دولت و مجلس موضوع آزادسازی قیمت شیر را بررسی می کنند

خانه » اخبار » دولت و مجلس موضوع آزادسازی قیمت شیر را بررسی می کنند
رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد دولت برای آزاد سازی قیمت شیر و مواد لبنی این هفته در نشست مشترک با ارکان تصمیم ساز این حوزه در دولت و مجلس بررسی می‌شود.
عباس رجایی روز شنبه ۱۴ تير در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این نشست با حضور وزیران امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تشکیل می‌شود. وی اظهار کرد: تنظیم بازار محصولات کشاورزی براساس قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی (قانون انتزاع) با وزارت جهاد کشاورزی است و تعیین تکلیف وضع شیر و مواد لبنی به عنوان یک اولویت در دستور کار است.

دبیر کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این قانون شیوه خروج دولت از تنظیم بازار مطرح و به تشکل های تولیدکنندگان بخش کشاورزی این امکان داده شده است که مسوولیت تنظیم بازار را برعهده بگیرند و تعیین قیمت ها را صنفی کنند.
رجایی درباره آخرین بررسی‌ها درمورد کیفیت برنج‌های وارداتی نیز گفت: براساس اعلام سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کیفیت برنج‌های وارداتی موجود در بازار درحد استاندارد است و تمام اقلام مشکوک و آلوده این ماده خوراکی پرمصرف جمع آوری شده است. وی گفت: با پیگیری کمیسیون‌های بهداشت و کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس و با همکاری بخش‌های متولی علاوه بر سختگیری در مبادی ورودی برنج به کشور، کیفیت این محصول به صورت مستمر و دقیق رصد می‌شود.
موضوع تعیین قیمت شیر، چندی است در محافل اقتصادی مطرح و درخصوص قیمت و شیوه قیمت گذاری این محصول گمانه زنی های زیادی شده است.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم