راهکار «۶۰۰۰ قدمی» برای تسکین زانودرد

خانه » اخبار » راهکار «۶۰۰۰ قدمی» برای تسکین زانودرد
متخصصان می‌گویند ۶۰۰۰ قدم راهپیمایی روزانه در کاهش درد زانو در بزرگسالان مبتلا به التهاب مفصلی زانو تاثیر دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در این بررسی متخصصان با استفاده از دستگاه «قدم‌سنج»، تعداد گام‌های روزانه ۱۷۸۸ فرد ۵۰ تا ۷۹ ساله را برای مدت هفت روز بررسی کردند. همچنین دو سال بعد متخصصان به ارزیابی توانایی کار کردن در این افراد از طریق آزمایش سرعت راه رفتن و جمع‌آوری اطلاعات مربوط به توانایی‌های مختلف در آنان همچون بالا رفتن از پله‌ها پرداختند.
«دانیل وایت»، یکی از متخصصان این مطالعه از دانشگاه بوستون گفت: در این بررسی افرادی که ۶۰۰۰ قدم یا بیشتر در روز راه رفته بودند نسبت به گروهی که کمتر از این میزان پیاده‌روی کرده بودند، کمتر به دلیل درد و التهاب در زانو دچار محدودیت عملکردی و حرکتی شده بودند. همچنین به میزان هر ۱۰۰۰ قدم در روز این محدودیت در آنان ۱۸ درصد کاهش پیدا کرد.

در گذشته پزشکان توصیه می‌کردند افراد مبتلا به التهاب مفاصل زانو از وارد کردن فشار به مفاصلی که درد دارند، خودداری کنند در حالی که در طب جدید حرکت به عنوان بهترین دارو برای این عارضه شناخته شده است.
به گزارش پریونشن، دانیل وایت تاکید کرد: زمانی که فرد از حرکت کردن خودداری می‌کند در واقع توانایی خود را بیشتر از دست می‌دهد در حالی که راه رفتن موجب افزایش قدرت و کاهش درد می‌شود.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم