راهنمای مقابله با بی خوابی

اینفوگراف، عادات غذایی، مقالات

  چه کسی هست که خواب آرام را دوست نداشته باشد؟ خواب برای بدن کارهای زیادی از جمله ترمیم سلول ها، انرژی بخشی مجدد و همچنین آماده کردن ذهن می کند. متاسفانه خیلی ها با به خواب رفتن و یا خواب ماندن مشکل دارند که به این مشکل بی خوابی می گویند. برای از بین بردن بی خوابی و هر شب راحت خوابیدن با تغییراتی در سبک زندگی خود شروع کنید.

  اول از همه می توانید آرامش گرفتن را با استفاده از روش هایی مانند مدیتیشن، تمرینات تنفسی یا هر راه دیگری که روی شما جواب می دهد شروع کنید. همچنین بسیار مهم است که مدتی قبل از رفتن به رختخواب جلوی نور آبی قرار نگیرید یعنی یک ساعت قبل از خواب در معرض نور گوشی موبایل یا کامپیوتر قرار نگیرید. نور آبی در واقع ملاتونین که هورمون خواب است را مهار می کند. بنابراین خوابیدن برایتان دشوار می شود.

  آنچه می خورید نیز تاثیر زیادی روی خوابتان دارد. بسیاری این را می دانند که کافئین می تواند بیدار نگهتان دارد اما بسیاری این را نمی دانند که کافئین می تواند تا 8 ساعت در سیستم بدن بماند. بنابراین اگر نزدیک به ساعت خوابتان خواستید قهوه بنوشید این را در ذهن داشته باشید. همچنین نوشیدنی های الکلی نیز یکی از عوامل بی خوابی هستند. حتی اگر فرد به خواب برود در میانه شب دچار بی خوابی می شود. اگر با تغییرات سبک زندگی که در این اینفوگراف گفته می شود همچنان مشکل بی خوابی تان پایدار بود. باید حتما به یک پزشک مراجعه کنید.

   

  راهنمای مقابله با بی خوابی کاهش وزن دکتر کرمانی

   

  Sending
  User Review
  5 (1 vote)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *