راهپیمایی روز اربعین از زبان دکتر کرمانی

خانه » اخبار » راهپیمایی روز اربعین از زبان دکتر کرمانی
راهپیمایی روز اربعین

ارتباط بین اعجاز دیوار بزرگ چین و اعجاز راهپیمایی عظیم اربعین

ارتباط بین اعجاز دیوار بزرگ چین و اعجاز راهپیمایی عظیم اربعین

 2400 سال پیش چینی ها بزرگترین برج دفاعی ودیدبانی جهان را ساختند که طول آن پنج هزار کیلومتر وارتفاع ده متر وعرض آن پنج متر بود به طوری که چهاراسب میتوانستند
 در آن واحد روی این برج عظیم نگهبانی بدهند. علت ساخت آن معجزه ی تاریخی؛  دفاع از چین در مقابل هجوم قوم مغول بود.
آن دژ مستحکم با ده ها هزار دیده بان وسرباز چینی مدیریت می­شد، ولی تاریخ نشان داد که این دژمستحکم نتوانست امنیت چینی ها را در مقابل حمله های مغول تامین کند. زیرا مغول ها توانستند با رشوه دادن به نگهبانان، از این دژ مستحکم به راحتی عبورکنند.
 پس چینی ها توانستند بزرگترین دژ دنیا را بسازند ولی نتوانستند انسان ها را بسازند.

اما معجزه راهپیمایی اربعین حسینی

اما معجزه راهپیمایی اربعین حسینی

اربعین امام حسین (ع) توانسته است بزرگترین راهپیمایی جهان با حداقل آمار ۲۰ میلیون مشارکت را داشته باشد، البته اگر متوسط پیاده روی هر فرد در مسیر کربلا پنج روز باشد وچون انسانها در حین راهپیمایی غذای بیشتری نیاز دارند و اگرحداقل این نیاز را پنج وعده غذا در روز برای هر نفر در نظر بگیریم، بنابراین حضور حداقل بیست میلیون نفر نیاز به حداقل ۵۰۰ میلیون وعده غذا دارد، و اگر متوسط اقامت هر فرد در اقامتگاه های مختلف حداقل ۵ شب باشد لازم است ۱۰۰ میلیون محل خواب، ۲۰۰ میلیون پتو و ۱۰۰ میلیون بالش تهیه شود. حداقل یک میلیارد استکان چای و یک میلیارد لیوان آب آشامیدنی، صدها هزار سرویس بهداشتی وهزاران کادر پزشکی.
 هیچ دولتی در جهان با هر امکاناتی که داشته باشد نمی تواند این راهپیمایی را مدیریت کند ولی عشق امام حسین (ع) میلیونها نفر را جمع کرد، و سخاوت و مهمان نوازی وصف ناپذیرعراقی ها ازمهمانان با جان و دل، این معجزه حسینی را تکمیل کرد.
ولی آن طور که باید وشاید مراجع، علما و متفکرین نتوانستند از این راهپیمایی عظیم استفاده لازم را ببرند وانسان های حسینی بسازند!
 علت را در بین عمودهای مسیر نجف به کربلا به راحتی می توان مشاهده کرد، جایی که در آن  تبلیغ برای اسلام آمریکایی وسایتهای منحرفین اسلام انگلیسی چون (یاسرحبیب) در بیشتر ستون ها علم شده بود، برخی  از تارک الصلاة ها  ومختلسین بی عقیده ، در این راهپیمایی عظیم حضور ظاهری داشتند.
نزدیک به پنجاه سال پیش وقتی که ضریح حضرت ابا الفضل العباس(ع) را از ایران به عراق آوردند میلیون ها مسلمان در بغداد به خیابان ها ریختند ولی بدون آن که متوجه بشوند شعارهایی که می دادند؛ شعارهای کومونیست ها و بعثی ها بود، زیرا رهبری این تظاهرات دست آنان بود با وجود اینکه همه مسلمان بودند.
در راهپیمایی اربعین تعداد زیادی تارک الصلاة بودند که با بعضی ها من برخورد داشتم. نمازهای جماعت بعضا کم رنگ وکم حضور . در مسیر نجف به کربلا  زمانی که نمازهای جماعت برگزار می­شد تعدادی هنگام نماز نشسته بودند، به آنان با زبان عربی و فارسی صحبت می کردم که امام حسین (ع) به خاطر نماز شهید شدند، اما چه فایده، گویی با دیوارها صحبت می کردم. سه جوان ایرانی در بین الحرمین با لباس ها  وسر و صورت زننده نشسته بودند سیگار می کشیدند و بوی سیگار خانم ها را اذیت می کرد. با کمال ادب به آنها تذکر دادم ولی باکمال بی ادبی و گستاخی به من پاسخ دادند.
جا داشت در راهپیمایی ، همراه با تغذیه بدنی که ملت عراق آن را به عهده گرفته بودند، مرجعیت و روحانیت فکری می کردند و آرمان های اسلام و شیعیان به صورت یک نوشتار یا گفتار پخش می شد و همانند آقای قرائتی که نماز جماعت ظهرعاشورا را سنت کرد مراجع عزیزمان مبانی اسلام را بیشتر تبلیغ می کردند.
ملت عراق صدها میلیون دلار در طبق اخلاص تقدیم به زائرین ابا عبدالله(ع) کردند. لذا جا داشت که آقای دکتر جعفری وزیر امور خارجه (که خود کربلایی است)  دستور می دادند که ویزای کشورعراق در ایام اربعین برداشته شود. از خیر ۵۰ میلیون دلار درآمد ویزاها می گذشتند مخصوصاً که این مبلغ برای دولت عراق پول نیم ساعت صادرات نفت است ولی برای ملت ایران وقشرمتدین کم درآمد مبلغ زیادی بود.

به امید اربعین های بهتر

دکتر کرمانی

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*