چرا چربی شکم تان آب نمی شود؟!

چربی شکم

آب کردن چربی شکم برای بسیاری از ما مهم ترین کار برای رسیدن به تناسب اندام است. به جز چربی شکم، چربی های احشایی نیز با احاطه کردن اندام ها باعث پف کردن و جلو آمدن شکم می شوند که منجر به بروز بیماری های مختلفی می شوند. اگر رژیم غذایی و ورزش کمک زیادی به کاهش این چربی ها نکنند، ممکن است هورمون ها، سن و سال و دیگر دلایل ژنتیکی در این موضوع دخیل باشند. در این مقاله چند دلیل احتمالی که باعث می شود چربی شکم آب نشود و سر جای خود بماند، را بررسی می کنیم.

چربی شکم

چه چیزی باعث سفتی چربی شکمی می شود؟

از علل سفت شدن شکم تجمع بالای چربی احشایی است که در میان فضای خالی اعضای داخلی قسمت شکم قرار دارند. این چربی ها آنقدر بهم پیوسته شده اند که دیگر جایی برای حرکت نیست، بنابراین شکم سفت می شود. با تجمع کردن این چربی ها در ناحیه شکمی دیواره شکم به طرف بیرون هل داده می شود. با اینکه چربی خود سفت نیست، بافتی که دیواره شکم از آن ساخته شده سفت است. به همین دلیل است که وقتی این ناحیه را لمس می کنید سفت است.

چه چیزی باعث انباشته شدن چربی های احشایی می شود؟ خب دلایل زیادی وجود دارد. برخی از آنها مربوط به ژنتیک است. یک تحقیق در سال 2014 نشان داد سه ژن هستند که روی نسبت میان تنه به ران ها تاثیر دارند که مشخص می کند چه مقدار چربی احشایی دارید.

نتایج دیگر تحقیقات نشان داد در حالی که خانم ها بیشتر در خطر مشکلات سلامتی مربوط به افزایش چربی شکمی هستند، مردها بیشتر مستعد افزایش چربی هستند و این را می شود در شکل بدنی آنها نیز دید ( خانم ها معمولا گلابی شکل و آقایان سیبی شکل هستند ). برنامه غذایی و سبک زندگی نیز نقش ایفا می کنند. سبک زندگی یکجا نشینی با داشتن چربی احشایی بیشتر در ارتباط است. برنامه غذایی سرشار از چربی های ناسالم نیز درصد خطر را افزایش می دهد.

تفاوت بین چربی شکمی سفت و چربی شکمی نرم چیست؟

دلیل بزرگی و سفت شدن شکم چربی های احشایی هستند اما شکمی که نرم است دلیلش چربی های زیرپوستی است که نزدیک به سطح پوست قرار دارند. اگر چربی زیر پوستی دارید شکمتان به سادگی تکان می خورد و وقتی لمس می کنید نرم است. بر خلاف چربی های احشایی چربی های زیر پوستی را می توان نیشگون گرفت.

مانند چربی های احشایی، دلیل بوجود آمدن چربی های زیر پوستی نیز نداشتن ورزش و برنامه غذایی سرشار از چربی و غذاهای فرآوری شده است. خانم ها بیشتر مستعد ذخیره چربی ها به صورت زیر پوستی هستند تا احشایی. با این حال وقتی به دوران یائسگی می رسند چربی ها را بیشتر به صورت احشایی ذخیره می کنند.

مقایسه خطرهای چربی های زیر پوستی و احشایی

وجود مقداری چربی زیر پوستی خطری ندارد. اما بیشتر افرادی که مقدار زیادی چربی زیر پوستی دارند مقدار زیادی هم چربی احشایی خواهند داشت. این چربی ها خطرات متعددی را از جمله بیماری های قلبی و عروقی و دیابت نوع 2 برایشان در پی دارد. دلیلش این است که چربی های احشایی مقدار زیادی مولکول ترشح می کنند که با التهاب و مقاومت به انسولین در ارتباط هستند.

خطرات سلامتی مرتبط با چربی شکمی حتی اگر اضافه وزن هم نداشته باشید همچنان وجود دارند. در یک تحقیق که روی تعداد زیادی زن و مرد انجام شد محققان به نتیجه رسیدند که حتی اگر اضافه وزن نداشته باشید اما درصد چربی شکمی تان بالا باشد همچنان در خطر بیماری های قلبی- عروقی و دیگر مشکلات هستید.

چربی شکم

چگونه از چربی های احشایی خلاص شویم؟

کاهش 5 تا 10 درصد از وزن بدن باعث می شود 50 تا 40 درصد از چربی های احشایی آب شوند. این یعنی خوردن غلات کامل و حذف غذاهایی که قند بالا دارند و فرآوری شده اند. به صورت مرتب ورزش هوازی انجام دهید که ثابت کرده اند به از بین رفتن چربی های احشایی کمک می کند. اگر شکمی سفت دارید لازم نیست وحشت کنید. فقط این مورد را به عنوان یک نشانه بدانید، نشانه ای که به شما می گوید هرچه زودتر باید سبک زندگی سالمتری پیش بگیرید.

fasting

چرا چربی شکم آب نمی شود؟

1- زیاد از غذاهای فرآوری شده استفاده می کنید

غلات تصفیه شده مانند نان سفید، چیپس، قندهای تصفیه شده در نوشیدنی های شیرین باعث افزایش التهاب در بدن می شود. چربی شکم با التهاب در ارتباط است، شما با خوردن بیش از حد غذاهای فرآوری شده مانع توانایی بدن برای آب کردن چربی شکم می شوید. غذاهای طبیعی مانند میوه ها، سبزیجات و غلات کامل سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که خاصیت ضد التهابی نیز دارند و باعث پیشگیری از بروز چربی شکم می شوند.

2- چربی های اشتباهی را برای خوردن انتخاب می کنید

بدن به تمام چربی ها به یک حالت واکنش نشان نمی دهد. تحقیقات نشان داده است که بین مصرف بالای چربی های اشباع شده ( گوشت و لبنیات ) و افزایش چربی احشایی ارتباطی وجود دارد. از سوی دیگر چربی های اشباع نشده ( برای مثال روغن زیتون ) و انواع خاصی از چربی های دارای حلقه های اشباع نشده ( به طور عمده امگا 3 موجود در گردو، دانه آفتابگردان و ماهی های چرب مانند ماهی آزاد ) خاصیت ضد التهابی در بدن دارند.

استفاده ی کافی از این چربی ها تاثیر خوبی روی بدن دارد، اما به یاد داشته باشید خوردن بیش از اندازه از هر نوع چربی باعث بالا رفتن کالری دریافتی و در نهایت اضافه شدن وزن می شود.

3- تمریناتی که انجام می دهید، به اندازه کافی چالش برانگیز نیست

برای آب کردن چربی شکم مقاوم باید سطح تمرینات خود را بالا ببرید. در یک مطالعه محققان به نتیجه رسیدند که افرادی که یک برنامه ورزشی با شدت بالا را دنبال می کنند چربی شکم بیشتری نسبت به کسانی که برنامه ی ورزشی سبکی دارند می سوزانند. ( در واقع کسانی که برنامه ورزشی سبکی دارند شاهد تغییر زیادی نیستند).

برای سوزاندن کالری بیشتر، ورزش سنگین تر لازم است، پس تا جایی که باید در تمرینات خود پیشرفت کنید. ورزش با شدت بالا یعنی در کمترین زمان بیشترین کالری را بسوزانید و تمام عضلات بدن را به کار بگیرید.

چربی شکم

4- خوابتان کم است

اگر جزو آن دسته افراد هستید که شبها کمتر از 6 ساعت می خوابند، یک راه ساده برای کوچک کردن میان تنه ی خود دارید، بیشتر بخوابید. یک تحقیق 16 ساله که روی تقریبا 70000 زن صورت گرفت، نشان داد که کسانی که 5 ساعت یا کمتر در طول شب می خوابند، نسبت به کسانی که 7 ساعت در طول شب می خوابند 30% بیشتر در خطر افزایش وزن هستند. موسسه ملی بهداشت به بزرگسالان توصیه می کند، هر شب 7 تا 8 ساعت بخوابند.

5- اندامتان سیبی شکل است

اگر به جای باسن و ران، بیشترین وزنی که اضافه می کنید در میان تنه است، به این معناست که بدنتان سیب شکل است. این استعداد ژنتیکی به آن معناست که کاهش چربی شکم برایتان مشکل خواهد بود اما غیر ممکن نیست.

6- بیمار هستید

اگر سطح تستوسترون بدنتان بالا است، به دلیل داشتن سندرم تخمدان پلی کیستیک است که کاهش وزن را برایتان سخت می کند. اگر بدنتان سیبی شکل است و اضافه وزن هم دارید بهتر است پزشکتان شما را ببیند، چون ممکن است پیش دیابت و یا دیابت داشته باشید.

7- انگیزه ی کافی ندارید

آیا به کارهایی که برای کاهش چربی شکم انجام می دهید متعهد هستید؟ کاهش چربی شکم نیاز به داشتن برنامه ای کم کالری، سرشار از فیبر، مقدار کم کربوهیدرات و قند و انجام تمرینات هوازی و قدرتی دارد. اگر به کاری که می کنید اعتقاد داشته باشید و با تمام وجود برنامه را اجرا کنید، از سد موانع ژنتیکی و هورمونی نیز عبور می کنید و به هدف خود می رسید.

8. رژیمتان کم چرب است

برای کاهش چربی شکم، بهتر است چربی به خصوص اسید چرب های غیر اشباع مصرف کنید. در پژوهشی متخصصان از خانمهایی که مورد آزمایش بودند خواستن برنامه غذایی را انجام دهند که 1600 کالری داشت و سرشار از اسید چرب های غیر اشباع بود. نتیجه این شد که آنها یک سوم چربی شکمی خود را در طول یک ماه از دست دادند. اسید چرب های غیر اشباع سیر کننده هستند به همین دلیل سبب می شوند کمتر غذاهای بی ارزش استفاده کنید.

شکم آب کن: یک وعده از اسید چرب های غیر اشباع مانند یک مشت آجیل یا یک قاشق غذاخوری روغن زیتون در کنار وعده های دیگر بخورید.

چربی شکم

9. مدتی غمگین بودید

پژوهش ها نشان دادند زنانی با علائم افسردگی بسیار بیشتر در خطر چربی اضافی شکم قرار دارند به این دلیل که افسردگی با کم تحرکی و عادات بد غذایی همراه است.

شکم آب کن: ورزش! ورزش سبب بهبود سطح مواد شیمیایی مغزی تنظیم کننده متابولیسم چربی می شود. این مواد بر روی روحیه نیز تاثیر دارند. بالا رفتن سطح این مواد سبب افزایش انگیزه برای انجام کارهایی است که به دفع افسردگی کمک می کنند. مانند دیدن دوستان اما اگر به جایی رسیدید که نمی توانید این کارها را انجام دهید وقتش است که از یک درمانگر کمک بخواهید.

10. غذاهایتان از جعبه بیرون می آیند

کربوهیدرات های ساده ( مانند چیپس ) و قند های اضافه شده ( در مواردی مانند نوشیدنی های شیرین ) سبب  بالا رفتن فشار خون و تحریک انسولین است. انسولین هورمونی است که کبد را تشویق می کند تا در میان تنه چربی ذخیره کند.

شکم آب کن: به جای تمرکز روی قطع کردن غذاها، تلاش خود را روی اضافه کردن موارد سالمی مانند یک وعده سبزیجات در کنار هر وعده متمرکز کنید. بهترین کار این است که بدن خود را پر از غذاهای با کیفیت کنید.

11.  مواد معدنی معجزه گر را جا انداختید

منیزیم بیش از 300 تابع در بدن را تنظیم می کند. شگفت زده نشوید؟!! پژوهش ها نشان دادند افرادی که مقدار زیادی از این ماده معدنی را مصرف می کنند، قند خون پایین و سطح انسولین متعادلی دارند.

شکم آب کن: حداقل دوبار در روز از غذاهای سرشار از منیزیم مانند سبزیجاتی که برگ سبز تیره دارند، موز و دانه های سویا استفاده کنید.

12- خود را گرفتار نوشابه رژیمی کردید

نتایج بررسی نشان داد مصرف کنندگان نوشابه های رژیمی درصد بالاتری از چربی شکمی دارند. پژوهشگران معتقدند که مصرف کنندگان این نوشیدنی ها فکر می کنند تا حدود زیادی در مصرف کالری صرف جویی کردند پس آزادانه پرخوری می کنند.

شکم آب کن: بهتر است مصرف چنین نوشیدنی هایی را کم کنید چون با نوشیدن آنها بدن متوجه شیرینی می شود و انسولین تولید می کند. اما هیچ قندی در کار نیست! و بی جهت انسولین خون بالا می رود. این حالت حتی به ذخیره شدن چربی در میان تنه نیز کمک می کند.

چربی شکم

13. عاشق برگر هستید

محققان سوئدی برای هفت هفته به یک گروه از افراد بالغ 750 کالری اضافی در طول روز دادند که اساس آن بر چربی اشباع بود و به گروه دیگر به همان اندازه کالری اما بر پایه اسید چرب های دارای حلقه های اشباع نشده دادند. در پایان گروهی که چربی های اشباع مصرف می کردند دو برابر بیشتر چربی های احشایی ذخیره کرده بودند.

شکم آب کن: سعی کنید هفته ای یک بار ماهی قزل آلا مصرف کنید تا دوز مناسبی از اسید چرب های دارای حلقه های غیر اشباع جذب کنید. در باقی روزها مقدار مصرف گوشت قرمز خود را کاهش دهید. از پروتئین هایی با چربی اشباع کم مانند حبوبات و مرغ استفاده کنید.

14- در دوره یائسگی قرار دارید

تغییرات هورمونی مرتبط با یائسگی ( که معمولا از 40 سالگی به بعد شروع می شود ) کاهش چربی شکمی را سخت تر می کند اما انجام حرکات شدید یوگا این اثرات را جبران می کند. پژوهشی در سال 2012 نشان داد زنان یائسه ای که یک ساعت یوگای شدید به مدت سه روز در هفته انجام می دهند بعد از سپری کردن 16 هفته بیش از یک و نیم سانت از دور شکم خود کم کردند.

شکم آب کن: طرفدار آفتاب گرفتن نیستید؟ به مدت یک ساعت کاری انجام دهید که برایتان خوب است چون هورمون های استرس را کنترل می کند.

15- وعده ای که میل می کنید بی رنگ است

میوه و سبزیجات خوش رنگ سرشار از ویتامین C هستند که سبب کاهش کورتیزول می شود. بررسی ها نشان دادند افرادی که مواد مغذی را بیشتر به رنگ های قرمز، نارنجی و زرد میل می کنند میان تنه ای لاغرتر دارند.

شکم آب کن: به بشقاب خود رنگ اضافه کنید از سبزیجات انواع فلفل و میوه ها برای این کار استفاده کنید.

چربی شکم

16- در طول ورزش کردن عرق نمی کنید

پژوهش ها نشان دادند انجام ورزش های سریع با شدت بالا و کمترین استراحت بین انجام تمرینات سبب بالا رفتن قابلیت آب شدن شکم می شود. به نظر می رسد اینگونه ورزش ها سطح انسولین، چربی خون و کورتیزول را کاهش می دهند. همچنین در کوتاه مدت کالری بالایی می سوزانند.

شکم آب کن: اگر از دوچرخه سواری یا دویدن لذت می برید به مدت دو دقیقه آنقدر سرعت را بالا ببرید که حتی توانایی صحبت کردن هم نداشته باشید. سپس به مدت یک دقیقه سرعت را کاهش دهید و دوباره تکرار کنید تا وقتی انرژی دارید ادامه دهید. تمرینات مقاومتی را دوست دارید؟ تمریناتی مانند شنا و اسکات را به صورت سریالی و به مدت دو دقیقه انجام دهید و هر بار بینشان یک دقیقه استراحت کنید.

عضله سازی می تواند در سوزاندن چربی شکم کمک کند

در سوزاندن چربی شکمی، عضله نیز بسیار با اهمیت است چون نرخ سوخت و سازتان را بالا نگه می دارد و حساسیت به انسولین را افزایش می دهد تا از انباشته شدن چربی در میان تنه جلوگیری کند. پژوهشگران دانشگاه هاروارد به نتیجه رسیدند که تمرینات قدرتی بهتر از ورزش های هوازی با چربی های شکم مقابله می کنند. سعی کنید هفته ای سه تا چهار مرتبه ورزش های قدرتی انجام دهید. در حالی که بلند کردن وزنه و در کل تمرینات قدرتی برای چربی های شکم مانند بمب است. این تمرینات را با رژیمی سرشار از پروتئین ترکیب کنید تا بیشترین بهره را ببرید.

پژوهشگران دریافتند خانم هایی که 30 درصد از کالری دریافتی روزانه شان را از پروتئین دریافت می کنند دو برابر زنانی که برنامه غذایی کم پروتئین دارند چربی شکمی آب می کنند. با این ذهنیت سعی کنید در روز با هر وعده حداقل 25 تا 300 گرم پروتئین استفاده کنید.

چربی شکم مضر است، حتی برای شمایی که وزن طبیعی دارید

چربی اضافه اطراف میان تنه خطر بیماری های مرگبار را حتی در افرادی که وزنی طبیعی دارند نیز بالا می برد. جالب است بدانید خطر مرگ در افرادی که وزن طبیعی دارند اما چربی شکمشان بالاست بیشتر از افراد دارای اضافه وزن است. دکتر پائول پوئیریرمعتقد است چربی شکم با چربی خون بالا، التهاب، بیماری قلبی، سکته مغزی، ودیابت در ارتباط است. برای مثال اگر چربی دور شکم داشته باشید از همین مقدار چربی در ران خیلی بدتر است. اگر وزنتان نرمال باشد ولی وزن در میان تنه بالا باشد این نشانه بدی است. شکم در مردان بالای 101 سانت و در زنان بالای 89 سانت باشد چاقی است حتی اگر ابزار سنجش  وزن بگویند وزن طبیعی است.

مردی با وزن طبیعی که چربی شکمی داشته باشد 87 درصد بیشتر در خطر مرگ نسبت به مردی است که وزن طبیعی دارد و چربی شکمی هم ندارد. خانمی که وزنش طبیعی است اما چربی شکمی دارد 50 درصد بیشتر از خانمی که وزن طبیعی دارد و چربی شکمی ندارد در خطر مرگ زودرس است.

پاسخ دکتر کرمانی به وجود شکم و پهلو پس از رژیم:

4.4/5 - (68 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

مجید ۲۸ اسفند ۱۴۰۱

سلام اقای دکتر.تقریبا۳ماهه سخت تمرین هوازی و قدرتی انجام میدم تا حدودی تغذیه ام خوبه.کل بدنم اب شد ولی قسمت پایین شکمم اب نشد.دیگه استخونام زده بیرون وزنم ۸۰ بوده الان شدم۷۰.ممنون میشم راهنماییم کنید.آقا هستم

کارشناس به اندام ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

سلام بزرگوار وقتی به اندام دلخواه نرسیدین بهتره از دستگاه و روش های موضعی استفاده کنید

-fucking ۰۴ اسفند ۱۴۰۱

سلام . دخترم۱۴ ساله . من روزی حداقل ۴۵ دقیقه ورزش میکنم در کنارش از رژیم ۱۰۰۰ کالری در روز هم استفاده میکنم ، همه جای بدنم به یک اندازه است و اینکه استخون بندی ام هم حد زیادی درشته ، فقط یکم زیر شکم دارم زیادی هم بد چشمی نمیکنه اما میشه بگین به چه صورت زیر شکمم رو آب کنم بدون اینکه رون ها و باسن ام آب نشه ؟

کارشناس به اندام ۰۶ اسفند ۱۴۰۱

سلام عزیزم موضعی نمیشه قسمت خاصی و لاغر کرد خوب بخوابید استرس و ازبین ببرید پروتئین بیشتر استفاده کنید اب بنوشید

ساسان ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام مرد هستم . ۴۰ ساله وزن من ۶۵ کیلو هست و قدم ۱/۷۵ هست . با اینکه بشدت ورزش شکم و پهلو میکنم باز مقداری دارم شکم دارم شکمم صافه صاف و زیرشکمم عضله فرو رفته نمیشه ، بعضی اوقات شکمم صاف هست اما روز بعد کمی برآمده میشه شنیدم میگن داروهایی که بشدت آب بدن رو دفع میکنن میتونن بدن رو خشک و زیبا کنن بنظرتون دارو استفاده کنم؟ آیا تغذیه ام بده ! چون متاسفانه گاهی در طول هنگام مطالعه کردن کمی شیرینی میخورم؟ یا شدت ورزش رو بیشترکنم؟ استفاده از تستسترون میتونه چربی رو خشکتر کنه و مثلا به پنج درصد برسونه؟

کارشناس به اندام ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام بزرگوار شما در وزن زیبایی اندام ورزشکاری هستین هیچ دارویی برای اب شدن شکم وچربی و...توصیه نمیشه نوع ورزش وتغییربدین یکجانشین نباشید پروتئین مصرفی روبیشترکنید استرس وازبین ببرید خوب بخوابید

مرضیه ۲۹ دی ۱۴۰۱

سلام من خانم هستم دوتاسزارین داشتم قدم ۱۵۰هست ووزنم ۶۱شکم دارم وپهلورژیم دارم وورزش میکنم جدیدن ولی ساعت خوابمونمیتونم تنظیم کنم شرایتش نیس شبا۲میخوابم روز۱۰بیدارمیشم امکان داره بااین وجودشکمم آب بشه

کارشناس به اندام ۳۰ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزجان با داشتن رژیم میتونین به تناسب اندام برسید اما خواب وکیفیتش روی متابولیسم بدن تاثیر داره برای رژیم روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

مرسانا ۲۹ دی ۱۴۰۱

سلام من خانم هستم دوتاسزارین داشتم قدم ۱۵۰هست ووزنم ۶۱شکم دارم وپهلورژیم دارم وورزش میکنم جدیدن ولی ساعت خوابمونمیتونم تنظیم کنم شرایتش نیس شبا۲میخوابم روز۱۰بیدارمیشم امکان داره بااین وجودشکمم آب بشه

کارشناس به اندام ۳۰ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزم خواب به موقع ومناسب وبا کیفیت مسلما روی متابولیسم تاثیر داره بله با رژیم میتونین به تناسب اندام برسید برای برنامه میتونین روی لینک کلیک کرده وثبت نام انجام بدین

امیر ۲۶ دی ۱۴۰۱

سلام پسرم ۱۷ سالمه ورزش کافی اعم از هوازی و استقامتی دارم اصلا هم اهل نوشابه و فست فود نیستم از بچگی ، اما هم مبتلا به ژنیکوماستی هستم هم با اینکه ورزش و تغدیه مناسب دارم چربی های شکمم اب نمیشه قدم نزدیک ۱۸۰ و وزنم دقیق ۷۰ کیلو هست ، این مشکل از چی میتونه باشه؟

کارشناس به اندام ۲۷ دی ۱۴۰۱

سلام اقا امیر وزن مناسب هست اما تناسب اندام ندارین نوع تمرینات رو تغییر بدین ژینکو ماستی میتونه به علت عدم تعادل هورمونی ژنتیک مصرف دارو و.. باشه با درمان دارویی وجراحی میشه برطرفش کرد

کارشناس به اندام ۲۷ دی ۱۴۰۱

سلام اقا امیر وزن مناسب هست اما تناسب اندام ندارین نوع تمرینات رو تغییر بدین ژینکو ماستی میتونه به علت عدم تعادل هورمونی ژنتیک مصرف دارو و.. باشه با درمان دارویی وجراحی میشه برطرفش کرد

سردار کوهستان ۱۶ دی ۱۴۰۱

سلام من پسرم 19 سالمه قد 171 وزنم 56 بنظرتون خوبه یا باید کم کنم ؟

کارشناس به اندام ۱۷ دی ۱۴۰۱

سلام اقا سردار بله وزن خوبه در وزن ورزشکاری هستین واین وزن رو حفظ کنید موفق و سلامت باشید

میا ۱۵ آذر ۱۴۰۱

سلام‌من‌14سالمه‌و‌42.5کیلو‌وزن‌و‌159قد‌دارم‌ تونستم‌توی‌حدود‌1ماه‌با‌رژیم‌5کیلویی‌کم‌کنم‌ولی‌خب‌بیشترش‌رژیم‌بود‌تا‌ورزش اما‌خیلی‌وقته‌ورزش‌های‌شکم‌رو‌انجام‌میدم‌اما‌اصلا‌اثری‌نداره همجای‌بدنم‌لاغر‌شده‌اما‌هنوزم‌شکمم‌برام‌ازار‌دهندس‌واقعا‌باید‌چیکار‌کنم؟ و‌اینکه‌من‌خیلی‌کم‌چربیو‌قند‌مصرف‌میکنم‌و‌بیشتر‌مواقع‌خوراکیامو‌به‌مادرم‌میدم‌‌و‌اصلا‌زیاده‌روی‌نمیکنم

کارشناس به اندام ۱۶ آذر ۱۴۰۱

سلام عزیزم .خدا قوت کاهش وزن خوبی داشتی .عزیزم دوسوم اضافه وزن در شکم پهلو ذخیره میشه و چون بزرگتر از بقیه قسمت ها هست زمان بیشتری نیاز هست تا تغییرش به چشم بیاد سایزت رو اندازه بگیر حتما .مصرف نون و برنجت رو کمتر کن .خوابت باید منظم و کافی باشه .استرس نباید داشته باشی و تمرینات ورزشی که بیشتر متمرکز میشه روی قسمت شکم رو انجام بده .برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کن

فائزه ۱۸ مهر ۱۴۰۱

سلام من ۲۰ سالمه قدم 171 و وزنم 64 هستش در عرض دو ماه شش کیلو کم کردم با ورزش و رعایت رژیم اما الان وزنم استپ کرده و شکم و پهلو دارم یکم دوست دارم ۶۰ کیلو بشم ورزشی هم که دارم سنگینه سه روز در هفته هم هوازی و هم قدرتی هر دو با همه به نظرتون چیکار کنم از استپ وزن خارج بشم حس میکنم شکمم سفت شده در اثر حرکات قدرتی ولی هنوزم چربی داره

کارشناس به اندام ۲۰ مهر ۱۴۰۱

سلام فائزه جان .عزیزم استپ وزن دلایل زیادی داره میتونید برای اطلاعات بیشتر برای علت استپ وزن و راهکار های خروج از آن به این لینک مراجعه کنید

... ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

سلام من دخترم چهارده سالمه قدم نزدیک 160 ۳۹/۸۰۰ وزنمه هیچ جام چربی نداره فقط زیر شکم دارم تغذیه م هم خوبه چکار کنم بره

کارشناس به اندام ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

سلام عزیزم .باید تغذیه مناسبی داشته باشی مصرف نان و برنج و قند های ساده مثل شکلات و شیرینی کیک و ابمیوه های صنعتی .فست فود و غذاهای چرب و سرخ شده سس و نوشابه رو محدود کن .خوابت منظم باشه استرست رو کم کن سعی کن تعداد وعده هات رو بیشتر کنی و حجم و مقدارش رو کمتر.هر روز ورزش کن و تمرینات هوازی و قدرتی رو باهم انجام بده

ویانا ۰۱ تیر ۱۴۰۱

سلام ببخشین من ۱۶سالمه قدم۱۷۲ووزنم هم ۶۳کیلو گرم هستش من همه جام لاغره بجز شکمم کلی هم ورزش انجام دادم ورژیمم گرفتم اصلا نمیشه😭😭نمیدونم چیکار کنم اگه راهنماییم کنین ممنون میشم

کارشناس به اندام ۲۶ مهر ۱۴۰۱

سلام عزیزم .برای لاغری شکم علاوه بر ورزش و انجام تمرینات مناسب زیر نظر مربی باید تغذیه مناسبی هم داشته باشی مصرف کربوهیدرات و قند های ساده رو باید خیلی کم کنی .استرس باید کنترل بشه خواب منظم باید داشته باشی .میتونی برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنی .

سعید مهدوی ۲۴ فروردین ۱۴۰۱

درود بر دکتر کرمانی عزیز . من وقتی ورزش نشست و بر خاست برای کوچک گردن شکمم می کنم متوجه می شوم که از قسمت وسط ناحیه شکمم یک قسمت بیشتر قلمبه و بر جسته می شود . می خواستم بدانم بنظر شما علت چیست ؟ آیا مربوط به ورم معده می شود ؟ بعد چگونه می توانم در جهت پیشگیری از ورم معده اقدام کنم یا اینکه ورم معده احتمالی فعلی را درمان کنم و شکمم را راحت تر کوچک نمایم . من هیچگونه درد خاصی را در موقع مشاهده این پدیده در ناحیه شکممی و بدنم ندارم . از توضیح و راهنمایی مبسوط شما بسیار متشکر خواهم شد. سعید مهدوی 24 فروردین 1401 ایمیل saeidmhdv@yahoo.com <3 <3 <3 t.me/saeidmahdav

کارشناس به اندام ۱۶ دی ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر بزرگوار ورزش دراز نشست منسوخ شده بین مهره های کمرفاصله ایجادمیکنه این تمرین وانجام ندین مشکلی هم برای شکم ایجاد نمیشه وقتی مشکل معده ندارین چرابایدبرای درمان اقدام کنید برای تناسب اندام ولاغری روی این لینک کلیک کرده وثبت نام انجام بدین

H.t ۰۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام من ۱۶ سالمه و وزنم ۵۵ کیلو هست وزن اولیه من ۷۵ کیلو بود که رژیم گرفتم و وزن کم کردم ولی قسمت ران و شکم خیلی دارم دیگه خسته شدم موندم چیکار کنم راستی من اصلا روی خودم کنترل ندارم همه چیز میخورم دوباره انگار دادم چاق میشم چجوری باید خودمون رو کنترل کنیم که زیاد غذا نخوریم؟

کارشناس به اندام ۱۶ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزم شما برای نگه داشتن وزن هم باید برنامه والگوی مناسبی داشته باشید میتونین رژیم تثبیت وزن دکتر کرمانی رو دریافت کنیدکنارش ورزشم باشه تا وزنتون ثابت بمونه روی این لینک کلیک کرده وثبت نام کنید

پویا ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

من وزن نرمالم 73 ده درصدش میشه چه قدر؟

کارشناس به اندام ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

سلام آقا پویا میشه 7 کیلو 300 گرم

ط ز ل ۱۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام من برای ثبت نام وارد شدم ولی منصرف شدم چون نمی دانم بعد از پرداخت وجه ثبت نام ،رژیم شما چقدر خرج داره ؟ چون فقط یک ملیون برای غذای ماهانه برام میمونه

کارشناس به اندام ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم رژیم دکتر کرمانی بر اساس سفره خانواده هست یعنی شما هر غذایی رو که دارید با برنامه دکتر تنظیم میکنید البته این کار رو به کارشناسهای ما میسپرید پس تو این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشید ولی اگر شکلی دارید با بخش پشتیبانی ما تماس بگیرید شماره پشتیبانی 02532143

الهه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰

سلام من وزن متناسب دارم و اندام هم خوبی اما زیر شکمم اومده جلو یه مقدار و خیلی هم سفت شده شکمم مدتیه باشگاه هم میرم و تمرینات انجام میدم اما هسچ تغییری نکرده زیر شکمم

کارشناس به اندام ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام الهه جان مصرف نان و برنج و قند و شکر و شیرینی و تنقلات ناسالم رو کم کن و حتما از یه رژیم اصولی و سبک تغذیه سالم استفاده کن اگر مایل به دریافت رژیم و سبک تغذیه سالم و اصولی دکتر کرمانی هستی به این لینک مراجعه کن

فرزانه ۲۰ دی ۱۴۰۰

سلام من حدود ۴ ماه دارم ورزش میکنم و ۱۰ کیلو وزن کم کردم و دور شکمم حدود ۱۰ سانت کاهش داشته اما در ۲ هفته اخیر با وجود کم کردن حدود۲ کیلو متاسفانه دور کمرم ۴ سانت اضاف شده میخوام بدونم آیا ممکنه با وجود کم کردن وزن سایز دور شکم اضاف بشه و اگه آره دلیل چیه ?

کارشناس به اندام ۲۱ دی ۱۴۰۰

سلام فرزانه خانم عزیز معمولا چنین اتفاقی نمیفته مجددا سایزتون رو اندازه بگیرید

آیناز ۲۶ آذر ۱۴۰۰

سلام من ۱۷ سالمه و ۵۸ کیلو هستم خیلی عذاب آوره‌. خواستم رژیم بگیرم هرشب شام برنج ۵ قاشق میخورم غذای نونی هم کف دست لواش میخورم.ولی اصلاااااااا لاغر نمیشم نمیدونم چرا.شکم و معده دارم.آب خیلی زیاد میخورم.شیطون گولم زد چیپس خوردم عذاب وجدان دارم توروخداااااااا کمکم کنید بهم بگید چیکار کنم یه ماهه خیلیییییییییییی لاغر شم خواهش میکنم کمک کنید🥺😔🙏

کارشناس به اندام ۲۸ آذر ۱۴۰۰

سلام آیناز جان اینطور رژیم گرفتن به کاهش وزن شما کمک نمیکنه باید از یه رژیم درست و مناسب استفاده کنی که هم از تمام مواد غذایی استفاده کنی و هم به بدنت آسیب نرسه و گرسنگی نکشی برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

مریم ۱۳ آذر ۱۴۰۰

سلام من ۱۵ سالمه و کلاس نهم هستم قدم ۱۵۸ و وزنم ۵۱ کیلو هستش عید ۶۳ کیلو شده بودم و تا الان لاغر کردم ولی دیگه از این بیشتر واقعا نمیتونم و بدنم کشش نداره چربی سوزیم هم خیلی پایینه و از طرفی همه اندامم عالی شده غیر از شکمم کمی زیر شکم دارم میخوام آب بشه چی کار کنم ممنون اگه راهنمایی کنید

کارشناس به اندام ۲۴ آذر ۱۴۰۰

سلام مریم خانم عزیز برای لاغری موضعی شکمت یا باید ورزش‌های موضعی روی شکم انجام بدی یا از روش کویتیشن و آر اف استفاده کنی

مینا ۱۳ آذر ۱۴۰۰

سلام من ۳۰سالمه سایز شکمم بزرگه وسفت هست ۱۲جلسه کویتیشن رفتم ولی فقط ۴سانت کم شده هرروز هم پیاده روی دارم وقندوچربی هم خیلی رعایت میکنم ولی باز شکمم کوچک نمیشه البته مشکل هورمون هم دارم اسپیرولاکتون مصرف میکنم .چه راه حلی پیشنهاد میکنید

کارشناس به اندام ۲۴ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز یکی از بهترین کارها برای کاهش چربی های شکم ورزش قدرتی + رژیم غذایی هست که البته در کنار استفاده از این دستگاه ها نتیجه ی خوبی می تونه بده