راز موفقیت

خانه » اخبار » راز موفقیت

وقتی مشکلات ماشینی شدن زندگی مطرح می‌شود، مسئولان بهداشت مملکت از آمار تلفات جانی و آمار بالای مرگ ومیرها عزای عمومی اعلام می‌کنند! و مسئولان درمان برای پر شدن اورژانس و بخش‌های جراحی و آمار وحشتناک مجروحین ماتم می‌گیرند! و پلیس راهنمایی و رانندگی سنگ مشکلات ترافیکی و راه بندان‌های حاصل از این تصادف‌ها و سختی انتقال مجروحین را به سینه می‌زند! و ادارات بیمه از آمار میلیاردی خسارت‌ها اعلام تاسف می‌کنند! و دادگاها از آمار دعواها و مشکلات شکایات تصادف‌ها و سرقت‌های اتومبیل اعلام عجز می‌کنند! و اخیرا مسئولان محترم اداره محیط زیست روضه آلودگی محیط‌زیست را می‌خوانند!‌ همه و همه تصور می‌کنند که با تلاش خود توانستند جلو ضررهای اتومبیل را بگیرند. حکیمی از راه می‌رسد و می‌گوید ما از همه این عزیزان متشکریم چون هر یک سهمی در حل معضل اتومبیل داشتند ولی مهم‌ترین مشکل حاصل از اتومبیل را فراموش کرده‌اید!!! همه با تعجب از حکیم پرسیدند مگر مشکلی مهم‌تر از آن مشکلات نیز داریم؟؟؟ حکیم گفت: کاهش فعالیت‌های فیزیکی حاصل از سوار شدن اتومبیل و ماشینی شدن زندگی سالانه صد‌ها هزار انسان را با سکته قلبی و مغزی در CCU و ICU‌ ها بستری می‌کند. فراموش نکنید که بیشتر آنان دیر یا زود سوار الگانس مرده‌کش می‌شوند. اتومبیل‌ها سالانه صدها هزار مشکلات قلب و عروق و افزایش فشارخون و کلسترول ایجاد می‌کنند، اما از طرفی روستایی‌های بی‌اتومبیل و پرکار و پر تحرک این مشکلات را ندارند، آنان سالم تر از ما شهری‌های اتومبیل‌دار هستند… آنها هشتاد سالشان است ولی هنوز بیل می‌زنند و زمین را شخم می‌کنند… و پنجاه ساله ما شهری‌ها ناتوان و بی‌تحرک در CCU بستری است!

مردم شهری برای رفتن به نانوایی چند قدمی‌شان، برای خرید مایحتاج از سوپری کنار خانه‌شان و برای دیدن همسایه دیوار به دیوارشان….. از اتومبیل استفاده می‌کنند!!! انسان‌ها کم کم دارند فراموش می‌کنند که مخلوقات دو پا هستند… بله این یک واقعیت است نه مزاح… دیگر از پاهایشان استفاده نمی‌کنند… من ترس آن را دارم که پاهایشان در اثر استفاده نکردن منقرض شود!!! قبل از این‌که حکیم از میان جمع برود آنان سوال کردند: حکیم دیگر از اتومبیل استفاده نکنیم؟ حکیم گفت: خیر… پاهایتان را فراموش نکنید… و با پای پیاده آنان را ترک کرد…

چندین سال برای نجات جان معتادان فعالیت و برای نجات خانواده آنها از آتش این بلای خانمانسوز تلاش کردم و با یاری خداوند توانستم هزاران معتاد را از این منجلاب نجات دهم و آنان را به آغوش گرم خانواده برگردانم. پس از آن، در کار مشاوره تغذیه توانستم صدها هزار چاق را لاغر کنم و با موفقیتی بی‌‌نظیر توانستم بالاترین رکوردهای کاهش وزن را در ایران از آن برنامه خود کنم. اما با وجود این همه موفقیت در کاهش وزن، تا به امروز جرات و شجاعت آن را نداشته‌ام که برای برنگشتن آنان به وزن قبلی قسم بخورم. زیرا اعتیاد به خوردن، از سخت‌ترین و مشکل‌ترین انواع اعتیادها به حساب می‌آید. اعتیاد به خوردن، اعتیادی است که خیلی‌ها را به پرتگاه‌های سکته، سرطان و مرگ می‌رساند. چاقی حاصل از اعتیاد به خوردن می‌تواند کار را به دادگاه‌های خانواده و بالاخره به طلاق بکشاند. اعتیادی که به بزرگ‌ترین آرزوی خانم‌ها در داشتن اندام مناسب لطمه می‌‌زند. اعتیادی که توانست اراده قوی‌ترین و شجاع‌ترین بزرگان تاریخ را در برابرش خاضعانه تسلیم کند.

تنها راه کاهش وزن، آموزش روش صحیح تغذیه و تقویت اراده است. موفق باشید

سخنی با چاق‌ها

چاق‌های عزیز! می‌خواهم در گوش شما سخنی بگویم: پزشکان و دانشمندان تغذیه، چاقی را «طاعون قرن بیستم» نامیده‌اند. طبق تشخیص آمارگیران شرکت‌های بیمه عمر، رابطه وزن با طول عمر افراد رابطه‌ای معکوس است و هر چه وزن افراد افزایش یابد، مدت زندگی کاهش می‌یابد. با وجود این‌که چاق‌ها یک سوم جمعیت را تشکیل می‌دهند، متاسفانه بیش از ۹۰ درصد ظرفیت بخش‌های CCU در بیمارستان‌ها را اشغال کرده‌اند و بیش از دو سوم تخت‌های بیمارستان‌ها را به خود اختصاص داده، همین تعداد ، مراجعان به مطب‌ها را تشکیل می‌دهند.

  پس مسئله، جدی‌تر از آن است که تصور می‌کنید؛ یکی از خوشبختی‌های چاق‌ها این است که آنان از بدبختی‌هایشان بی‌خبرند. ما می‌دانیم که کار کاهش وزن مشکل است و علاوه بر آنکه به پشتکاری سخت و طولانی از سوی افراد نیاز دارد، باید با ترک لذت‌های نفس و کم خوردن تا آخر عمر همراه شود. روش‌های لاغری سریع که در روزنامه‌ها و مجلات و آگهی‌های تجارتی نیز تبلیغ می‌شود، بسیار نامطلوب و مخاطره‌انگیزند. اقدام برای کاهش وزن با زیاده‌روی در انجام ورزش‌های سخت، کاری عاقلانه نیست و هر کاهش وزنی با پیروی از این شیوه‌ها معمولا موقتی و زودگذر است. زیرا ورزش مناسب، قسمتی از برنامه کاهش وزن است که باید با برنامه غذایی مطابقت داشته باشد.‌روی در انجام ورزش‌های سخت، کاری عاقلانه نیست و هر کاهش وزنی با پیروی از این شیوه‌ها معمولا موقتی و زودگذر است. زیرا ورزش مناسب، قسمتی از برنامه کاهش وزن است که باید با برنامه غذایی مطابقت داشته باشد. کاهش آهسته و تدریجی وزن دو هدف را دنبال می‌کند: ۱- افراد را از آثار زیانبخش کاهش سریع وزن مصون می‌کند. ۲- با پیروی از شیوه جدید غذا خوردن، فرد را برای دوره‌ای نامحدود و حتی تا پایان عمر بیمه می‌کند.

دکتر محمد صادق کرمانی

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*