راز کاهش وزن خوب

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » راز کاهش وزن خوب
راز کاهش وزن خوبیکی از مشکلاتی که بیشتر افراد با آن مواجه هستند این است که فکر میکنند برای کاهش وزن باید تغییرات بزرگی در سبک زندگی خود انجام دهند. اینگونه شروع می شود که فرد در یک باشگاه ثبت نام می کند یا یک برنامه غذایی را شروع می کند و در حالی که نباید با مشکلی مواجه شوند اکثر افراد در انجام این کارها شکست می خورند.
از همه مهمتر این است که بدانید لازمه ی کاهش وزن پایدار تغییرات عمده نیست. کلید کاهش وزن و ثابت نگه داشتن آن این است که تغییرات رفتاری پایدار، رو به افزایش و کوچک اتخاذ کنیم که با گذشت زمان تفاوت قابل توجهی به وجود آورند و باعث توسعه ی یک زندگی سالم شوند.
با تغییرات بسیار کوچکی شروع کنید که مطمئن هستید در انجامشان شکست نمی خورید. فرآیند آرام حرکت کردن به سمت وزن ایده آل می تواند برایتان تجربه ای بدون سختی کشیدن باشد. برای شروع کاهش وزن این راه های ساده را در سبک زندگی خود عملی کنید:

۱- ۱۵ دقیقه زودتر برای خواب به جای خود بروید

چرا خواب بیشتر کمک می کند وزنتان را کنترل کنید؟ دو هورمون — لپتین و گرلین – هورمون هایی هستند که گرسنگی تان را کنترل می کنند. و این دو به صورت عمده توسط خواب کنترل می شوند. اگر خیلی کم بخوابید، بیشتر گرسنه می شوید و در طول روز هوس غذاهای نشاسته ای می کنید. وقتی به اندازه کافی بخوابید، آن هورمون ها ( لپتین و گرلین ) تحت کنترل در می آیند. پس سعی کنید ۱۵ دقیقه زودتر از همیشه به رخت خواب خود بروید. و وقتی توانستید به این شرایط عادت کنید ۱۵ دقیقه دیگر نیز اضافه کنید.

۲- قند نوشیدنی های خود را کم کنید

خطرات استفاده از نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه به خوبی مستند است. اما آیا می دانستید استفاده از نوشابه های رژیمی که با آسپارتام یا سوکرالوز شیرین شده اند باعث بالا رفتن اشتها می شوند؟ اگر از نوشابه گازدار استفاده می کنید بهتر است یک لیمو را در آن بچکانید یا از نوشابه ای استفاده کنید که با استویا شیرین شده باشد ( شیرین کننده طبیعی که بر خلاف شیرین کننده های مصنوعی باعث بالا رفتن انسولین نمی شود ).
در آخر، اگر هنوز از آب میوه ها استفاده می کنید، روی بسته ی آن را نگاه کنید و ببینید در هر وعده چند گرم قند دارد. یک لیوان آب پرتقال ممکن است حاوی ۲۵ گرم قند باشد که برابر است با پنج تا شش حبه قند. و اگر به قهوه خود قند اضافه می کنید، از استویا برای شیرین کردن آن استفاده کنید. این کار می تواند باعث صرف جویی قابل توجهی در مصرف کالری شود.

۳- در هر وعده پروتئین مصرف کنید

پروتئین عضوی ضروری در استراتژی کاهش وزنتان است. یک روش عالی این است که حداقل ۳۰ گرم پروتئین در وعده صبحانه مصرف کنید، که ثابت شده است این کار باعث کاهش گرسنگی و هوس به خوردن در طول روز می شود.
همچنین پروتئین برای ساخت عضلات در طول پروسه کاهش وزن بسیار ضروری است. با انجام مقداری تنظیمات در برنامه غذایی خود می توانید نتایج فوق العاده ای را شاهد باشید. و وقتی حس کردید زمانش فرا رسیده تغییرات را بیشتر گسترش دهید تا نتایج بهتری بگیرید.

آیا شما نیز تا به حال برای کاهش وزن و تناسب اندام تلاش کرده اید، که به دلیل ناتوانی در تنظیم تصمیمات به شکستتان منجر شده باشد؟ با رژیم غذایی سفت و سخت بهتر نتیجه می گیرید یا با تغییرات کوچک که چند نمونه از آن در این مقاله گفته شد؟ نظر خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: چیزهایی که از کاهش وزن نمیدانید!

 


شیرین کننده استویا
تغذیه سالم

 

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

منابع:

Layman DK. Dietary Guidelines should reflect new understandings about adult protein needs. Nutr Metab (Lond). 2009 Mar 13;6:12. PubMed PMID: 19284668; PubMed Central PMCID: PMC2666737.

Wang S1, Yang L, Lu J, Mu Y. High-Protein Breakfast Promotes Weight Loss by Suppressing Subsequent Food Intake and Regulating Appetite Hormones in Obese Chinese Adolescents. 2014, June

Simon SL1, Field J2, Miller LE3, DiFrancesco M2, Beebe DW4. Sweet/Dessert foods are more appealing to adolescents after sleep restriction. 2015, Feb.

Qing Yang,Gain weight by by p://www.ncArtificial sweeteners and the neurobiology of sugar cravings. 2010, June.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*