دو علت بازگشت چربی‌ها پس از لیپوساکشن

خانه » اخبار » دو علت بازگشت چربی‌ها پس از لیپوساکشن
یک متخصص جراحی پلاستیک با بیان اینکه رعایت رژیم غذایی و ورزش مداوم پس از انجام لیپوساکشن ضروری است، گفت: در صورت بی‌توجهی به این نکات پس از انجام عمل لیپوساکشن مجددا بدن به شکل اولیه خود بازمی‌گردد.
دکتر محمد هادی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه برداشتن چربی‌های مقاوم به رژیم و ورزش در بدن با استفاده از لوله‌های ظریف و عمل مکیدن توسط دستگاه، لیپوساکشن نام دارد، گفت: اغلب قسمت‌هایی را که با این روش می‌توان چربی‌های آنها را خارج کرد، شامل چانه، گونه‌ها، گردن، بازوها، بالای سینه‌ها، شکم، باسن، ران‌ها، زانوها، ساق پا و قوزک (مچ پا) هستند.

وی در خصوص روش عمل گفت: جراح، برش‌های کوچکی در نواحی نزدیک چربی ایجاد می‌کند و لوله‌ای توخالی به نام کانولا که بافت چربی را به خارج می‌کشد، در آن قرار می‌دهد و به این ترتیب، چربی‌های اضافه با مکش دستگاه از بدن خارج می‌شود.
هادی‌زاده درباره نوع بیهوشی در لیپوساکشن گفت: بر اساس شرایط بیمار گاهی بیهوشی عمومی، گاهی موضعی و گاه بی‌حسی اپیدورال است. عمل ممکن است به صورت سرپایی یا بستری موقت انجام شود.
این متخصص جراحی پلاستیک یادآور شد: مدت این عمل به طور معمول یک تا دو ساعت است اما در مواردی که چربی‌ها زیاد باشد، ممکن است حتی بیشتر از دو ساعت هم به طول انجامد.
وی با تاکید بر اینکه بدیهی است هر عمل جراحی پیامدهای خاص خود را دارد، گفت: در این روش درد، تورم، کبودی و سفتی به همراه ترشح مایع از محل عبور لوله‌های دستگاه ساکشن تا چند روز پس از عمل بیمار را آزرده می‌کند اما به تدریج این علائم نیز برطرف و بیمار به تدریج بهتر می‌شود.
هادی زاده با بیان اینکه بیمار پس از یک تا دو هفته می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردد تصریح کرد: البته وی نباید فعالیت‌های سنگین انجام دهد. بلندکردن اجسام سنگین و ایستادن‌های طولانی نباید قبل از چهار هفته انجام شود که حتی به توصیه پزشک ممکن است تا شش ماه انجام برخی کارهای سنگین به تاخیر افتد.
وی یادآور شد: کبودی و ورم ممکن است شش ماه یا بیشتر به طول انجامد. صاف شدن جای زخم به طور معمول دو سال زمان می‌برد اما صاف و کمرنگ شدن محل جراحی معمولا شش ماه طول می‌کشد.
این متخصص جراحی پلاستیک خاظر نشان کرد: برخی اعمال جراحی برای برداشتن شکم، مثل لیپوساکشن، به ندرت ممکن است با عدم تقارن، ناهمواری و چین‌خوردگی پوست و عوارض دیگری نظیر تغییرات رنگ، آسیب پوست، عفونت و تجمع مایع همراه باشد. در این صورت حتما باید با پزشک خود مشورت شود.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم