواد شیمیایی مغزی تنظیم کننده متابولیسم چربی می شود. این مواد بر روی روحیه نیز تاثیر دارند. بالا رفتن سطح این مواد سبب افزایش انگیزه برای انجام کارهایی است که به دفع افسردگی کمک می کنند. مانند دیدن دوستان اما اگر به جایی رسیدید که نمی توانید این کارها را انجام دهید وقتش است که از یک درمانگر کمک بخواهید.

10. غذاهایتان از جعبه بیرون می آیند

کربوهیدرات های ساده ( مانند چیپس ) و قند های اضافه شده ( در مواردی مانند نوشیدنی های شیرین ) سبب  بالا رفتن فشار خون و تحریک انسولین است. انسولین هورمونی است که کبد را تشویق می کند تا در میان تنه چربی ذخیره کند.

شکم آب کن: به جای تمرکز روی قطع کردن غذاها، تلاش خود را روی اضافه کردن موارد سالمی مانند یک وعده سبزیجات در کنار هر وعده متمرکز کنید. بهترین کار این است که بدن خود را پر از غذاهای با کیفیت کنید.

11.  مواد معدنی معجزه گر را جا انداختید

منیزیم بیش از 300 تابع در بدن را تنظیم می کند. شگفت زده نشوید؟!! پژوهش ها نشان دادند افرادی که مقدار زیادی از این ماده معدنی را مصرف می کنند، قند خون پایین و سطح انسولین متعادلی دارند.

شکم آب کن: حداقل دوبار در روز از غذاهای سرشار از منیزیم مانند سبزیجاتی که برگ سبز تیره دارند، موز و دانه های سویا استفاده کنید.

12- خود را گرفتار نوشابه رژیمی کردید

نتایج بررسی نشان داد مصرف کنندگان نوشابه های رژیمی درصد بالاتری از چربی شکمی دارند. پژوهشگران معتقدند که مصرف کنندگان این نوشیدنی ها فکر می کنند تا حدود زیادی در مصرف کالری صرف جویی کردند پس آزادانه پرخوری می کنند.

شکم آب کن: بهتر است مصرف چنین نوشیدنی هایی را کم کنید چون با نوشیدن آنها بدن متوجه شیرینی می شود و انسولین تولید می کند. اما هیچ قندی در کار نیست! و بی جهت انسولین خون بالا می رود. این حالت حتی به ذخیره شدن چربی در میان تنه نیز کمک می کند.

چربی شکم

13. عاشق برگر هستید

محققان سوئدی برای هفت هفته به یک گروه از افراد بالغ 750 کالری اضافی در طول روز دادند که اساس آن بر چربی اشباع بود و به گروه دیگر به همان اندازه کالری اما بر پایه اسید چرب های دارای حلقه های اشباع نشده دادند. در پایان گروهی که چربی های اشباع مصرف می کردند دو برابر بیشتر چربی های احشایی ذخیره کرده بودند.

شکم آب کن: سعی کنید هفته ای یک بار ماهی قزل آلا مصرف کنید تا دوز مناسبی از اسید چرب های دارای حلقه های غیر اشباع جذب کنید. در باقی روزها مقدار مصرف گوشت قرمز خود را کاهش دهید. از پروتئین هایی با چربی اشباع کم مانند حبوبات و مرغ استفاده کنید.

14- در دوره یائسگی قرار دارید

تغییرات هورمونی مرتبط با یائسگی ( که معمولا از 40 سالگی به بعد شروع می شود ) کاهش چربی شکمی را سخت تر می کند اما انجام حرکات شدید یوگا این اثرات را جبران می کند. پژوهشی در سال 2012 نشان داد زنان یائسه ای که یک ساعت یوگای شدید به مدت سه روز در هفته انجام می دهند بعد از سپری کردن 16 هفته بیش از یک و نیم سانت از دور شکم خود کم کردند.

شکم آب کن: طرفدار آفتاب گرفتن نیستید؟ به مدت یک ساعت کاری انجام دهید که برایتان خوب است چون هورمون های استرس را کنترل می کند.

15- وعده ای که میل می کنید بی رنگ است

میوه و سبزیجات خوش رنگ سرشار از ویتامین C هستند که سبب کاهش کورتیزول می شود. بررسی ها نشان دادند افرادی که مواد مغذی را بیشتر به رنگ های قرمز، نارنجی و زرد میل می کنند میان تنه ای لاغرتر دارند.

شکم آب کن: به بشقاب خود رنگ اضافه کنید از سبزیجات انواع فلفل و میوه ها برای این کار استفاده کنید.

چربی شکم

16- در طول ورزش کردن عرق نمی کنید

پژوهش ها نشان دادند انجام ورزش های سریع با شدت بالا و کمترین استراحت بین انجام تمرینات سبب بالا رفتن قابلیت آب شدن شکم می شود. به نظر می رسد اینگونه ورزش ها سطح انسولین، چربی خون و کورتیزول را کاهش می دهند. همچنین در کوتاه مدت کالری بالایی می سوزانند.

شکم آب کن: اگر از دوچرخه سواری یا دویدن لذت می برید به مدت دو دقیقه آنقدر سرعت را بالا ببرید که حتی توانایی صحبت کردن هم نداشته باشید. سپس به مدت یک دقیقه سرعت را کاهش دهید و دوباره تکرار کنید تا وقتی انرژی دارید ادامه دهید. تمرینات مقاومتی را دوست دارید؟ تمریناتی مانند شنا و اسکات را به صورت سریالی و به مدت دو دقیقه انجام دهید و هر بار بینشان یک دقیقه استراحت کنید.

عضله سازی می تواند در سوزاندن چربی شکم کمک کند

در سوزاندن چربی شکمی، عضله نیز بسیار با اهمیت است چون نرخ سوخت و سازتان را بالا نگه می دارد و حساسیت به انسولین را افزایش می دهد تا از انباشته شدن چربی در میان تنه جلوگیری کند. پژوهشگران دانشگاه هاروارد به نتیجه رسیدند که تمرینات قدرتی بهتر از ورزش های هوازی با چربی های شکم مقابله می کنند. سعی کنید هفته ای سه تا چهار مرتبه ورزش های قدرتی انجام دهید. در حالی که بلند کردن وزنه و در کل تمرینات قدرتی برای چربی های شکم مانند بمب است. این تمرینات را با رژیمی سرشار از پروتئین ترکیب کنید تا بیشترین بهره را ببرید.

پژوهشگران دریافتند خانم هایی که 30 درصد از کالری دریافتی روزانه شان را از پروتئین دریافت می کنند دو برابر زنانی که برنامه غذایی کم پروتئین دارند چربی شکمی آب می کنند. با این ذهنیت سعی کنید در روز با هر وعده حداقل 25 تا 300 گرم پروتئین استفاده کنید.

چربی شکم مضر است، حتی برای شمایی که وزن طبیعی دارید

چربی اضافه اطراف میان تنه خطر بیماری های مرگبار را حتی در افرادی که وزنی طبیعی دارند نیز بالا می برد. جالب است بدانید خطر مرگ در افرادی که وزن طبیعی دارند اما چربی شکمشان بالاست بیشتر از افراد دارای اضافه وزن است. دکتر پائول پوئیریرمعتقد است چربی شکم با چربی خون بالا، التهاب، بیماری قلبی، سکته مغزی، ودیابت در ارتباط است. برای مثال اگر چربی دور شکم داشته باشید از همین مقدار چربی در ران خیلی بدتر است. اگر وزنتان نرمال باشد ولی وزن در میان تنه بالا باشد این نشانه بدی است. شکم در مردان بالای 101 سانت و در زنان بالای 89 سانت باشد چاقی است حتی اگر ابزار سنجش  وزن بگویند وزن طبیعی است.

مردی با وزن طبیعی که چربی شکمی داشته باشد 87 درصد بیشتر در خطر مرگ نسبت به مردی است که وزن طبیعی دارد و چربی شکمی هم ندارد. خانمی که وزنش طبیعی است اما چربی شکمی دارد 50 درصد بیشتر از خانمی که وزن طبیعی دارد و چربی شکمی ندارد در خطر مرگ زودرس است.

پاسخ دکتر کرمانی به وجود شکم و پهلو پس از رژیم:

4.4 از 5
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

محمدرضا خوانی 1402/09/14

سلام و عرض ادب.یه سوالی ذهن منو خیلی درگیر کرده بعضیا میگن مگ هرچقدر رژیم میگیرم ورزش میکنم ران پام لاغر نمیشه بعد اینا میرن لیپوساکشن انجام میدن. خواستم بگم مگه میشه آدم رژیم بگیره ورزش هم کنه ولی مثلا ران پاش کوچیک نشه ؟

کارشناس به اندام 1402/09/15

سلام بله عزیزم امکانش هست موضعی تاثیر خاصی رو حتی با ورزش شاهد باشن

lili-par 1402/08/22

سلام خسته نباشید قدم 165 وزنم 58 کیلوگرم بدنسازی کار میکنم 5 روز درهفته تمرین میکنم بدنم کات شده شیرینی غذاهای فست فود نوشابه اصلا مصرف نمیکنم روزانه 4 لیتر آب مصرف میکنم سیفیجات مصرف میکنم پروتئین بالا و کربوهیدرات به اندازه مصرف میکنم نان سفید مصرف نمیکنم سیگار والکل اصلا مصرف نمیکنم آزمایش هورمون دادم مشکی ندارم یخورده شکم دارم شکمم چرا آب نمیشه به شدت عصبیم کرده همه چیز رو رعایت میکنم میشه کمکم کنید ممنون میشم

کارشناس به اندام 1402/08/23

سلام سلامت باشید عزیزم همین استرسی که دارین خودش عامل بزرگ شدن شکم حتی به صورت کاذب هست یخورده شکمی که میگیم طبیعی هست بعد وعده ها وخوردن مایعات این اتفاق میوفته

-kaRma 1402/08/21

سلام من ۲۱ سالمه قدم ۱۸۴ وزنم ۱۱۲ کیلو بود رژیم گرفتم الان وزنم شده ۸۸ ورزشم میکنم هم بدنسازی و هم حرکات شکم و هم هوازی ولی همه جام لاغر شد پهلوهام خیلی کم تغیر کرد اصن پهلوهام هرکاری میکنم تغیر نمیکنه همه اندامم خوب شده چربی دارم همه جا بدنم ولی پهلوهام هنوز کوچیک نشده بزرگه نمیدونم باید چیکار کنم دیگه هرچی رژیم میگیریم عضله سوزی میشه حس میکنم تا پهلوهام بسوزه بیشترم شکم پهلوم سفته تا نرم

کارشناس به اندام 1402/08/22

سلام عزیزم اینکه فرم بدنی افراد در ظاهر وتناسب اندامشون دخیله درسته موضعی که نمیشه لاغر کرد با مربی تمرین کنید روی این قسمت تمرکز کنید به نتیحه نرسید از دستگاه های لاغری با نظر پزشک استفاده کنید

-mahta 1402/08/05

سلام خسته نباشین، دخترم ۱۳ سالمه قدم ۱۷۰ وزنم ۵۲ به طور روزانه هم ورزش میکنم تغذیه مناسبی هم دارم ولی بازم یمقدار شکم دارم در حالت عادی. چقدر دیگه میتونم وزنم رو بیارم پایین؟ کل بدنم عضلانی هست ۴ تا تیکه بالای شکم رو هم دارم ولی زیرشکمم تپله و این تو مخمه

کارشناس به اندام 1402/08/06

سلام سلامت باشید عزیزم این کاملا طبیعیه اندام هایی در این قسمت هستن که حجمی میگیرن ودیگه چربی نیست

rain 1402/07/26

سلام من دخترم 13 سالمه قدم 170 و وزنم 64 هست تقریبا یک سال است ورزش سنگین کار می کنم و پا و دستانم بشدن عضلانی هستند اما شکمم هر کاری می کنم کوچک نمی شود و بزرگتر هم میشود و غذا هایی که می خورم اندازه بچه 6 ساله است و لب به خوراکی و چیپس و پفک نمی زنم.ممنون میشوم کمکم کنید.

کارشناس به اندام 1402/07/27

سلام عزیزم بخاطر ورزشی که دارین میتونه باشه چون حجم عضلات هم بیشتر شده وگرنه با تغذیه مناسب و ورزشی که دارین شکم بزرگ نمیشه درمواقع استرس تغییرات هورمونی وبعد وعده ها هم طبیعی کمی حجم شکم بزرگ تر باشه که بعد تمام شدن دوره به حالت نرمال برمیگرده

باران 1402/07/25

سلام خسته نباشید بنده 13سالمه و قدم 170 و وزنم 64 هست اصاقه وزن ندارم و ورزش سنگین انجام میدهم ولی با اینکه پاهام بسیار عضلانی هست اصلا شکمم تعییر نمی کند حتی بزرگتر می شود و هر رژیمی که میگیرم اصلا اندازه ی شکمم تغییر نمی کند حتی چند ماهی می شود لب به خوراکی نمی زنم.راهکار شما چیست؟ممنونم(دختر هستم)

کارشناس به اندام 1402/07/26

سلام سلامت باشید عزیزم چندکیلویی اضافه وزن دارین اینکه فرم بدن به چه شکل هست کدوم قسمت پرتر میشه هم به ساختار بدن برمیگرده اینکه شکن در بعضی مواقع بزرگتر بشه مثل شرایط هورمونی استرس خوردن غذاها کاملا طبیعی هست

سمیرا 1402/07/06

سلام. ممنونم بابت اطلاعات خوبتون. اتفاقا من پلیکیستیک تخمدان دارم و همیشه واسم سوال بود چرا هرچقدر هم وزن کم کنم باز شکمم آب نمیشه

کارشناس به اندام 1402/07/07

سلام مرسی ازتوجه شماعزیزم سلامت باشید

-سلدا 1402/07/05

سلام خسته نباشید من ۱۳ سالمه قدم ۱۶۰ وزنم ۶۰ عه استخون بندیشم درشته ایا اضافه وزن دارم؟

کارشناس به اندام 1402/07/06

سلام سلامت باشید بله عزیزم اضافه وزن دارین هر چقدر هم استخوان بندی درشت باشه برای سن شما وزن بالاهست تا 50 52 وزن وکاهش بدین

-.... 1402/06/26

سلام من ۱۶ سالمه و دور کمرم ۹۶ و ورزش ۲ ساعتی هروز و رژیم۱۰۰۰ کالری در روز دارم ولی اصلا تغییر نمیکنم و من از بچگی چاق بودم ایا قدیمی بودن چربی هم تاثیری رو اب شدنش داره

کارشناس به اندام 1402/06/27

سلام عزیزم با برنامه غذایی درست کنار ورزش حتما تغییر ونتیجه خوبی رو میگیرید ورزش خوبه نهایت یک ساعت روزانه که همیشگی باشه کالری شماری صرف مهم نیست گرو ههای غذایی هم اهمیت داره

-جعفری 1402/06/22

سلام دکتر ممنون میشم. جواب بدید من شکمم رو میخوام تخت کنم چربی زیرشکمم اذیتم میکنه شکمم حالت سه تیکه داره میخوام سفتش کنم نرمه خیلی ورزش انجام میدم و رژیم غذایی دارم و چای سبز مصرف میکنم همیشه. 21سالمه. قدم 155و وزنم 52هستش چه ورزشی رو باید انجام بدم و چه کاری باید انجام بدم تا شکمی تخت و سفت داشته باشم؟

کارشناس به اندام 1402/06/23

سلام عزیزم تغذیه کامل وخوبی داشته باشید پروتئین بیشتری مصرف کنید اب بخورید ورزش هوازی قدرتی با مربی انجام بدین

-……… 1402/06/04

من نزدیک سه ماه که بدن سازی تمرین می‌کنم اما شکم به جای این که تخت شه باد میکنه

کارشناس به اندام 1402/06/05

عزیزم تغذیه قبلو بعد تمرین مهمه رعایت تغذیه خواب خوب کنترل استرس نوشیدن اب کافی و... هم از اهمیت بالایی برخورداره

-،. 1402/05/28

ببخشید من ۱۱ سالمه و دخترم و اینکه قدم ۱۵۵ و وزنم ۴۶ یا ۴۷ ایناست خواستم بگم آیا اضافه وزن دارم؟

کارشناس به اندام 1402/05/29

عزیزم حدود 3 4 کیلو میتونین وزن کم کنیدحتما ورزش وفعالیت بدنی هم انجام بدین

س- صادقی 1402/05/25

سلام من خانم ۴۲ ساله باقد۱۶۵ ووزن۶۱هستمودورشکم ۹۴ دارم یکماهه رژیم شروع کردم البته بطورکامل اجرانکردم نان وشیرینی وچربی راکم کردم ولی پروتئنم راخیلی زیادنکردم ازدستگاه لاغری موضعی ورجو هم استفاده کردم ولی ورزش رانتونستم زیاددربرنامم بگنجونم شاغلم وکارم شیفتیه وشبکاری هم دارم ولی دورشکمم خیلی کم نشده البته آیودی هورمونی هم دارم نمیدونم بخاطر آیودی هست یابالارفتن سن از۴۰ سالگی که شکمم بزرگترشده،بایدچکارکنم؟منکه وقت ورزش ندارم بهترین ورزش که وقت زیادی هم ازم نگیره چیه؟

کارشناس به اندام 1402/05/26

سلام عزیزم وزن که کاملا مناسبه بله بخاطر ایودی هم هست ورزش های مناسب شکم رو میتونین سرچ کرده و درزمانهایی که فرصتش هست انجام بدین

- 1402/05/20

سلام من دخترم 20 سالمه قدم 154 وزنم 52 میخواستم بگم با اینکه این همه ورزش شکم و پهلو و باسن انجام میدم ولی باز اینها آب نمیشه و وزنم بالا میره بعد ورزش یکم شکمم سفت میشه نمیدونم چرا خواستم اگه میشه راهنماییم کنین ممنون

کارشناس به اندام 1402/05/21

سلام عزیزم چون حجم عضله بیشتر شده وزن عضله بیشتره و روی ترازو تغییر وکاهش شاهد نیستین

- 1402/05/12

سلام من 12سالمه قدم 164هستش سه ماهه که رژیم گرفتم دکتر رفتم و همه نوشته های دکترم رو مو به مو رعایت کردم اصلا سرپیچی نکردم الان لاغر شدم خیلی 75/60گرم بودم ولان 60/15 گرم هستم شکمم کمی آب شده ولی خیلی باد داره و بالاس هرکاری میکنم آب نمیشه همون که هست قبل این که رژیم بگیرم باشگاه میرفتم و الانم میرم ولی آب نمیشه چربی شکمم چکار کنم

کارشناس به اندام 1402/05/13

سلام عزیزم هم باید وزن کم بشه هم ورزش شکمی صبورباشید چربی این قسمت دیر اب میشه

-지아 1402/05/10

سلام من هم شکم کوچولی دارم و دوست دارم اندامی لاغر داشته باشم ولی خواب کافی ندارم و همیشه غمگینم من ۱۳ سالمه وزنم ۴۹ قد ۱۵۱ میشه یه راه کار بدید لطفا عاشق سبزیجات هستم و از فسفود و ساندویچ متنفرم

کارشناس به اندام 1402/05/11

سلام عزیزم شما سنی ندارین برنامه خواب و منظم تر کنید برای خودت وقت بزار ورزش موسیقی مطالعه حالتو بهتر میکنه وزنم میتونین چند کیلو کم کنی عزیزم

-من 1402/04/22

سلام. دختر هستم و14 سالمه... من چربی زیر شکم و شکم پهلو دارم ی مقدار و داره دیوونم میکنه حذلم از خودم بهم میخوره دیگه با ذینکه همه میدونن چاق نیستم ولی این چربی ها اذیتم میکنن. الان یه ماهه ورزش شکم متوسط انجام میدم تردمیل میرم بعضی وقتا. ولی میل وحشتناکی به شیرینیجات دارم اگه نخورم بی حالم و به هیچکاری نمیرسم نمیدونم دیگه چیکار کنم غبغب هم ی مقدار دراوردم متاسفانه

کارشناس به اندام 1402/04/23

سلام عزیزم برای تناسب اندام ولاغری باید رژیم درست با ورزش وداشته باشید اب زیادبخورید سبزیجات کنار وعده ها باشه پروتئین بیشتربخورید خوب بخوابید

-عسل 1402/04/17

سلام من پیش همکارتون یه برنامه برا رژیم گرفتم ولی تحرک و اینا نداشتم ۶ کیلو کم کردم و بعد ۶ کیلو یه دونه شیرنی خوردم و بعد اون نمیتونم خودمو کنترل کنمو همش دارم زیاد میخورم و سس و باز مصرف میکنم چجوری جلوی این پر خوریو بگیرم ؟

کارشناس به اندام 1402/04/18

سلام عزیزم برای کاهش وزن هم همه چیز میتونین به قاعده میل کنید اندازه ها مهمه سبزیجات کنار وعده ها مصرف کنید اب بنوشید پروتئین و در وعده بیشتر استفاده کنید

آری 1402/04/10

سلام خسته نباشید من ۱۳ سالمه و هرکاری میکنم وزن کم نمیکنم رژیم میگیرم وچربی مصرف نمیکنم ، آب کافی میخورم ولی اصلا لاغر نمیشم و شکمم واقعا داره اذیتم میکنه وزنم کم میشه ولی چربی هام آب نمیشه حتی وقتی ورزش میکنم بجای اینکه لاغر بشم احساس میکنم چاغ شدم توصیه ای دارید؟ مشکله جدی ای که نیست؟

کارشناس به اندام 1402/04/11

سلام عزیزم کنارورزشی که دارین اگر با برنامه وعده ها رو مصرف کنید حتما وزن کم میشه چون سن رشد هستین روند اهسته تر هست میتونین روی لینک بزنید وثبت نام رژیم وانجام بدین

-فاطمه 1402/03/31

سلام آقای دکتر من ۹ هقته است بدنسازی کار میکنم و رژیم غذایی دارم همه جا بدنم سایز کم میکنه ولی شکمم نه تنبلی تخمدان هم دارم ،میخواستم بدونم چرا از شکمم حتی یه سایز کم نمیشه

کارشناس به اندام 1402/04/01

سلام عزیزجان بستگی به رژیم وفعالیت بدنی داره هرچندکیلو کاهش وزنی که دارین یک سایز هم کم میکنید چربی دورشکم دیرتر اب میشه